27.8.2020

Na UNIQA MČR chceme jednu z medailí, říká beachvolejbalistka Maixnerová

Zlato z UNIQA MČR do 22 let už mají v kapse, teď chtějí na vrchol i mezi ženami. Beachvolejbalistky Martina Maixnerová a Marie Sára Štochlová míří na šampionát do Opavy s varující značkou: Velmi nebezpečné! Čtvrtý nasazený pár totiž poslední tři turnaje vyhrál a v ostatních se vždy umístil na pódiu. „Jsme rády, že se můžeme postavit i těm nejlepším. Rády bychom se znovu dostaly na bednu,“ hlásí Maixnerová.

UNIQA Mistrovství České republiky v beachvolejbale žen nabídne velmi zajímavý souboj o zlato. K největším favoritkám budou jistě patřit Barbora Hermannová s Markétou Nausch-Slukovou, ale nebudou to mít lehké. Zálusk na titul si dělají i Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou, či Martina Williams se Sárou Olivovou.

Za nimi už se mezi nasazenými dvojicemi o slovo výrazně hlásí Maixnerová se Štochlovou. Jejich tři triumfy v řadě (SMJ Český pohár 1*, UNIQA MČR do 22 let a Riviéra Český pohár 2*) je jednoznačně opravňují myslet znovu na jednu z medailí. „Kdyby se nám povedlo dostat mezi první trojku, braly bychom to rozhodně jako úspěch. Patříme k nejmladším párům, ale ověřily jsme si, že můžeme hrát vyrovnaně s každým,“ uvedla Maixnerová.

Jednadvacetileté hráčky mají letos na kontě několik cenných skalpů. V Tipsport Beach Series na Strahově se jim například povedlo porazit Kubíčkovou s Kvapilovou i Olivovou s Williams. Ve finále sice prohrály s Hermannovou a Nausch-Slukovou, ale dokázaly jim alespoň vzít set. „Tyhle zápasy nás hodně posílily. Všechny tyto týmy jsou opravdu kvalitní, takže pro nás bylo velmi pozitivní, že jim můžeme konkurovat,“ doplnila Maixnerová.

Ať už dopadne český šampionát jakkoliv, talentované duo bude mít před sebou stále hlavní cíl sezony. A to je mistrovství Evropy do 22 let, které se koná v září v Turecku. „Snad ho tedy kvůli koronaviru nezruší,“ přeje si Maixnerová.

 

Autor: Jiří Uhlíř, foto ČVS/Kohelka

Krátké zprávyArchiv
CEV Champions League - muži - Trento (ITA)

Lokomotiv Novosibirsk (RUS) – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:19, 25:27, 25:18, 25:22)

 
Změna angažmá

Reprezentační univerzál Michal Finger mění během sezóny angažmá. Z katarského Dauhá se stěhuje do italského týmu Gas Sales Bluenergy Piacenza.

 
CEV Champions League - muži - Trento (ITA)

VK ČEZ Karlovarsko – Trentino Itas (ITA) 1:3 (25:19, 18:25, 18:25, 20:25)

 
CEV Champions League - muži - Trento (ITA)

VK ČEZ Karlovarsko – VfB Friedrichshafen (GER) 1:3 (14:25, 22:25, 25:23, 16:25)

 
CEV Challenge Cup - ženy

TJ Ostrava - Rigas Volejbola Skola (LAT) 3:0 (25:17, 25:17, 25:16), první utkání 3:1 – postupuje Ostrava

 
CEV Champions League - ženy - Novara (ITA)

Dinamo-Ak Bars Kazan (RUS) – VK UP Olomouc 3:0 (25:18, 25:17, 25:20)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018