Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - UKR, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - EST, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - POL, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - NED, Amsterdam - NED
19. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - MNE, Amsterdam - NED
30.12.2018

Snow Volleyball European Tour 2019 odstartovala v Moskvě

Před vánoci začala další sezóna Snow Volleyball European Tour, úvodní turnaj hostila od 20. – 22. prosince 2018 Moskva i s novinkou letošní sezóny. Tou je možnost čtyřčlenných týmů, utkání se hrají tři na tři. V ruské, mrazivé metropoli jsme měli i české zastoupení – v mužích se představili V. Berčík / R. Kufa /M. Melmuka a v ženách M. Knoblochová / A. Dostálová A. / D. Žolnerčíková.

Českým mužům se příliš nedařilo, když po dvou prohrách pro ně turnaj skončil a obsadili dělené 13. místo. Zpestřením turnaje byla určitě účast týmů Brazílie a USA, které však do bojů o medaile nezasáhly. Stupně vítězů si rozdělily domácí týmy. Z první příčky se radovala čtveřice Korolev / Hudyakov / Bykanov / Semenov, která ve finále porazila 2:1 družstvo Shabalin / Polikarpov / Markov / Kayumov. Třetí místo obsadili Rakusov / Bogatov / Kuz´min / Bakhnar po výhře 2:0 nad Slovinci Smuc / Potocnik / Pokersnik / Plahutnik.

Výsledky českého týmu mužů:

Rakusov / Bogatov / Kuz´min / Bakhnar (RUS) – Berčík / Kufa / Melmuka 2:0 (15:7, 24:22)

Groszek / Matyja / Szsczepanik / Korycki (POL) - Berčík / Kufa / Melmuka 2:0 (15:13, 16:14)

To Češkám se dařilo o poznání lépe. Na úvod Knoblochová / Dostálová / Žolnerčíková sice prohrály s pozdějšími finalistkami Filina / Romashova / Terenteva / Novikova 1:2, pak však dokázaly dvakrát zvítězit. V souboji o postup do poslední čtyřky těsně podlehly nakonec bronzovému týmu Litvy Grudzinskaite G. / Grudzinskaite R. / Anuskeviciute až v koncovkách setů 0:2. Češky se na úvod snow volejbalové sezóny musely spokojit s dělenou pátou pozicí. I ženskou část turnaje okořenila účast amerického týmu, konkrétně Spieler / Cook / Wheeler / Hartong, který se nakonec po výhře ve finále 2:1 radoval z vítězství v turnaji.

Výsledky českého týmu žen:

Knoblochová / Dostálová / Žolnerčíková – Filina / Romashova / Terenteva / Novikova (RUS) 1:2 (16:14, 10:15, 11:15)

Knoblochová / Dostálová / Žolnerčíková – Savastita / Gorcoz / Sandu / Gird (ROU) 2:0 (15:8, 15:13)

Knoblochová / Dostálová / Žolnerčíková – Ferrazzo / Cervella / Parenzan / Tonon (ITA) 2:0 (15:12, 15:13)

Grudzinskaite G. / Grudzinskaite R. / Anuskeviciute (LTU) - Knoblochová / Dostálová / Žolnerčíková 2:0 (15:12, 15:13)

Příští zastávka Snow Volleyball European Tour je na programu 11. – 13. ledna 2019 v tureckém lyžařském středisku Kayseri-Erciyes.

Autor: Jiří Carba, foto CEV

Final Four 2019 CEV Volleyball Golden European League – ženy - rozlosování

semifinále 21. 6. 2019: 16:00 Česká republika - Bělorusko, 19:00 Chorvatsko - Španělsko

2019 ME U18 beachvolejbal - Baden (AUT)

Markéta Svozilová s Eliškou Tezzele vybojovaly na 2019 ME U18 bronzovou medaili, Jakub Šépka s Ondřejem Heřmanem skončili devátí.