Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
8.12.2018

Českobudějovický Jihostroj nezaváhal a dál povede tabulku UNIQA extraligy mužů

V 11. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 vedoucí Jihostroj s přehledem přehrál hostující Příbram. Pražští Lvi v Ostravě sahali po bodech, ale nezvádli dramatické koncovky setů a domů jedou s prázdnou. Dukla Liberec si po náročné cestě z Rakouska poradila s posledním týmem extraligy a zvítězila v Benátkách 3:0. Nelítostný boj byl k vidění na zlínské palubovce, kde až v pátém setu hostující Brno zlomilo houževnatý odpor domácích. Důležité tři body si připsala také Odolena Voda v zápase s Ústím nad Labem. Kolo bude uzavřeno v pondělí televizním zápasem na Kladně, kam zavítá loňský mistr Karlovarsko.

VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE – VK EURO SITEX PŘÍBRAM

Diváci v jihočeské metropoli viděli dva vyrovnané sety, ve kterých si domácí vždy pohlídali koncovku. Ve třetí sadě se již ukázala převaha Jihostroje, který tak potvrdil, že v letošní sezóně platí: „Můj dům, můj hrad.“

č.: 62     dne: 8. 12. 2018     v hod.: 18:00

VK Jihostroj České Budějovice – VK Euro Sitex Příbram 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)

Rozhodčí: Velinov E., Kořenek J.

Počet diváků: 954

Domácí: De Amo, Michálek, Mach, Šotola, Kraffer, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Křesťan,Kupilík, Fila.

Hosté: Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Graham, Lech, libero Juračka. Střídali: Rosenbaum, Kuchař, Suda, Trojanowicz, Hulpach.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem rád, že jsme to zvládli ve třech setech, protože jsme dneska měli spoustu chyb na útoku. Naštěstí jsme to dokázali odčinit obranou. Doufám, že si z toho něco vezmeme, abychom ve čtvrtek pak díky tomu neklopýtli.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Výsledkově to vypadá jednoduše, ale dva sety jsme Příbram do stavu 20 doháněli a měli jsme s ní velký problém. Hlavně díky vlastním chybám. Naštěstí v závěrech setů jsme dobrým servisem a obranou set vždycky otočili. Ve třetím setu jsme si už udržovali pětibodový náskok. Ale musím říct, že Příbram velmi kousala.“

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): „Soupeř nás dneska přehrál, i když první dva sety jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel to nedopadlo, protože nevolíme dobře údery v koncovce a děláme chyby. Soupeř zaslouženě vyhrál.“

Martin Kop (trenér VK Příbram): „První dva sety jsme byli vyrovnaným soupeřem Budějovic. V prvním setu jsme vedli 17:15, neuhráli jsme dvě bodovky a Budějovice jako zkušený tým to potrestaly. Ve třetím setu jsem dal šanci mladým klukům, protože jsme prohrávali o pět bodů a mladí kluci potvrdili, že hrát můžou. A každý hráč u nás si musí uvědomit, že to místo nemá jisté, i když je cizinec.“

V utkání, které bývá v extralize označováno jako derby, na sebe narazili tradiční rivalové. Na jih Čech přijela Příbram, která především v play off dokáže často Jihočechy pořádně potrápit. V jejím dresu také nastupují dva bývalí hráči Jihostroje, Martin Böhm a David Juračka, o to víc byl zápas pro budějovické fanoušky atraktivnější.

Příbramští začali velmi dobře. Vůbec si nepřipouštěli, že Jihostroj je vedoucím celkem extraligy. Nahrávač Dolgopolov využíval především služeb univerzála Lecha a ten přidával jeden bod za druhým. Hosté si udržovali dvoubodový náskok (17:15), pak se blýskl v těžké pozici Kraffer, Beau chyboval na středu sítě a rázem Budějovice vedly. Zkažené podání střídajícího Sudy set ukončilo.

I ve druhém dějství se hrálo podle stejných not. Rozsmečoval se příbramský Böhm, Lech přidal k útokům i výborný servis a hosté vedli 11:8. Druhá část setu ale opět patřila Jihočechům. Diváci aplaudovali Šotolovi, který útočil z ohromné výšky, chytrostí se v útoku prezentovali Michálek s Krafferem. Ten také druhý set ukončil typickou smečí o bloky.

