Reprezentace
6. 6. 2020
Muži - Golden European League : TUR - CZE, zrušeno
Reprezentace
6. 6. 2020
Ženy - Golden European League : SVK - CZE, zrušeno
Reprezentace
10. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - POR, zrušeno
Reprezentace
10. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - CRO, zrušeno
Reprezentace
13. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - MKD, zrušeno
Reprezentace
13. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - SVK, zrušeno
Reprezentace
15. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : BIH - CZE,
Reprezentace
19. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - SLO
Reprezentace
22. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - LAT
Reprezentace
29. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : LAT - CZE
Reprezentace
2. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : SLO - CZE
Reprezentace
5. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - BIH
17.6.2019

BRONZ z Mistrovství Evropy U18 pro Markétu Svozilovou a Elišku Tezzele!!

Tradičním místem pro beachvolejbal je již několik let malé rakouské lázeňské městečko Baden, které však nabízí příjemné prostředí, a hlavně úžasné zázemí pro relaxaci a regeneraci. Tentokrát v týdnu od 12. do 16. června 2019 hostilo Mistrovství Evropy do 18 let, kde se představily dva české páry, Jakub Šépka s Ondřejem Heřmanem a Markéta Svozilová s Eliškou Tezzele. Pro druhou jmenovanou dvojici skončil šampionát senzačním úspěchem, z Badenu si totiž přivážejí bronz!

logo

Na loňském šampionátu v Brně skončily dva české páry mezi čtyřmi nejlepšími, Tadeáš Trousil s Janem Vodičkou slavili zisk stříbra a Julie Honzovičová s Lucií Šulcovou končily těsně pod stupni vítězů. Po těchto úspěších byly naše dvojice nasazeny vysoko v turnajovém žebříčku.

V dívčí části reprezentovaly Českou republiku Eliška Tezzele s Markétou Svozilovou. Brněnské holky startovaly na mistrovství už loni, v domácím prostředí tehdy končily sedmnácté. Letos se do Badenu dostaly díky vítězství na českém šampionátu do 18 let. Ve skupině se nejprve střetly s domácími hráčkami Bruckner / Schuller. Proti rakouským soupeřkám podporovaných početným publikem slavily úspěšnou třísetovou výhru po obratu 18:21, 21:17 a 17:15. Stejně jako před rokem si i v Rakousku poradily se Slovenkami Ciernou a Podhradskou, které porazily 21:16 a 21:15. Až v posledním skupinovém utkání Elišce s Marky vystavily stopku vysoké Dánky Windeleff / Bisgaard, kterým Češky podlehly 0:2 (-15; -16). Ze skupiny tak postupovaly z druhého místa do 1. kola play-off.

Druzí ve skupině skončili i mužští zástupci Česka Ondřej Heřman s Jakubem Šépkou, kteří ve skupině také získali dvě výhry a turnaj začali proti domácí dvojici. I Kuba s Ondrou proti Rakušanům Stockhammer / Berger vyhráli až v tie-breaku po setech 21:16, 19:21 a 15:13. V druhém utkání nestačili na Izraelce Daye s Hadarem, prohráli 0:2 (-19; -17), postup si ale stvrdili jednoznačným vítězstvím 21:9 a 21:12 proti Keinonenovi a Oksanenovi z Finska.

logo

Po postupu obou českých párů do víkendových bojů byl první úkol na šampionátu splněn. O to radostněji bylo v českém týmu, když Ondra s Kubou porazili v prvním kole play-off levorukého bratra světové jedničky z Norska Markuse Mola s jeho spoluhráčem Jo Gladsøyem Sundem 2:0 (14; 23) a Eliška s Markétou vyřadily běloruskou dvojici Karabinovich / Kastsiuchyk 21:14 a 21:17 a u obou párů byla jistota výsledku v TOP 10!

V boji o čtvrtfinále (a zároveň i o neděli) už naši chlapci tak úspěšní nebyli, s Holanďany padli v tie-breaku po setech 21:19, 13:21 a 11:15, na turnaji tak skončili devátí. Jakub Šépka tak po 9. místě z loňského šampionátu, kde hrál s Jindřichem Zavadilem, bral stejné umístění i letos v Badenu s Ondřejem Heřmanem.

