Reprezentace
26. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Lotyšsko
Reprezentace
4. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Bosna a Hercegovina
12.8.2019

SUPER CUP na Sokoláku je minulostí, vítězství vybojovaly polské páry!

Poslední letošní Super Cup 2019 se odehrál v Brně na Sokolském koupališti. Organizace se zhostil domácí klub Sokol Brno I, který za pomoci hlavně svých odchovanců zajistil skvělé fungování turnaje. Už páteční kvalifikace měla mezinárodní účastníky ze Slovenska a Dánska. V hlavní soutěži jsme poté přivítali i tři páry z Polska, které nakonec výrazně zasáhly do konečného umístění.

logo

Po 66 odehraných utkáních v pátek a v sobotu se do nedělního dne probojovalo 6 českých párů a 2 polské. Hned v prvním semifinále jsme mohli vidět mezinárodní zápas mezi Natálií Kolderovou s Lucií Šeredovou a Magdalenou Saad s Dorotou Strag. Vítězně z tohoto utkání však vyšel polský pár po vítězství 16:14 ve třetím setu. Druhé semifinále byl podobně vypjatý souboj s ryze českou účastí. Postup do finále si po vítězství 2:1 (-19; 7; 9) zajistila dvojice Tereza Vaňková a Eliška Davidová, když porazily brněnskou dvojici Michaelu Kulhánkovou a Annu Pospíšilovou. 

Ve večerním finále se za krásného letního počasí utkaly hráčky v medailových bojích. Zápas o třetí místo a bronzovou medaili byl bohužel pro brněnské hráčky jasný. Po dvou krátkých setech se mohla radovat dvojice Natálie Kolderová s Lucií Šeredovou. Souboj o zlato byl naopak velice vyrovnaný. První dva sety skončily oba rozdílem dvou bodů a zápas tak dospěl do třetího setu. Češky se sice snažily vzdorovat, ale vítězství v turnaji si nakonec odnesl polský pár Magdalena Saad a Dorota Strag.

Nedělní část mužského turnaje byla na rozdíl od toho ženského v podstatě jasnou záležitostí. Hned v prvním ranním zápase si to rozdaly dvojice Václav Berčík s Janem Dumkem a polský pár Michal Kadziola s Marcinem Ociepskim. Už po 25 minutách jsme měli jasné finalisty, kterými byl polský pár Kadziola s Ociepskim. Druhé semifinále zajistili mladíci Tadeáš Trousil a František Pihera, kteří v sobotních zápasech předváděli velice dobré výkony. Na druhé straně stála domácí dvojice ze Sokola Brno I - Jindra Weiss a Martin Tichý. Domácí borci předvedli suverénní výkon a po jasném vítězství si vybojovali účast ve finále.

Zápas o bronz se tak stal soubojem reprezentačních dvojic. Na jedné straně mladí reprezentanti Tadeáš Trousil s Františkem Piherou a na druhé mužští reprezentanti Václav Berčík a Jan Dumek. Nakonec ale zvítězily zkušenosti a bronz brali po klidném vítězství 2:0 (10; 20) Václav Berčík s Janem Dumkem. Vrcholem celého turnaje s výbornou atmosférou sokolského centr kurtu se stalo finále mužů. Zápas byl zároveň odvetou za nedávný zápas v polském Malborku, kde ve čtvrtfinále vyřadila polská dvojice brněnské borce. I přes bojovný výkon domácí sokolské dvojice se odveta bohužel nepovedla a zápas skončil 2:0 (17; 15) vítězstvím polské dvojice. Domácí dvojice Jindra Weiss a Martin Tichý si i přesto odváží z domácího turnaje krásné 2. místo. Turnajový triumf tak nakonec získává stejně jako v ženské kategorii polská dvojice, Michal Kadziola a Marcin Ociepski. 

Velké poděkování patří všem partnerům i hráčům, a hlavně dětem a organizátorům ze Sokola Brno I za výborně zorganizovaný turnaj. Super Cup byl skvělou přípravou na nadcházející UNIQA Mistrovství České republiky mužů a žen v beachvolejbalu, které se bude konat už za 3 týdny v termínu 30. 8. – 1. 9. znovu v Brně na Sokolském koupališti. Tímto tak zveme všechny, ať si na konci srpna přijedou užít skvělou atmosféru brněnské přehrady na Sokolák!

logo 

Rozhovor s Markem Pakostou (předseda ČVS): 

"Sokolák patří mezi naše největší areály, které navíc jako Český volejbal pravidelně využíváme k pořádání turnajů. Letos je to právě probíhajíci Super Cup a na přelomu srpna pak vrchol letošní sezóny, MČR. Je to areál, který je ideálně umístěn, s kapacitou, která umožňuje pořádání mezinárodních turnajů, tradičně profesionální organizaci podpořenou vstřícným přístupem místních představitelů zdejšího klubu Sokola Brno I... Ale když vidím areál s takovým potenciálem, trochu mě mrzí kvalita přilehlého zázemí, které zůstalo zakonzervováno a nezměněno od roku 2000, kdy jsem zde vyhrál svůj poslední titul. Doporučil bych, aby se nyní areál zaměřil na rozvoj vylepšení právě této části. Tím by měl možnost díky lepšímu hodnocení zázemí dosáhnout i na mezinárodní turnaje vyšší kategorie."

 

Autor: Radomír Vinkler

Krátké zprávyArchiv
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - chlapci

1. místo - Daniel Fabikovič/Richard Stružka 2. místo - Tomáš Červa/Jakub Tesárek 3. místo - Tomáš Křenek/Tadeáš Milichovský

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - dívky

1. místo - Noemi Jeřábková/Sabina Matoušková 2. místo - Žaneta Foxová/Michaela Vlčková 3. místo - Kristýna Koblížková/Alžběta Tomášová

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko – Česká republika 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13)

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Švédský univerzál Fredric Gustavsson po Řecku, Francii, Finsku, Japonsku, Belgii a Turecku, kde naposledy působil v týmu Inegol Belediyesi, okusí v...

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko - Česká republika 3:0 (25:14, 25:19, 25:19), dodatečný set 24:26

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Z ukrajinské Vinnycji se do české UNIQA extraligy vrací Dmytro Dolgopolov. Ukrajinský nahrávač, který v sezóně 2018/2019 působil v Přibrami, bude...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018