16.4.2018

Šňůra pokračuje, nasazení Sedlák s Maňasem a Maixnerová se Štochlovou mistry České republiky do 20 let!

Na pražském Pankráci bylo o víkendu 14. a 15. dubna 2018 odehráno UNIQA Halové mistrovství České republiky do 20 let a vítězi se staly opět turnajové jedničky! Tentokrát potvrdily roli favoritek Martina Maixnerová a Marie-Sára Štochlová, které, stejně jako jejich největší konkurentky Kotlasová a Resová před týdnem na HMČR do 22 let, na domácí půdě neprohrály ani jeden set. To Jirka Sedlák a Patrik Maňas procházeli především v neděli velice trnitou cestou, nakonec však reprezentanti brněnského Sokola titul vybojovali. V obou kategoriích skončil na medailové pozici i jeden pár z Maďarska.

Na úvod pár zajímavostí z víkendového turnaje. Krom toho, že turnaj opět ovládly nasazené jedničky, povedlo se oběma párům zanechat na turnaji výraznější stopu. Hned od prvních turnajových utkání bylo jasné, kdo je na kurtech favoritem. Jirka Sedlák a Patrik Maňas nastoupili do šampioátu famózně - vyhráli prvních 21 bodů v řadě! Ano, první jejich utkání skončilo 21:0 a 21:6. To Martině Maixnerové a Marii-Sáře Štochlové se čistý set sice nepodařil, v součtu ale dovolily svým prvním soupeřkám ještě o bod méně, když vyhrály 21:2 a 21:3! Obě dvojice pak základní skupinou postupovaly bez zaváhání, holkám se to dařilo i v nedělní vyřazovací části.

Jirka s Patrikem ve čtvrtfinále narazili na Jakuba Šépku a Jindřicha Zavadila, kteří o kolo dříve vyřadili v dramatickém třísetovém thrilleru jeden z favorizovaných párů Melmuka / Holeček. A dalšímu senzačnímu skalpu byli i ve zmíněném čtvrtfinále, nakonec však nejtěsnějším rozdílem zvítězili brněnští hráči. Ani semifinále proti hráčům Strahova, Josefu Havlasovi a Lukášovi Dvořákovi, nebylo pro Jirku s Patrikem nikterak snadné, z postupu do finále se radovali až po výsledku 2:1 (16; -16; 14). Druhé mužské semifinále také rozhodl až zkrácený set. Ačkoliv první set vyhráli Vít Beneš s Tomášem Maixnerem proti maďarské dvojici Botond Olah / Balasz Benko 21:19, druhé dva sety ovládl zahraniční pár 23:21 a 15:8.

V souboji o třetí místo uspěli právě Maixner a Beneš, tentokrát naopak první set proti dvojici Havlas / Dvořák prohráli 20:22. Utkání se obrátilo, když druhý set skončil 21:9 pro Vítka s Tomášem a ti si pak poradili lépe i s tie-breakem, 15:11. Ve finále plném bodových bloků Jiřího Sedláka a několika senzačních obran Patrika Maňase zvítězil český pár nad maďarským přesvědčivě 21:11 a 21:13. Reprezentanti Sokola Brno se tak po bronzu z minulého týdne dočkali halového titulu, který v průběhu týdne slibovali na sociálních sítích.

V ženské části byla cesta vítězek o poznání jednoznačnější, ale jistě neméně zajímavá. Martině s Marií-Sárou se v semifinále postavil další domácí pár, Lorenzová / Šeredová. Favoritky zvítězily 21:17 a 21:10 a čekaly na finálového soupeře druhého semifinále, které probíhalo mezi maďarským párem Borbala Harmat / Orsolya Orban a Julií Honzovičovou s Lucií Šulcovou. Diváci měli opět možnost vidět emocemi nabitý duel, který česká dvojice vyhrála 2:1 (-14; 15; 12).

I tentokrát získaly jednu z medailí zahraniční hráčky. Harmat a Orban přehrály v malém finále Lucii Šeredovou a Andreu Lorenzovou 21:14; 18:21 a 15:13. V zápase o zlato předvedly krásný beachvolejbal dvojice Maixnerová / Štochlová a Honzovičová / Šulcová. První jmenované potvrdily i ve finále roli favoritek a po setech 21:18 a 21:11 získaly titul halových mistryň České republiky do 20 let v roce 2018.

Již za týden nás čeká pokračování seriálu halových šampionátů, tentokrát se v Beachclubu Strahov koná UNIQA Halové mistrovství České republiky do 18 let.

 

Autor: Petr Sixta, foto: Jindřich Weiss

Krátké zprávyArchiv
Přátelské utkání Lvíčat chlapců 05/06 - Nysa (POL)

Polsko - Česká republika 0:3 (19:25, 25:27, 21:25), dodatečný set 25:22

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Z belgického týmu Black and White Co. Lendelede přichází vyztužit blokařský post VK UP Olomouc finská reprezentantka Michaela Bjerregård-Madsen.

 
UNIQA M-ČR U20 – beachvolejbal – dívky

1. místo – Michaela Břínková / Kylie Neuschaeferová 2. místo - Lucie Šulcová / Julie Honzovičová 3. místo - Karin Žolnečíková / Klára...

 
UNIQA M-ČR U20 – beachvolejbal – chlapci

1. místo – Vít Beneš / Matyáš Džavoronok 2. místo – Adam Štoček / Jindřich Zavadil 3. místo – Jakub Šépka / Tomáš Semerád foto: Tomáš Jambor

 
Stream z Českého poháru žen z Brna

Streamový přenos z Českého poháru žen 2* najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=g-sTyTFHTVc&feature=youtu.be

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Smečařka Klára Faltínová odchází z Ostravy a rozšíří řady extraligového VK Šelmy Brno.

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018