25.8.2020

O víkendu přivítá Opava letošní vrchol beachvolejbalové sezóny

Beachvolejbalová sezóna se pomalu blíží ke svému konci. Mezinárodním vrcholem bude zajisté evropský šampionát, který se koná v lotyšské Jurmale, na tuzemských pískových kurtech nás čeká vyvrcholení v Opavě. Mistrovství ČR se letos zúčastní všechny naše nejlepší páry, nevyjímaje Markétu Nausch-Slukovou s Bárou Hermannovou, Míšu Kvapilovou s Míšou Kubíčkovou, Ondru Perušiče s Davidem Schweinerem. Nicméně může překvapit i dravé mládí a dvojice, které již několikrát letos papírové favority potrápily.

V mužské kategorii budou favority určitě naše jedničky Ondra Perušič s Davidem Schweinerem, ale je otázkou, zda se na jejich výkonu neprojeví dlouhá herní pauza, zapříčiněná Ondrovým zraněním a následnou Davidovou nemocí. Za touto dvojicí je ale „našlapáno“. Jako dvojky nastoupí Jan Berčík s nestorem beachvolejbalu Honzou Dumkem, ale nesmíme zapomenout ani na mladíky Patrika Maňase a Jirku Sedláka, kteří letos již prokázali, že se favoritů nezaleknou. Z loňských šampiónů uvidíme pouze Davida Lence, který si na MĆR vybral ostravského Honzu Štefka. Kartami také mohou zamíchat zkušení, i když letos trochu nevýrazní, Jindra Weiss s Martinem Tichým, kteří na vrchol sezóny umí vždy dobře načasovat formu.

 

V ženách by si to teoreticky mezi sebou měly rozdat jedničky a dvojky. Markéta Nausch-Sluková s Barborou Hermanovou a MKduo (Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková) mají nejvíce zkušeností z takto důležitých turnajů. Nicméně nesmíme zapomínat na dvojice, které je dokázaly potrápit v Tipsport Cup Series 3*. Martina Maixnerová s Marií Sárou Štochlovou a Martina Williams se Sárou Olivovou již několikrát ukázaly, že papírové předpoklady jsou někdy zavádějící. Pokud by letošní titul získala jakákoli jiná dvojice, než výše zmiňované, došlo by k velkému překvapení.

Opavský Kolofík je vyhlášenou beachvolejbalovou baštou, takže se můžeme těšit na skvělou organizaci a tribuny plné diváků. Nedělní zápasy bude ČTsport přenášet přímým přenosem na internetu a večer ze záznamu.

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
CEV Champions League - muži - Trento (ITA)

VK ČEZ Karlovarsko – VfB Friedrichshafen (GER) 1:3 (14:25, 22:25, 25:23, 16:25)

 
CEV Challenge Cup - ženy

TJ Ostrava - Rigas Volejbola Skola (LAT) 3:0 (25:17, 25:17, 25:16), první utkání 3:1 – postupuje Ostrava

 
CEV Champions League - ženy - Novara (ITA)

Dinamo-Ak Bars Kazan (RUS) – VK UP Olomouc 3:0 (25:18, 25:17, 25:20)

 
CEV Challenge Cup - ženy

Rigas Volejbola Skola (LAT) – TJ Ostrava 1:3 (14:25, 16:25, 30:28, 20:25)

 
CEV Champions League - ženy - Novara (ITA)

VK UP Olomouc – Igor Gorgonzola Novara (ITA) 0:3 (17:25, 25:27, 20:25)

 
CEV Champions League - ženy - Novara (ITA)

VK UP Olomouc – Grupa Azoty Chemik Police (POL) 0:3 (18:25, 19:25, 18:25)  

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018