Naopak děvčata svoji jízdu ještě ani zdaleka nekončila! I Eliška s Marky vyřadily v play-off norskou dvojici, dceru úspěšného beachvolejbalisty Maaseide se spoluhráčkou Kaelo přehrály jednoznačně hlavně ve druhém setu, celkový výsledek pak byl 22:20 a 21:9. Ještě v sobotu hrály s velmi šikovnými Lotyškami o semifinále. Na straně Lotyšek Namike a Brailko sice měla být papírová převaha, Markéta s Eliškou však předvedly veliký výkon a výsledkem 21:16 a 21:12 se posunuly do přímých bojů o medaile!

V neděli hrály ve velmi větrném počasí semifinálový duel se Španělkami Anou Vergara a Taniou Moreno. Mimochodem, druhá jmenovaná startovala na brněnském mistrovství Evropy už v roce 2016, brala páté místo na turnaji, kterému kralovaly Marie-Sára Štochlová s Martinou Maixnerovou, debut si ale připsala už ve třinácti letech o rok dříve v Rize (kde tehdy Tereza Kotlasová s Marií-Sárou Štochlovou braly bronz a Španělky porazily ve skupině). Obrovské zkušenosti španělské hráčky mohly být spolu se silným větrem důvodem, proč Eliška s Marky padly 17:21 a 16:21 a o medaili musely bojovat v malém finále proti Ukrajinkám.

Ukrajinská dvojice Chechelnytska / Romaniuk v semifinále málem vyřadila největší turnajové favoritky a pozdější vítězky Mariii Bocharovou s Elizavetou Gubinou, v boji o bronz ale na hřišti jasně panovaly Markéta Svozilová s Eliškou Tezzele. Po vítězství v prvním setu 21:17 měly v druhém výhodu sedmi mečbolů za stavu 20:13! Ačkoliv ještě pět prvních šancí promarnily, šestou už využily a s výsledkem 21:18 mohly radostně slavit bronzové vítězství!

logo

Jak už bylo napsáno výše, zlato si z Rakouska odvezly po parádním finálovém boji Rusky Bocharova a Gubina, stříbro získaly semifinálové přemožitelky Češek ze Španělska. V kategorii chlapců se po podobně veliké show z vítězství radovali Němci Leon Meier a Lui Wüst, kteří ve vrcholu šampionátu porazili Slovince Roka Možiče s Rokem Bračkem. Bronz získali ruští hráči Ivan Osipov a Anatolii Vasilenko.

„Všem hráčům a jejich trenérům, Ondrovi Vlčkovi a Ráďovi Vinklerovi, bych chtěl poděkovat za příkladnou reprezentaci, speciální dík patří fyzioterapeutovi týmu Leoši Vinterovi, který naše hráče dával do kupy a byl duší celé naší výpravy,“ pronesl na závěr manažer reprezentace mládeže Přemysl Kubala.

logo

Už od zítřka začíná v Thajsku Mistrovství světa do 21 let, kde budou v akci páry Karin Žolnerčíková s Martinou Maixnerovou, Marie-Sára Štochlová s Miroslavou Dunárovou, Matyáš Jachnicki s Františkem Piherou a svoji šanci v kvalifikaci dostanou i Martin Melmuka s Františkem Knoblochem.

Nejrychlejší výsledky a zprávy najdete na Facebooku a Instagramu Českého beachvolejbalu! 

 

Autor: Petr Sixta, foto: CEV

Krátké zprávyArchiv
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Ostrava vstoupí do nového ročníku UNIQA volejbalové extraligy mužů s novou nahrávačskou dvojicí. Z polského týmu Stal Nysa přichází Sebastian Matula...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Tým Ústí nad Labem posílí kanadský smečař Lars Bornemann, který byl dvě sezóny svěřencem trenéra Zdeňka Šmejkala a spoluhráčem reprezentačního...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Nahrávač Luboš Bartůněk se po sezóně odehrané v dresu pražských Lvů vrací do Ústí nad Labem.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Návrat do české UNIQA volejbalové extraligy mužů hlásí reprezentační nahrávač Jakub Janouch, po dvou sezónách v německém Friedrichshafenu bude...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Estonský nahrávač Robert Viiber se po dvou letech loučí s Odolenou Vodou a míří vstříc novému angažmá do Příbrami.  

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Tým Králova Pole se bude muset obejít bez služeb blokařky Kateřiny Kvapilové, která míří do Prostějova.

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018