De Amo, budějovický nahrávač, vzal režii třetího setu do svých rukou. Ukázal, že umí nejen skvěle distribuovat balony spoluhráčům, ale přidal i přímé body z podání. Jihostroj se rozjel a ani střídání na straně Příbrami už jej nedokázala zastavit. Mečbol pro domácí „zařídil“ zkaženým podáním Wawrzynczyk.

Autor: Redakce VK Jihostroj Č.B., foto: Petr Lundák

VSC FATRA ZLÍN – VOLEJBAL BRNO

V malém moravském derby se hrál dramatický duel, který se rozhodl až v koncovce pátého setu.

č.: 65      dne: 8. 12. 2018             v hod.:17:00

VSC Fatra Zlín – Volejbal Brno 2:3 (23:25, 15:25, 25:23, 25:20, 12:15)

Rozhodčí: Grabovský Z., Kavala T.

Počet diváků: 185

Domácí: Barták, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, Navláčil, libero Bláha, Viceník. Střídali:  Šulc, Kozak, Varous, Motyčka

Hosté: Handlíř, Fitz, Okosanovič, Hrazdíra, Hukel, Boula, libero Weber. Střídali: Římal, Licek

Michal Čechmánek (kapitán Fatra Zlín): „Začali jsme hrát až od třetího setu. Brno znejistělo na přihrávce, čehož jsme využili k zisku dvou setů. Zaslouženě jsme vybojovali bod.“

Přemysl Obdržálek(trenér Fatra Zlín): „Po dvou prohraných setech jsme se dokázali zvednout a vybojovat bod. Škoda pátého setu, kdy jsme vinou nezkušeností udělali čtyři chyby, což nás stálo vítězství.“

Michal Hrazdira (kapitán volejbal Brno): „Po druhém jasně vyhraném setu jsme podlehli uspokojení, domácí toho využili a utkání zdramatizovali. V pátém setu jsme byli šťastnější.“

Jiří Petrů (trenér volejbal Brno): Od třetího se nám přestalo dařit na příjmu. Domácí hráči toho využili a rázem bylo utkání na vážkách. Naštěstí jsme zvládli koncovku pátého setu.“

Celé utkání začalo příznivěji pro domácí volejbalisty, kteří si sérií přímých bodů z podání zajistili tříbodový náskok. Hostům se však podařilo srovnat a diváci byli svědky klidné, celkem vyrovnané hry. V druhé polovině Brno využilo chyb domácích a dostalo se do menšího vedení. Nakonec skončila první sada 25:23 pro hosty.

Do druhého setu vstoupilo lépe Brno a zajistilo si mírné vedení. Fatra se snažila skóre otočit, ale zásluhou několika nepodařených servisů a chyb se náskok hostů neustále zvyšoval. Nepomohl ani oddech domácího týmu. V závěru setu byla Fatra pod tlakem, jelikož si soupeř vzal téměř každý bod pro sebe a i přes snahu bohužel prohrála.

Do třetí sady vstoupili hráči Fatry s odhodláním, což se projevilo i na jejich hře a rozdíl mezi druhým a třetím setem byl patrný. I když z počátku vedl hostující tým, domácím se podařilo skóre srovnat na 8:8. Hosté znejistěli, čehož Fatra využila a v napínavé koncovce, která pro ně nevypadala úplně nadějně, donutila soupeře k chybám a těsně vyhrála.

Předposlední set byl v režii domácích. Stále si udržoval mírné vedení, riskovali a hosté začali chybovat. Domácí diváci byli stále bouřlivější a pomáhali Fatře uhrát každý bod. Čtvrtá sada skončila 25:20 a domácí se vrátili zpět do boje o vítězství.

V poslední sadě byla mezi týmy přetahovaná o každý bod. Za stavu 11:9 pro hosty si vzal trenér domácích oddechový čas. V závěru utkání však Fatra kvůli nezkušenostem ztratila pár míčů a hosté vyhráli celý zápas skórem 3:2.

Autor: Ivan Dostál, Barbora Macíková

VK OSTRAVA – VK LVI PRAHA

Ostrava s výjimkou totálního výpadku v druhém setu ovládla zápas. Přitom po tomto zpackaném setu nebylo jednoduché vrátit se do původní pohody. Hráči však dokázali, že poslední vítězné zápasy jim navýšily sebevědomí. V obou nesmírně vyrovnaných setech zvládli lépe koncovky a zaslouženě počtvrté v řadě zvítězili a posunuli se na šestou příčku extraligy.

