20.8.2018

STŘÍBRNÁ NEDĚLE! Markéta s Bárou skončily na World Tour Finals v Hamburku senzačně druhé!

Zatímco část beachvolejbalových nadšenců sledovala pouť za druhým místem Jana Vodičky a Tadeáše Trousila na brněnském 2018 Mistrovství Evropy do 18 let, Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová zakončovaly sezónu na 2018 World Tour Finals v Hamburku - a stejně jako čeští mladíci i ony braly z hvězdného turnaje stříbro!

Maki s Bárou zahajovaly nedělní den stejným způsobem, jako celý turnaj - třísetovým utkáním proti Australankám Clancy a Artacho. Ale tentokrát do utkání moc skvěle nevstoupily, po prvním setu svítilo na ukazateli skóre 13:21 z českého pohledu. Markéta s Barčou se však v druhém setu začaly postupně probouzet a nakonec si vybojovaly po výsledku 21:19 tie-break. V něm byly opět na koni (nebo na klokanovi?) Australanky, vedly už 10:6! I přesto se však Češkám povedlo postoupit do finále, Clancy a Artacho porazily i potřetí za poslední tři týdny díky vítězství 17:15 ve třetím setu!

Finálovými soupeřkami Slukové s Hermannovou se staly Brazilky Agatha a Duda - a jak jsme zmiňovaly, že s Australankami skupinu Markéta s Bárou začínaly, tak s Brazilkami ji, stejně jako celý turnaj, končily. Agatha a Duda se do finále dostaly díky vítězství 2:0 (29; 18) nad krajankami Carol Salgado a Maria Antonelli. Souboj o třetí místo pak po výsledku 21:15, 19:21 a 15:8 ovládly Mariafe Artacho a Taliqua Clancy. Jen pro zajímavost, po tomto zápase bylo jasné, že medaile si rozdělí všechny tři postupivší týmy ze skupiny B, kde byly i Markéta Sluková a Barbora Hermannová.

Ve finálovém utkání měly v prvním setu navrch aktuální světové jedničky Agatha a Duda, Češky, momentálně druhé na světě, podlehly 15:21. V druhém setu bylo skóre po celou dobu vyrovnané, ale spíše na straně Brazilek. Maki s Bárou si tak po výsledku 0:2 (-15; -19) odvážejí z Hamburku z World Tour Finals skvělé druhé místo. Po úspěších na 2018 Ostrava Beach Open, které vyhrály, po bronzu z Mistrovství Evropy a dodnes neuvěřitelného triumfu na Major turnaji ve Vídni 2018 přidávají historicky nejlepší české beachvolejbalistky další placku, tentokrát z hvězdného závěru sezóny.

Autor: Petr Sixta, foto: FIVB