Reprezentace
6. 6. 2020
Muži - Golden European League : TUR - CZE, zrušeno
Reprezentace
6. 6. 2020
Ženy - Golden European League : SVK - CZE, zrušeno
Reprezentace
10. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - POR, zrušeno
Reprezentace
10. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - CRO, zrušeno
Reprezentace
13. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - MKD, zrušeno
Reprezentace
13. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - SVK, zrušeno
Reprezentace
15. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : BIH - CZE,
Reprezentace
19. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - SLO
Reprezentace
22. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - LAT
Reprezentace
29. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : LAT - CZE
Reprezentace
2. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : SLO - CZE
Reprezentace
5. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - BIH
21.10.2019

Začíná boj Olomouce o postup do základní skupiny Champions League

Už v úterý nastoupí úřadující mistryně z Olomouce k prvnímu zápasu 2. předkola Champions League 2019/20 proti Khimiku Yuzhny. Zatímco olomoucké vysokoškolačky měly v 1. předkole volný los, ukrajinský soupeř si 2. předkolo musel tvrdě vybojovat. V souboji s Mladostí Zagreb, při rovnosti setů ze dvou zápasů, rozhodnul až „zlatý set“. V zápasech o postup do základní skupiny Champions League bude mít trenér Petr Zapletal, stejně jako v posledním extraligovém utkání, k dispozici i novou posilu, nahrávačku Ericu Handley z USA.

Všechno se to seběhlo velice rychle, když za vedením Olomouce přišla nahrávačka Šárka Kubínová se zprávou, že čeká miminko. Skvělá zpráva, řekl by si každý! Ne však pro volejbalovou Olomouc. Ta v rozběhnutém ročníku přišla o jednu z osobností, která se podílela na tažení za loňským zlatým hattrickem. Vedení ovšem dokázalo klíčový post rychle obsadit, když získalo americkou nahrávačku Ericu Handley.

Ta už má zkušenosti z Evropy, když působila v Polsku, Francii a Finsku. „Všechny tři země, ve kterých jsem hrála, byly od sebe velmi odlišné. Z každé z nich jsem si vzala kousek a užívala jsem si to tam. Teď, když jsem se vrátila do téhle části Evropy, nacházím hodně věcí, které si vybavuji a mám je ráda. Každý den objevuji nové věci a užívám si to tady,“ říká čtyřiadvacetiletá Handley o svých předchozích zkušenostech s Evropou.

Letos přidá další, když se z Lakeville v Minnesotě přesunula přímo do srdce Evropy. „Vím, že to byl velmi rychlý přesun pro všechny, ale jsem moc vděčná za ochotu a schopnosti každého, kdo mi pomohl být rychle s týmem. Ten mě skvěle přijal,“ těší Ericu Handley.

O víkendu už ji trenér Petr Zapletal zapojoval do hry při vítězném obratu proti Šelmám z Brna. Všechno chce však čas. Usměvavá Američanka do Olomouce přicestovala minulý týden v úterý.

„O Olomouci jsem slyšela jenom skvělé věci. Zatím jsem neměla moc času prozkoumat město, ale těším se na něj. Teď se, ale chystáme na Ligu mistryň,“ připomíná Handley úterní zápas s ukrajinským Khimikem Yuzhny, který začíná v 18:10 ve Sportovní hale UP na Lazcích.

Hanačky se po roce opět chystají na boj o základní skupinu nejprestižnější evropské klubové soutěže. „Strašně se na ten zápas těším. Je to čest, pro každého hráče hrát tuhle soutěž a získat takovou zkušenost. Předchází tomu hodně tvrdé práce se tam dostat. Jsem vděčná, že si můžu s tímto úžasným týmem zahrát takový velký zápas,“ těší se na bitvu roku Erica Handley.

 

Autor: Tomáš Příhoda

Krátké zprávyArchiv
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Tým Králova Pole se bude muset obejít bez služeb blokařky Kateřiny Kvapilové, která míří do Prostějova.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Volejbalisty Ústí nad Labem bude mít na povel v nadcházejí sezóně UNIQA extraligy Lubomír Vašina, který posledních několik let působil jako trenér...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Do pražského Olympu se po dvanácti letech vrací univerzálka Aneta Kocmanová Havlíčková. Po zisku posledního titulu Pražanek v roce 2008 bývalá...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Reprezentační libero Milan Moník přestupuje z Kladna do týmu loňského nováčka UNIQA extraligy. Další novou tváří Black Volley Beskydy je univerzál...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Po dvou letech působení ve francouzském Nice míří reprezentační smečař Jan Galabov do polského klubu BKS Visla Bydgoszcz.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Polská univerzálka Aleksandra Wanczyk zůstává v české UNIQA extralize, jen se z Ostravy „stěhuje“ do Šternberku.

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018