č.: 44      dne: 8. 12. 2018    v hod.:17:00

VK Ostrava – VK Lvi Praha 3:1 (25:17, 11:25, 25:23, 26:24)

Rozhodčí: Kovář Vlastimil, Kubinec Jan

Počet diváků: 400

Domácí:  Sedláček, Podlesny, Janků, Kotas, Dvořák, Menner, libero Sobczak. Střídali: Štefko, David David,Beal, Vancl.

Hosté: Démar, Kuboš, Špulák, Naarden, Šulc, van Werkhoven, libero Kovařík. Střídali: Krajčovič, Fortuník, Kozák

Jan David (kapitán VK Ostrava): „Do zápasu jsme vstoupili odvážně a odpovídal tomu výsledek prvního setu. Ve druhém setu, jak bývá naším zvykem, odešla koncentrace a soupeř se rozehrál. My jsme nedokázali zareagovat. Po zbytek zápasu bylo utkání velmi vyrovnané, ale díky našim dobře odehraným koncovkám získáváme tři body.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Je to cennější vítězství než v posledním kole s Karlovarskem, kde nám všechno vycházelo a hráli jsme výborně. Dnes to nebylo tak stoprocentní. Museli jsme reagovat na změny v sestavě soupeře, museli jsme střídat, ale vydřeli jsme tři body. Navíc jsme cítili i po vítězství v Karlových Varech, že bychom to měli doma potvrdit a to udělalo zápas pro nás ještě náročnějším.“

Matyáš Démar (kapitán VK Lvi Praha): „Pro nás obrovská škoda, že si z Ostravy nevezeme body. Nedokázali jsme ve třetí a čtvrté sadě odskočit a udržet si náskok. Byl to oboustranně bojovný výkon.“

Tomáš Pomr (trenér VK VK Lvi Praha): „Byl to dobrý volejbal pro fanoušky. Dva sety měly jednoznačný průběh. Jednou Ostrava, jednou my. A pak prohrajeme dva sety v koncovce, kdy hrajeme naivně klíčové míče. Jsme moc hodní, musíme se naučit vyhrávat. Chybí nám vítězný instinkt v rozhodujících okamžicích.“

Po vyrovnaném úvodu utkání odskakuje jako první do dvoubodového náskoku při podání Kotase domácí Ostrava (5:3). Po dlouhé rozehře srovnává hostující Kuboš úspěšnou dohrávkou na 8:8. Domácím přinášejí zpět náskok pravidelně bodující Janků a skvěle blokující Kotas (11:8). Chytrým útokem po čáře zvyšuje rakouský smečař Menner na 13:10 pro Ostravu. Domácí jsou v prvním setu lepším celkem a Sedláček s Janků zvyšují dalšími bodovými bloky na 17:12. Vzápětí přidává čisté eso Menner (18:12). Ostrava jde po nevynucené chybě Kuboše do koncovky první sady s pohodlným náskokem sedmi bodů (20:13). Jasně lepší domácí vyhrávají první set 25:17.

V úvodu druhého setu jsou bodově vepředu hosté z Prahy a po úspěšném útoku univerzála Naardena, bloku van Werkhovena a kvalitním podání Šulce vedou 3:7. Lvi hrají v tuto chvíli velmi obětavě při obraně v poli. Výborně hrající ostravský smečař Janků snižuje bodovým blokem na 7:9. Stejnou mincí odpovídají hosté a po bloku Šulce vedou 7:11. Domácí střídají univerzály a do utkání jde Američan Beal. Ostrava však nadále trápí špatný příjem a nedůrazný útok. Lvi Praha mají při podání Krajčoviče výrazný náskok devíti bodů (8:17). Následně proměňují druhý set ve svou exhibici, protože Ostrava se utápí ve velkém množství nevynucených chyb (10:22). Rychlou druhou sadu vyhrávají hosté 11:25.

