28.5.2018

Junioři a juniorky odehráli víkendové České poháry poprvé ve Sportcentru Koráb!

Premiéru v podobě pořádání zastávky národní tour v beachvolejbalu má za sebou pražské Sportcentrum Koráb. O víkendu 26. a 27. května 2018 se zde uskutečnily České poháry juniorů i juniorek. Ve slunečném počasí zvítězily nejprve Andrea Kinská se Zuzanou Kinclovou, o den později na ně navázali František Pihera s Matyášem Jachnickim.

"Mohly se sem pozvat jen ty čtyři nasazené páry a bylo by v poledne dohráno," řekl jeden z diváků sobotního turnaje juniorek. Z jeho slov je patrné, že semifinálová utkání nabídl boje mezi nejvýše nasazenými dvojicemi tohoto turnaje. První semifinále mezi Julií Honzovičovou s Lucií Šulcovou a Kateřinou Bukvaldovou s Michaelou Břínkovou bylo v režii první jmenované dvojice, Lucka s Julčou vyhrály 21:16 a 21:10. Do finále se s nimi dostaly Zuzka Kinclová s Andreou Kinskou, které vyhrály nad Andreou Lorenzovou a Luckou Šeredovou také 2:0 (18; 11).

Souboj o třetí místo zvládly lépe Kateřina s Míšou, utkání nad Andy s Luckou vyhrály 21:17 a 21:16. Finálové utkání skončilo vítězstvím 21:14 a 21:18 pro Andy se Zuzkou.

Naopak boj o medaile v chlapecké kategorii byl mnohem dramatičtější. Už obě dvě semifinálové utkání musely rozhodovat třetí sady. V prvním z nich podlehli Vítek Beneš s Tomášem Maixnerem vítězům posledního Českého poháru na Ládví Adamovi Waberovi s Matyášem Ježkem 11:21, 21:16 a 12:15. V tom druhém až výsledek 21:16, 15:21 a 19:17 rozhodl o postupu Matyáše Jachnického s Františkem Piherou do finále přes Jindru Zavadila s Kubou Šépkou.

Malé finále tak bylo utkáním nasazených turnajových jedniček a dvojek, tedy Vítka s Tomášem proti Jindrovi s Kubou. První jmenovaní v něm zvítězili dvakrát 21:17. Oproti tomu bylo utkání o turnajové vítězství mezi 6. nasazenou dvojicí Jachnicki/Pihera a turnajovými jedenáctkami Adamem a Matyášem mnohem více vyrovnané. I toto utkání nabídlo rozhodující tie-break, který ovládli Matyáš Jachnicki s Františkem Piherou, duel skončil po setech 21:14, 19:21 a 17:15.

Na turnaji vypomáhali volejbalistky nedalekého SK Motorlet Praha, hráči i hráčky byli po turnaji (medailisté) i před ním obdařeni produkty společnosti Gatorade. Sportcentrum Koráb se i díky tomu může zařadit mezi areály nabízející skvělé turnajové zázemí a komfort. Fotogalerie z medailových utkání je dostupná ZDE.

Autor: Petr Sixta, foto: Petra Ullrichová