Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - UKR, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - EST, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - POL, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - NED, Amsterdam - NED
19. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - MNE, Amsterdam - NED
20.8.2018

STŘÍBRNÁ NEDĚLE! Markéta s Bárou skončily na World Tour Finals v Hamburku senzačně druhé!

Zatímco část beachvolejbalových nadšenců sledovala pouť za druhým místem Jana Vodičky a Tadeáše Trousila na brněnském 2018 Mistrovství Evropy do 18 let, Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová zakončovaly sezónu na 2018 World Tour Finals v Hamburku - a stejně jako čeští mladíci i ony braly z hvězdného turnaje stříbro!

Maki s Bárou zahajovaly nedělní den stejným způsobem, jako celý turnaj - třísetovým utkáním proti Australankám Clancy a Artacho. Ale tentokrát do utkání moc skvěle nevstoupily, po prvním setu svítilo na ukazateli skóre 13:21 z českého pohledu. Markéta s Barčou se však v druhém setu začaly postupně probouzet a nakonec si vybojovaly po výsledku 21:19 tie-break. V něm byly opět na koni (nebo na klokanovi?) Australanky, vedly už 10:6! I přesto se však Češkám povedlo postoupit do finále, Clancy a Artacho porazily i potřetí za poslední tři týdny díky vítězství 17:15 ve třetím setu!

Finálovými soupeřkami Slukové s Hermannovou se staly Brazilky Agatha a Duda - a jak jsme zmiňovaly, že s Australankami skupinu Markéta s Bárou začínaly, tak s Brazilkami ji, stejně jako celý turnaj, končily. Agatha a Duda se do finále dostaly díky vítězství 2:0 (29; 18) nad krajankami Carol Salgado a Maria Antonelli. Souboj o třetí místo pak po výsledku 21:15, 19:21 a 15:8 ovládly Mariafe Artacho a Taliqua Clancy. Jen pro zajímavost, po tomto zápase bylo jasné, že medaile si rozdělí všechny tři postupivší týmy ze skupiny B, kde byly i Markéta Sluková a Barbora Hermannová.

Ve finálovém utkání měly v prvním setu navrch aktuální světové jedničky Agatha a Duda, Češky, momentálně druhé na světě, podlehly 15:21. V druhém setu bylo skóre po celou dobu vyrovnané, ale spíše na straně Brazilek. Maki s Bárou si tak po výsledku 0:2 (-15; -19) odvážejí z Hamburku z World Tour Finals skvělé druhé místo. Po úspěších na 2018 Ostrava Beach Open, které vyhrály, po bronzu z Mistrovství Evropy a dodnes neuvěřitelného triumfu na Major turnaji ve Vídni 2018 přidávají historicky nejlepší české beachvolejbalistky další placku, tentokrát z hvězdného závěru sezóny.

Autor: Petr Sixta, foto: FIVB

FIVB 4* Espinho (POR) 2019

Perušič / Schweiner – Pedlow / Schachter (CAN) 0:2 (17:21, 19:21)

2019 FIVB MS U21 - Bahrajn

Írán – Česká republika 3:0 (29:27, 25:18, 26:24)

Přátelské utkání - ženy - Ostrowiec (POL)

Polsko - Česká republika 3:0 (26:24, 25:21, 25:11), dodatečný set 25:22 Sestava ČR: Kossányiová (13), Trnková (5), Purchartová (5), Mlejnková (8),...

Do síně slávy světového volejbalu byl uveden Čech Josef Tesař

Josef TESAŘ byl uveden do síně slávy světového volejbalu (International Volleyball Hall of Fame) !!!

ženy: Larsen / Stockman (USA) - Hermannová / Sluková 2:1 (17:21, 21.16, 15:10), Hermannová / Sluková – Dabizha / Rudykh (RUS) 2:0 (21:14,...

Tunisko – Česká republika 0:3 (21:25, 21:25, 21:25)