Lvi jsou v laufu a skvěle vstupují také do třetího setu, kdy při podání Kuboše jdou do vedení 0:3. Hosté jsou skvělí při obraně v poli a žádný míč pro ně není ztracený (2:5). Domácí jsou znovu ve hře po skvělém bloku Sedláčka (4:5). A právě při podání mladého domácího blokaře je srovnáno na 6:6. Začíná boj o každý míč. K vidění je řada rozeher (11:11). Ostrava má stejně jako ve druhém setu problém s příjmem plachtícího podání hostujícího blokaře Krajčoviče (11:14). Domácí neskládají zbraně a při podání Sedláčka je opět srovnáno (15:15). Ostravský smečař Janků posílá svůj tým esem s pomocí pásky před koncovkou do vedení 19:18. V ní mají po bloku Sedláčka dvoubodový náskok domácí (21:19). Ostravské libero Sobczak položí obětavým zákrokem v poli základ dalšímu důležitému bodu domácích (23:20). Ostrava prolomí i prokletí na příjmu při podání Krajčoviče (24:22). Třetí set ukončuje nekompromisně domácí smečař Janků a Ostrava ho vyhrává nejtěsnějším poměrem bodů 25:23.

Lepší vstup do čtvrtého setu mají opět hosté a po esu Kuboše vedou 1:3. Když si domácí blokař Sedláček zkušeně počká na útok Šulce, je srovnáno na 4:4. Po esu Mennera a úspěšném útoku Janků vede Ostrava 7:4. Domácí jsou stále bodově před svým soupeřem až do stavu 10:9, když zachybuje v útoku Janků. Úspěšné dohrávky ostravského univerzála Dvořáka při podání Davida znamenají vedení 15:11. Blížící se koncovka čtvrté sady slibuje drama, když hosté snižují při podání Démara na 18:16. Ostrava ho však nechce připustit a po úspěšném útoku Janků vede 20:17. Jenže Naarden vytlouká ostravské bloky a rozdíl mezi oběma týmy je pouze jednobodový (20:19). Ostrava nedohraje nadějnou rozehru a hostující Lvi zareagují okamžitým vyrovnáním (22:22). První mečbol mají domácí po útoku Mennera (24:23). Při podání Sedláčka využije Ostrava druhý mečbol a vyhrává poslední sadu zápasu 26:24.

Autor: Martin Němec

VK BENÁTKY NAD JIZEROU – VK DUKLA LIBEREC

V posledním kole první poloviny základní části přijela do Benátek Dukla Liberec, která letos střídá skvělé okamžiky se zbytečně ztracenými zápasy. Benátky na domácí palubovce hrají velmi dobře a v dresu Benátek se představí hned řada hráčů Dukly, včetně domácího nejproduktivnějšího hráče univerzála Patrika Indry, který dnes dokonce slaví narozeniny a rád by si pár bodů nadělil. Dukla mu tu radost ale nedopřála, protože vítězí 0:3 na sety.

č.: 64      dne: 8. 12. 2018                v hod.: 18:00

Benátky nad Jizerou – VK Dukla Liberec 0:3 (21:25,22:25,23:25)

Rozhodčí: Dušan Rychlík a Roman Marschner

Počet diváků: 300

Domácí: Nesvačil F., Hudák, Indra, Rojas, Gryuk, Piskáček, libero Kunc a Ticháček. Střídali: Martinez, Celerýn, Nesvačil M., Sukuba

Hosté: Šulista, Holubec, Štokr, Grut, Leikep, Biernat, libero Kopáček. Střídali: Srb, Veselý

Michal Sukuba (kapitán domácích): Hráli jsme s kvalitním mančaftem. Snažili jsme se hrát odvážně, protože nemáme již co ztratit. Chvílemi nám to i vycházelo, drželi jsme s Duklou krok. Škoda, že jsme nehráli vyrovnaně až do koncovek setů. Vždy jsme udělali nějakou tu chybičku navíc, a to nás stálo body nebo možná i sety."

Vladimír Němeček (trenér domácích): Bylo to vyrovnané utkání, i když to vypadá za stavu 0:3, že tomu tak nebylo. V koncovkách jednotlivých setů nám chyběly jenom malé kousky. Dnes si myslí, že jsme podali dobrý výkon a liberecké Dukle jsme byli vyrovnaným soupeřem. V závěru nám chybělo trochu štěstí, aby se ten balon odrazil trochu jinak."

Aleš Správka (kapitán hostů): Dnes jsme to nenechali náhodě. Od začátku jsme tlačili, byli jsme dobří na servisu. Zde si myslím, že byl podstatný rozdíl. Ubránili jsme i bodové míče, takže spokojenost, tři body si vezeme domů."

Michal Nekola (trenér hostů): Dnes po náročné cestě to nebylo úplně ideální (pozn. Dukla hrála v týdnu pohár CEV v Rakousku), ale řekl bych, že to byl spolehlivý výkon, který stačil na tři body. Takže jsme spokojeni."

