13.6.2017

Český pohár mužů na Strahově pro dvojici Weiss/Tichý!

O víkendu 10. – 11. 6. se na pražském Strahově uskutečnil Český pohár mužů. Turnaj byl ovlivněn velkým množstvím divokých karet, což způsobilo, že i dvojice jako Šťastný/Šotola nebo Svátek/Pihera musely odehrát páteční kvalifikaci.

Dva kvalifikační zápasy si musely odehrát i slovenští Ján Namešanský s Michalem Hovorkou, kteří se v zápase o bronz utkali s Robertem Kufou a Michalem Bízou. Ani ti toho během víkendu neodehráli málo, zavinili si to ovšem sami, když hned v prvním utkání podlehli právě zmíněným „Johnovi“ s „Dinem“ a do finálových bojů se museli prokousat skrz opravy. Zápas, který skončil v tie-breaku po setech 16:21, 21:12 a 15:13, zvládli lépe "Bobb s Bizonem“. Oba týmy toho měly za sebou opravdu dost, bronzoví medailisté hráli po čtyřech zápasech každý hrací den, pro dvojici ze Slovenska se jednalo o třetí nedělní tie-break.

Finálové utkání bylo odvetou 4. kola soutěže mezi Jindrou Weissem s Martinem Tichým a Honzou Dumkem s Vaškem Berčíkem. První zmínění do té doby neztratili na turnaji ani set, druzí by případnou úspěšnou odvetou získali svůj první společný úspěch na české půdě. I finálové utkání nabídlo rozhodující set a do stavu 7:8 (při vedení Mártyho s Jindrou) bylo utkání velice vyrovnané. Od tohoto okamžiku už ale úřadovala jen jedna strana a po výsledku 21:18, 19:21, 15:7 zvítězili hráči Sokola Brno I.