16.9.2020

Markéta s Bárou na ME v Jurmale zatím nepoznaly chuť porážky a jsou v osmifinále

Máme za sebou první dva dny ME v beachvolejbale. V lotyšské Jurmale nás reprezentují dva ženské a jeden mužský pár.

Již v úterý nastoupily ke svému prvnímu utkání naše jedničky Markéta Nausch-Sluková s Bárou Hermannovou a jejich soupeřkami byly čerstvé šampiónky z ME U20, domácí dvojice Namike / Brailko. Naše děvčata si s nimi poradila celkem přesvědčivě (21:16, 21:16) a vstup do šampionátu se jim povedl. „Domácí jsou šikovné mladé holky, ale zápas jsme měly pod kontrolou a ohlídaly jsme si ho. Soupeřky možná byly trochu unavené z ME 20, které vyhrály a možná i trochu „vyjukané“, že mohou hrát ME dospělých. My jsme toho využily, když jsme je zatlačily hlavně podáním,“ říkala po utkání Markéta Nausch-Sluková. V druhém, již dnešním utkání, na ně čekala italská dvojice Menegatti / Orsi Toth. Po těsné koncovce prvního setu, byl druhý již plně v režii naší dvojice a ze skupiny postupují Markéta s Bárou bez porážky přímo do 2. kola vyřazovacích bojů. „Čekaly jsme, že to bude těžký zápas, protože Italky jsou již dlouho na Tour a jsou velice zkušené. První set jsme si tak trochu „ukradly“ dvěma esy v závěru. V druhém jsme si vybudovaly náskok již na začátku a udržely ho. Jsme rády, že jdeme přímo do 2. kola a budeme čekat, kdo postoupí z 1. kola,“ zhodnotila zápas Bára Hermannová.

Už úterý měla na pořadu svůj první zápas i Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou. Čekala je ruská dvojice Birlova / Ukolova, nasazené patnáctky. Po bezchybném prvním setu se naše děvčata dostala v druhém do vyrovnané koncovky, kterou zvládla a připsala si první vítězství. Dnes je čekal větší „oříšek“ a to v nasazených dvojkách Kozuch / Ludwig. Tento zápas se našim holkám vůbec nepovedl a lehce podlehly Němkám 0:2. V prvním kole vyřazovacích bojů jim los přidělil Francouzky Jupiter / Chamereau.

V mužské kategorii při neúčasti našich jedniček Perušiče se Schweinerem nás zastupuje dvojice Václav Berčík s Janem Dumkem a první zápas měli přetěžký. Čekali je zkušení Rakušané Doppler / Horst. První set jako by se naši kluci rozkoukávali a ten se stal jasnou záležitostí rakouské dvojice. Druhý set dospěl do vyrovnané koncovky a možná větší mezinárodní zkušenost rozhodla, že vítězství si nakonec připsala dvojice z pod Alp. Ve čtvrtek čeká naše borce zápas o vše. Postaví se belgické dvojici Koekelkoren / van Walle. Pouze vítěz dostane šanci hrát v 1. kole play off ME 2020.

Autor: Jiří Carba, foto CEV