Po velmi vyrovnaném úvodu (6:6) přichází na podání liberecký nahrávač Mateusz Biernat a Dukla získává tříbodové vedení (9:6 – eso, time domácí). Až při podání benáteckého hráče Patrika Indry je na jednom postavení vyrovnáno (11:11 čisté eso). V druhé polovině setu domácí volejbalisté chybují na útoku a dovolují Dukle vrátit se do tříbodového vedení (14:17). Domácí se ale nevzdávají a při nepříjemném podání Andy Rojase je opět vyrovnání (20:20 – blok Oleksandr Gryuk). Po vyrovnání ale přichází opět několik zbytečných chyb na straně Benátek a po bloku Petra Šulisty se hosté radují z prvního setbolu utkání (20:24). První setbol domácí odvrátili, ale v další mezihře hrají domácí nečistě na nahrávce a Dukla získává první set.

I ve druhém setu Benátky s Duklou hrají velmi vyrovnaně (4:4). Až kvalitní blok Aleše Holubce dovoluje Dukle získat dvoubodové vedení za stavu 4:6. Petru Šulistovi se dnes daří na útoku a Aleši Holubcovi na bloku, výsledkem je rychlé vedení hostů o pět bodů (5:10 – time domácí). Dukle se i nadále daří na bloku (Libor Leikep) a mezi oběma družstvy narůstá propastný bodový rozdíl (8:15). Ale ani Dukla není v těchto fázích zápasu bezchybná, dvě nevynucené chybičky (nečisté hraní, aut) a trenér hostí si rychle žádá oddechový čas (14:18). Po odpočinku se Dukla vrátila ke své bezchybné hře z prvního setu a s dostatečným náskokem kráčí do koncovky setu (15:21 – blok Jan Štokr, time domácí). Pouze nepříjemné podání Marka Nesvačila kosmeticky upravuje stav na ukazateli skóre (18:21 – eso) a Dukla rychle zastavuje hru oddechovým časem. Po time Marek neubírá na razantnosti svého podání a rozdíl je již dvoubodový. Po zkaženém podání Benátek Dukla získává první setbol druhé sady (21:24). První setbol domácí odvracejí, ale druhý již Dukla proměňuje tvrdou smečí středem (Petr Šulista si naskočil za středovým hráčem a prakticky bez bloku smečuje do pole Benátek).

Do třetího setu posílá domácí trenér Vladimír Němeček do základní sestavy čerstvou posilu Benátek (Martinez Fabian, přišel z Kladna). Po vyrovnaném začátku utkání přichází na podání Jan Štokr a dvěma přímými body posílá Duklu do tříbodového vedení (10:13). Třetí set je ve znamení řady zkažených podání na obou stranách (celkem ve třetím setu 8+8). Obětavou hrou se Benátkám podaří zvrátit vedení na svou stranu (19:18), následuje oddechový čas hostí. Bohužel pro Benátky netrvá vedení dlouho a za stavu 19:20 si bere oddechový čas i trenér domácích. V dramatické koncovce třetího setu měla více štěstí Dukla, která po esu Libora Leikepa (prasátko) získává první mečbol utkání (22:24). Ten se daří domácím odvrátit, ale při druhém Dukla sehrává přesný signál středem (Aleš Holubec) a hosté zaslouženě vítězí 0:3 na sety.

Autor: manželé Šolcovi

AERO ODOLENA VODA - SKV ÚSTÍ NAD LABEM

V 11. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo domácí AERO soupeře z Ústí nad Labem. Sousedé v tabulce předváděli po celé utkání kvalitní a bojovný volejbal, oba tábory fanoušků hnaly své oblíbence k výhře. Domácí po dvou setech vedli již 2:0, Ústí díky zlepšenému výkonu dokázalo snížit a rozhodovala až koncovka 4. setu. Tu nakonec dokázalo AERO vyhrát a celé utkání tak 3:1. Ústí nad Labem odjelo bez bodu.

č.:  63     dne:  8. 12. 2018               v hod.: 18:00

AERO Odolena Voda – SKV Ústí nad Labem 3:1 (25:21, 25:20, 22:25, 25:20)

Rozhodčí: Kvarda P., Buchar T.

