7.8.2017

Poslední letošní Cool Cup ovládly páry Perušič/Schweiner a Dubovcová/Štrbová

Čtvrtý a letošní závěrečný beachvolejbalový Cool Cup zná své vítěze. Mužskou kategorii ovládl poměrně jednoznačně pár Ondřej Perušič/David Schweiner, který udolal ve finále dvojici Jindřich Weiss/Martin Tichý ve dvou setech - dvakrát 21:15. Třetí místo patří Marcelu Myslivečkovi a Martinu Piherovi, jenž porazili v boji o bronz zahraniční duo Williams/Cardoso 2:0 na sety. V ženské části ovládl turnaj slovenský pár Natália Dubovcová s Andreou Štrbovou, který porazil ve zkrácené hře 15:3 české duo Šárka Nakládalová - Martina Bonnerová. Třetí místo pak patří Dianě Žolnerčíkové a Martině Jakubšové. Kompletní výsledky naleznete: ZDE (muži) a ZDE (ženy).

Od pátku 4. 8. do neděle 6. 8. 2017 probíhal v areálu HAMR-Záběhlice v nádherném letním počasí poslední letošní Cool Cup. Pátek byl ve znamení kvalifikačních bojů a prvního kola turnaje mužů, v sobotu se odehrála převážná část zápasů hlavní soutěže. Abychom přiblížili turnaj i těm, kteří nemohli přijít sledovat zápasy naživo, s firmou VistaSport jsme zajistili stream z centrálního kurtu po celou hrací dobu, závěrečné nedělní souboje pak natáčela Česká televize. Mužskou i ženskou část turnaje oživila účast zahraničních hráčů ze Slovenska, Polska, JAR a Brazílie, v obou kategoriích promluvily některé z těchto týmů do semifinálového složení dvojic.

Velkou radost máme z toho, že do poslední čtyřky mezi ženami postoupily a medaile vybojovaly dvě (vlastně tři) dvojice, které se připravují na našich kurtech. Na třetím místě skončily na svém prvním společném turnaji po zranění Martina Jakubšová a Diana Žolnerčíková, když jim pro zdravotní indispozici po prvním prohraném setu skrečovaly zápas Eliška Davidová s Terezou Pluhařovou. Zlaté medaile získaly slovenské jedničky Natália Dubovcová a Andrea Štrbová, které zdolaly v třísetovém zápase Martinu Bonnerovou a Šárku Nakládalovou.

Mezi muži vystoupili na nejvyšší stupínek mladí favorité Ondřej Perušič a David Schweiner, kteří porazili v letošním roce výborně hrající tým Martin Tichý a Jindřich Weiss. V zápase o třetí místo získala bronz skvěle hrající dvojice Martin Pihera a Marcel Mysliveček, když přehráli 2:0 dvojici složenou pouze pro tento turnaj, kterou vytvořili Leo Williams (JAR) a Vincius Cardoso (BRA).

Zápasy o medaile provázela bouřlivá divácká atmosféra, protože byly k vidění špičkové výměny. Těm nejlepším předali ceny zástupci Českého volejbalového svazu v čele s Mgr. Markem Pakostou. Všem medailistům blahopřejeme a velmi děkujeme dobrovolným pomocníkům z řad podavačů, skórerů a hrabačů kurtu, bez kterých by turnaj nešel zvlášť v prázdninovém termínu uskutečnit, rozhodčím za korektní vedení zápasů, sponzorům a samozřejmě hráčům za jejich nasazení.

Cool Cup - Praha Záběhlice:

Finále:

Muži:

Finále: Perušič/Schweiner - Weiss/Tichý 2:0 (21:15, 21:15)

O 3.místo: Mysliveček/Pihera - Williams (RSA)/Cardoso (BRA) 2:0 (21:14, 23:21)

Ženy:

Finále:

Dubovcová/Štrbová (SVK) - Nakládalová/Bonnerová 2:1 (21:15, 19:21, 15:3)

O 3.místo: Žolnerčíková/Jakubšová - Davidová/Pluhařová 2:0 (21:9, skreč ve druhém setu)

 

Autoři: Michal Mezera a Lenka Voděrová

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015