21.5.2018

FIVB 4* Itapema 2018, finálové dny: Češky končí páté, zvítězily domácí dvojice

České ženské páry Kolocová / Kvapilová i Sluková / Hermannová skončily na 4*hvězdičkovém turnaji v brazilské Itapemě ve čtvrtfinále a z turnaje se loučí na 5. místě. Na plážích jihoamerické země vyhrály domácí dvojice Agatha / Duda a Evandro / André.

Kristýna Kolocová s Michalou Kvapilovou bojovaly o postup mezi 4 nejlepší týmy v Itapemě domácími hráčkami Marií Antonelli a Carolinou Salgado. Náročné utkání nedopadlo pro Češky nakonec vítězně, ačkoliv první set vyhrály 28:26, následující dvě sady prohrály 16:21 a 12:15. Pátým místem se i tak Kristýna s Míšou postaraly o svůj nejlepší výsledek v na odkrytých kurtech v roce 2018.

Utkání dvojice Kolocová/Kvapilová na FIVB 4* Itapema:

Skupina D:

Kolocová / Kvapilová - Lehtonen / Ahtiainen (Finsko) --- 2:1 (14; -14; 9)

Kolocová / Kvapilová - Dubovcová / Štrbová (Slovensko) --- 2:0 (16; 14)

Play-off:

2. kolo: Kolocová / Kvapilová - Betschart / Hüberli (Švýcarsko) --- 2:1 (18; -17; 13)

3. kolo: Maria Antonelli / Carolina Salgado (Brazílie) - Kolocová / Kvapilová --- 2:1 (-26; 16; 12)

Ve čtvrtfinále skončily po velkém pátečním boji i Markéta Sluková s Bárou Hermannovou. Stejně jako před dvěma týdny na Huntington Beach ani v Brazílii nestačily Markéta s Bárou na Kanaďanky Bansley a Wilkerson, podlehly jim 14:21 a 17:21. Pro Češky se jedná o čtvrté TOP 5 umístění v roce 2018.

Utkání dvojice Sluková / Hermannová na FIVB 4* Itapema:

Skupina D:

Dubovcová / Štrbová (Slovensko) - Sluková / Hermannová --- 2:1 (-20; 15; 12)

Sluková / Hermannová - Lehtonen / Ahtiainen (Finsko) --- 2:0 (13; 12)

Play-off:

1. kolo: Sluková / Hermannová - Plesiutschnig / Schützenhöfer (Rakousko) --- 2:0 (9; 11)

2. kolo: Sluková / Hermannová - Barbara / Fernanda (Brazílie) --- 2:0 (19; 17)

3. kolo: Bansley / Wilkerson (Kanada) - Sluková / Hermannová --- 2:0 (14; 17)

Turnajová vítězství si v neděli připsali domácí dvojice. V ženském finále porazily domácí Brazilky Agahta Benarczuk a Duda švýcarskou dvojici Heidrich / Verge-Depre 2:0 (19; 17), v tom mužském naopak úřadující mistři světa, také Brazilci, Evandro a André přehráli Nory Mola a Soruma 21:18 a 21:16. Třetí místo v mužské kategorii obsadili poláci Kantor a Losiak, v ženské části Kanaďanky Bansley a Wilkerson.

Na 4*hvězdě v Itapemě se představily ještě dvě dvojice. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem těsně podlehli ve 2. kole play-off švýcarskému páru Beeler / Krattiger a skončili 9., Šárka Nakládalová s Martinou Bonnerovou naopak neprošly těžkou kvalifikací.

Utkání dvojice Perušič / Schweiner na FIVB 4* Itapema:

Skupina D:

Perušič / Schweiner - Capogrosso / Azaad (Argentina) --- 2:1 (-20; 30; 11)

Perušič / Schweiner - Samoilovs / Smedins (Lotyšsko) --- 2:1 (-17; 13; 12)

Play-off:

2. kolo: Beeler / Krattiger (Švýcarsko) - Perušič / Schweiner --- 2:1 (14; -15; 13)

Utkání dvojice Nakládalová / Bonnerová na FIVB 4* Itapema:

Kvalifikace:

1. kolo: Nakládalová / Bonnerová - Birlova / Ukolova (Rusko) --- 2:1 (19; -17; 12)

2. kolo: Day / Flint (USA) - Nakládalová / Bonnerová --- 2:0 (20; 17)

FIVB 1* Aidin 2018

Ve stejném termínu se konal i 1*hvězdičkový turnaj v tureckém Aidinu a mezi účastníky se objevil i jeden český pár ve složení Martin Tichý, Jindřich Weiss. Haloví mistři České republiky pro rok 2018 zvládli první kvalifikační utkání proti ruské dvojici Shustrov / Gusev 21:14 a 21:18. Ve druhém kole už ale Márty s Jindrou podlehli srbskému páru Basta / Kolaric 0:2 (-19; -16) a hlavní soutěž si nezahráli.

Autor: Petr Sixta, foto: FIVB