14.6.2018

V Beachclubu Strahov se konalo republikové finále AŠSK středních škol v beachvolejbale

V úterý 12. 6. 2018 se na pražském Strahově uskutečnilo republikové finále v beachvolejbale žáků středních škol. 16 chlapeckých a stejný počet dívčích týmů bojovalo o titul mistrů republiky a o ceny dodané předsedou Českého volejbalového svazu, Markem Pakostou.

Žáci a žákyně hráli zkrácené, jedenáctibodové sety. Nejprve se týmy utkaly ve čtyřech čtyřčlenných skupinách o nasazení do pavouka hraného na jednu porážku. Nejvyšší příčky obsadili ve svých kategoriích hráčky Gymnázia Vídeňská z Brna Kateřina Bukvaldová a Michaela Břínková a studenti pražského Gymnázia Nad Štolou Adam Štoček a Josef Havlas, hráči pořadatelského Beachclubu Strahov.

Z Prahy byly i poražení finalisté z obou kategorií, mezi dívkami braly stříbro Tereza Perušičová, Lucie Šídlová a Alžběta Rybová z Gymnázia Nad Kavalírkou a u chlapců se odveta pražského finále nevydařila Jindrovi Zavadilovi s Tomášem Maixnerem z Gymnázia Postupická.

Bronzové medaile vybojovaly Markéta Svozilová s Amálií Vašíčkovou z brněnského Gymnázia Matyáše Lercha a Jakub Henzl s Richardem Masařem z Mendelova Gymnázia v Opavě.

Vinou nedoručení pohárů a odměn ze strany AŠSK ceny připravil a předával předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta, medailisté obdrželi volejbalový kalendář ČVS, beachvolejbalový míč společnosti Gala a diplomy.

 

Kompletní pořadí dívek:

1.         Gymnázium Vídeňská, Brno – Kateřina Bukvaldová, Michaela Břínková

2.         Gymnázium Nad Kavalírkou, Praha – Tereza Perušičová, Lucie Šídlová, Alžběta Rybová

3.         Gymnázium Matyáše Lercha, Brno – Markéta Svozilová, Amálie Vašíčková

4.         Gymnázium Česká, České Budějovice – Lenka Knorová, Tereza Zelenková

5.         Gymnázium Teplice, Teplice – Nela Prokůpková, Lenka Rejzková

            Slezské gymnázium, Opava – Natálie Žůrková, Vendula Píšalová

            Gymnázium a SOŠPg Jeronýmova, Liberec – Lucie Kolářová, Kristýna Šustrová

            Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, Ostrava – Marie Makovcová, Monika Jošková

9.         Masarykovo gymnázium, Plzeň – Markéta Roubová, Eliška Slavotínková, Táňa Virtová

            První české gymnázium v Karlových Varech, Karlovy Vary – Barbora Mišnerová, Matylda Kotyzová

            Gymnázium Olomouc-Hejčín, Olomouc – Magda Jehlářová, Denisa Dosoudilová

            Gymnázium a JŠSSJZ Svitavy, Svitavy – Anna Fiedlerová, Markéta Šrůtková

            Gymnázium Svitavská, Moravská Třebová – Michala Kodešová, Viktorie Fikrová

            Gymnázium Christiana Dopplera, Praha – Vendula Rusá, Barbora Hošková

            GJB a SPgŠ Přerov, Přerov – Aneta Köhlerová, Adéla Zeithamová

            Gymnázium J. Jungmanna, Litoměřice – Eva Tylová, Gabriela Tůmová

 

Kompletní pořadí chlapců:

1.         Gymnázium Nad Štolou, Praha – Adam Štoček, Josef Havlas

2.         Gymnázium Postupická, Praha – Jindřich Zavadil, Tomáš Maixner

3.         Mendelovo gymnázium, Opava – Richard Masař, Jakub Henzl

4.         SŠ služeb a podnikání, Ostrava-Poruba – Tomáš Kopecký, Matěj Lex

5.         Gymnázium Teplice, Teplice – Dominik Ulbrich, Jan Šidlo

            SPŠ stavební Brno, Brno – Jakub Rulíšek, Martin Skovajsa

            Gymnázium a ZUŠ Šlapanice, Šlapanice – Martin Maňas, Kryštof Hlaváč

            SŠ Logistická Dalovice, Dalovice – Jiří Škubal, Tomáš Houda

9.         Masarykovo gymnázium, Plzeň – Lukáš Kovanda, Cyril Bouda, Jakub Zahradník

            Gymnázium J. V. Jirsíka, České Budějovice – Jiří Míka, Petr Kohout

            SPŠ Resslova, Ústí nad Labem – Pavel Kovář, František Dolejší, Matouš Lank

            Gymnázium Třebíč, Třebíč – Tomáš Sláma, Richard Kvapil

            Gymnázium Šumperk, Šumperk – Jakub Šimek, Jaromír Březina

            Gymnázium a JŠSSJZ Svitavy, Svitavy – Jan Kladivo, Jan Svojanovský

            Gymnázium Ostrov, Ostrov – Tomáš Peták, Filip Štěpán, David Mašek

            Gymnázium Jírovcova, České Budějovice – Jakub Filip Reiter, Matěj Emmer

 

 

Autor: Petr Sixta

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2018/19 muži - čtvrtfinále

VK Dukla Liberec – SKV Ústí nad Labem 3:1 (23:25, 25:17, 25:21, 25:10), Volejbal Brno – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (15:25, 15:25, 12:25)

 
Český pohár 2018/19 muži - čtvrtfinále

VK Euro Sitex Příbram – Kladno volejbal cz 1:3 (20:25, 25:19, 17:25, 16:25)

 
Pohár CEV 2018/2019 ženy

UVC Holding Graz - TJ Ostrava 3:1 (25:23, 20:25, 25:17, 25:23) první zápas 2:3, postupuje UVC Holding Graz

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Posojilnica Aich/Dob (AUT) - Dukla Liberec 1:3 (23:25, 23:25, 25:23, 20:25) první utkání 1:3 postupuje Dukla Liberec

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

VRCK Kazincbarcika (HUN) - Kladno volejbal cz 2:3 (18:25, 26:28, 27:25, 25:20, 13:15) první zápas 1:3, postupuje Kladno volejbal cz  

 
Challenge Cup 2018/2019 muži

Volejbal Brno - Fonte Bastardo Azores (POR) 1:3 (29:31, 25:20, 20:25, 15:25) první zápas 1:3, postupuje Fonte Bastardo Azores (POR)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018