Reprezentace
26. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Lotyšsko
Reprezentace
4. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Bosna a Hercegovina
28.8.2019

Mistrovství České republiky, verze 2019! Na co všechno se do Brna těšit?

Závěr beachvolejbalové sezóny 2018/2019 spěje ke svému konci! Na české scéně zbývá poslední turnaj, republikový šampionát, který se pro rok 2019 koná na brněnském Sokoláku. Oproti loňsku s absencí mužských jedniček Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera, naopak ale s účastí Markéty Slukové a Barbory Hermannové! Podaří se Michale Kvapilové s Michaelou Kubíčkovou uhájit loňský titul? A kdo bude novým šampionem v mužské kategorii?

 

Hrají spolu sice již od roku 2015, tak dlouho jsou ve světě českými jedničkami, ale ještě se nestalo, aby Markéta Sluková s Barborou Hermannovou vyhrály společně republikový šampionát, byť se ho od té doby účastnily jen jednou. Tento víkend však budou chtít jistě svoji společnou sbírku okořenit zlatem z mistrovsví České republiky. Největšími soupeřkami budou jistě Míši Kvapilová s Kubíčkovou, které byly součástí zlatého týmu Strahova na uplynulém mistrovství republiky klubů. Obhájkyně zlata sice v neděli pro zranění Kvapilové rozhodující finále nehrály, do Brna však pojedou s těmi nejvyššími ambicemi.

Ty na sebe kladou i úřadující vicemistryně Tereza Kotlasová s Danielou Resovou nebo Martina Maixnerová s Martinou Williams. Jejich vzájemné souboje z posledního víkendu naznačují, beachvolejbal rozhodně umí a nebojí se velkých výzev. V ženské části se výsledek očekává i od Karolíny Řeháčkové se Sárou Olivovou, překvapit mohou i Anna s Magdalenou Dostálovy.

Do mužské části půjdou z nejvýhodnější pozice Jan Dumek s Václavem Berčíkem. Tito chlapi získali z MČR dva bronzy po sobě, na vyšší metu společně čekají. Letos se turnaje neúčastní ani David Schweiner ani Ondřej Perušič, který loni zvítězil s Janem Vodičkou, a tak se o nové krále republiky strhne veliký boj. Dumi s Vášou to lehké mít nebudou, hlad po titulu mají i vítězové z předchozích let Marcel Mysliveček s Martinem Piherou nebo úřadující vicemistři Martin Tichý s Jindrou Weisem. Adepti na medaile jsou i Filip Habr s Davidem Lencem.

Od této silné čtyřky se očekávají boje o ty nejvyšší příčky, nikde ovšem není psáno, že by se mezi ně nemohly vetřít i jiné silné páry vedené Kubou Gálou s Martinem Šrámkem nebo Dominikem Samcem s Davidem Kufou. 

Ať tak či onak, letošní MČR slibuje velikou podívanou. Tak neváhejte a doražte na Sokolák od pátku 30. srpna do neděle 1. září a sledujte to nejlepší z českého beachvolejbalu!

O výsledcích a nadcházejících zápasech českých párů Vás nejrychleji budeme informovat na Facebooku a Instagramu Českého beachvolejbalu!

 

Autor: Petr Sixta

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 1* - beachvolejbal

Muži – Poděbrady finále: Sedlák / Maňas – Šépka / Semerád 2:0 (21:17, 21:19) o 3. místo: M. Pihera / Šotola – V. Beneš / Havlín 2:0 (21:17,...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Královo Pole Brno hlásí novou posilu, z portugalského týmu Leixoes SC přichází americká smečařka Cassie Baird.

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - chlapci

1. místo - Daniel Fabikovič / Richard Stružka 2. místo - Tomáš Červa / Jakub Tesárek 3. místo - Tomáš Křenek / Tadeáš Milichovský

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - dívky

1. místo - Noemi Jeřábková / Sabina Matoušková 2. místo - Žaneta Foxová / Michaela Vlčková 3. místo - Kristýna Koblížková / Alžběta Tomášová

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko – Česká republika 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13)

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Švédský univerzál Fredric Gustavsson po Řecku, Francii, Finsku, Japonsku, Belgii a Turecku, kde naposledy působil v týmu Inegol Belediyesi, okusí v...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018