Počet diváků: 583

Domácí: Viiber, Vanags, Gear, Russell, Hladík, Walsh, libero Hadrava. Střídali: Vachoušek, Holčík

Hosté: Willyan, Wilson, Kramar, Koci, Tibitanzl, Bartůněk L., libero Kořínek. Střídali: Bartůněk V., Rybníček, Průcha

Tomáš Kotrch (kapitán AERO Odolena Voda): „Jsme rád, že jsme dnešní těžké utkání zvládli a máme tři body. Budu se opakovat, ale k vítězství nás v těžkých chvílích dotáhli naši fanoušci, kteří opět byli fantastický. Děkujeme za jejich podporu a těšíme se na ně za týden s Příbramí.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Týmovou bojovností a soudržností jsme se dokázali dostat z tlaku hostů a jsme rádi, že jsme dnešní utkání zvládli za tři body. Společně s fanoušky jsme bojovali jako jeden muž.“

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Gratuluji domácím k vítězství“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „Nechytli jsme začátky prvního a druhého setu, udělali jsme pár zbytečných chyb a vždycky nás to srazilo. Od třetího setu jsme začali méně chybovat, lépe podávat a na přihrávce pomohl Víťa Bartůněk, který to odpřihrával velice solidně. Čtvrtý set byl už o maličkostech, hrál se kvalitní volejbal na obou stranách, ale bohužel jsme to zlepšení nedokázali potvrdit, a bohužel jsme tady prohráli, a odjíždíme bez bodu.“

Úvod zápasu byl z obou stran velmi vyrovnaný, oba týmy předváděly dlouhé výměny. I v polovině setu byl stav vyrovnaný. AERO pak zaznamenalo rozhodující náskok při podání Matta Walshe, který svým servisem zaznamenával hostující příjem natolik, že se AERO dostalo díky bodovým míčům do čtyřbodového vedení. Ústí se snažilo, ale o vítězi v setu bylo rozhodnuto. AERO vedlo 1:0.

Do druhého setu vlétlo AERO mnohem suverénněji a rychle vedlo díky své obraně na síti. Náskok se v polovině dostal až na rozdíl 8 bodů. Hosty poté rozzlobil výrok hlavního rozhodčího a pod zvýšenými emocemi začali stahovat náskok AERA. To bylo pod tlakem a Ústí se dvakrát dostalo na tři body od domácích. Koncovka ale patřila znovu domácím hráčům a ti vedli již 2:0.

Hosté ve třetím setu pokračovali v náporu ze setu předešlého, ale stav byl dlouho vyrovnaný. V polovině se Ústí dostalo do čtyřbodového vedení, když domácím vázla útočná fáze. Už to vypadlo, že hostí sníží, ale domácí se nevzdali. Bodovou šňůrou se dokázali dostat na dostřel a rozhodovala napínavá koncovka. V ní nakonec byli hosté šťastnějším a trpělivějším týmem a snížili ze svého pohledu na 1:2.

Do čtvrtého setu domácí znovu vstoupili mnohem lépe a měli bodové míče na větší bodový rozdíl, ten byl však jen tříbodový. Přes polovinu setu se ztrátovalo na obou stranách a domácí stále vedli o 2-3 body. Ústí se nakonec před koncovkou dostalo do vyrovnaného stavu 18:18. AERO zabralo, a hnáno zaplněnou halou tvrdě bojovalo. Do koncovky znovu šlo s dvoubodovým vedením. Ta nakonec patřila jasně AERU, a to tak dokázalo celé utkání vybojovat 3:1 na sety.

Autor: Tomáš Havlát

Trenérské žezlo od odcházejícího Arnauda Josseranda přebírá dosavadní asistent kladenského týmu, Slovák Tomáš Samsely.

Příbramská mise blokaře Martina Šábrta končí, po třech letech v dresu Kocourů bude opět hájit barvy Dukly Liberec.

Novým trenérem VK ČEZ Karlovarsko je Ital Stefano Mascia, který poslední sezóny působil jako asistent trenéra ve francouzském týmu Chaumont...

Největší údernou sílu posledních sezón ztrácí Dukla Liberec, slovenská univerzálka Nikola Kvapilová bude nově hájit barvy VK Prostějov.

Z Odoleny Vody odchází smečař Jan Svoboda, jehož novým chlebodárcem bude Dukla Liberec.

Martina Demara vystřídá na lavičce volejbalistů liberecké Dukly Alessandro Lodi. Italský světoběžník, který střídavě vedl muže nebo ženy ve...