3.5.2018

Davidovi s Ondrou patří druhé místo ve skupině, ráno budou o postup hrát Martina se Šárkou

Postup už měli jistý, teď se chtěli poprat o přímý postup do osmifinále. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem však svoje utkání s německým párem Ehlers / Schumann prohráli 0:2 (-16; -22) a v předkole tak vyzvou tým z třetích míst ve skupinách. O třetí místo  ve své skupině budou zítra ráno bojovat i Šárka Nakládalová s Martinou Bonnerovou proti dvojici Stubbe / Van Iersel z Nizozemska.

Martina se Šárkou nevstoupily do utkání s norským párem Lunde / Ulveseth dobře, soupeřky jim utekly a první set vyhrály s výrazným rozdílem 21:11. Ve druhém setu naopak Češky získaly poměrně rychle náskok několika bodů a díky výsledku 21:15 si Bonnerová s Nakládalovou vybojovaly zkrácenou sadu. V prodloužené koncovce byly nakonec šťastnější Norky, vyhrály 18:16 a mají jistotu postupu do play-off. To Šárka s Marťou budou pro pokračování v turnaji muset vyhrát zítřejší ranní utkání proti Holanďankám Stubbe a Van Iersel, zápas začne v 9:30.

Postup ze skupiny si David s Ondrou zajistili s předstihem díky vítězství 2:0 (14; 15) nad ruskou dvojicí Gorbenko / Ivanov, úřadujícími mistry Evropy do 20 let. "Věděli jsme, že budeme hrát s papírově slabším soupeřem, takže hlavní úkol byl nepodcenit je," řekl po utkání David. "Od začátku jsme se snažili tlačit servisem, dobře jsme ztrátovli a nedělali chyby. Byly jsme v obou setech velmi trpěliví, do technického time-outu to bylo vždy vyrovnané, pak jsme se ale několikrát ubránili a z toho ten výsledek. Jsme spokojení, že jsme udrželi koncentraci v obou setech, i na podání, povedený výkon," hodnotil Schweiner.

Proti Němcům Ehlersovi a Schumannovi už to tak skvělé nebylo. "Celý zápas jsme nebyli schopni zatlačit soupeře servisem, což byl asi největší problém," pronesl Ondřej. "První set se nám nevydařil ani na ztrátě, od začátku jsme byli o pár bodů pozadu a nesložili bodovky, kterými jsme se mohli přiblížit. Druhý set jsme začali lépe, více se nám dařilo na obraně a v koncovce jsme měli nahrané setboly. Ty jsme ale bohužel neproměnili." Utkání skončilo po dvou setech 16:21 a 22:24 a Perušič se Schweinerem budou zítra o posun do osmifinále bojovat s vylosovaným ze třetích míst ve skupinách. "Musíme zapracovat na servisu a zítra využít druhou šanci na postup do osmifinále," dodal Perun.

Dnes v noci začíná i kvalifikace na 2*hvězdičkový turnaj žen v kambodžském Phnom Penhu 2018, kde v hlavní soutěži nastoupí i česká dvojice Karolína Řeháčková/Sára Olivová, a také hlavní soutěž 4*hvězdy na kalifornské pláži Huntington. Upravenou soutěž (turnaj je upraven pro AVP americkou tour) pro 48 týmů v každé kategorii hranou na dvě porážky (bez skupin) hrají i Barbora Hermannová s Markétou Slukovou, které od 20:00 českého času odehrají duel druhého kola proti domácímu páru Dowdy/Pollock, i Kristýna Kolocová s Michalou Kvapilovou, ty na své soupeřky, se kterými budou hrát od 21:30, zatím čekají.

Autor: Petr Sixta, foto: FIVB