1.6.2017

Úspěšná mise našich beachvolejbalistů na World Masters Games 2017

Na sklonku měsíce dubna se novozélandský Auckland stal hostitelem olympijských her kategorie Masters „ WMG“ (U nás v ČR Masters = veteránská kategorie).  Že se jednalo o mimořádnou sportovní událost svědčí účast více jak 25 000 sportovců z celého světa, soupeřících ve 28 sportovních odvětvích a např. i to, že se slavnostní zahajovací ceremoniál odehrával na národním  stadionu, kde hraje pouze NZ ragbyová reprezentace, což již samo o sobě byl pro účastníky her velký zážitek. Česká republika na těchto hrách měla mimo jiné i zastoupení v našem v současnosti jediném míčovém olympijském sportu a to beachvolejbale.  V nabité konkurenci si české dvojice vedly veleúspěšně, parta kolem Vlastíka Čermáka získala čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile a navázala tak na evropské úspěchy z roku 2015 ve francouzském Nice.

V kategorii 45+ muži ve finále porazil český pár ve složení Vlastík Čermák, Roman Šťastný New Zealand 2:0 a získal tak své první zlato. V ženské kategorii 45+ nedala naše dvojice Renata Šťastná a Jana Čermáková ve finále šanci ruskému páru (stříbrné z EMG 2015) a zvítězili rovněž 2:0. O síle našich dvojic svědčilo i to, že se obě dvojice střetli ve finále v kategorii 45+ mix, kde po velkém boji zvítězila dvojice Šťastný Šťastná 2:1 nad párem Čermák Čermáková. Pro české beacheře v neobvyklé kategorii čtyřky muži 40+ podlehla česká čtveřice (Čermák, Kapička, Papež, Šťastný) ve finále kanadskému výběru 0:2 a získala tak stříbrné medaile. V kategorii 35+ muži rovněž ve finále pár Kapička Papež podlehl týmu z USA 0:2 a obsadil tak celkové druhé místo. Troufám si tvrdit, že tak jak nás Markéta s Bárou úspěšně reprezentovaly v Riu, tak i naše výprava úspěšně reprezentovala český beachvolejbal ve světě Masters.

Celé hry se nesly ve velmi přátelské atmosféře a díky našim úspěchům jsem dostali pozvánky na další podobné akce, na což se velice těšíme. Rovněž jsme získali kontakty na spoustu světových beachvolejbalových hráčů kategorie Masters, z nichž někteří dokonce přijedou na turnaj Masters do Opavy, který se bude konat v termínu 17.6.-18.6. 2017. Všichni, kdo máte tedy zájem změřit si síly s medailisty WMG nebo EMG, jste zváni na tento turnaj v Opavě, kde k tomu budete mít dostatek možností.