18.9.2019

Olympijský kvalifikační turnaj v Číně zastihl Čechy ve výborné formě!

Dva zápasy, dvě výhry! Taková je bilance obou českých párů na olympijském kvalifikačním turnaji v čínském Haiyangu! Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem i Markéta Sluková s Barborou Hermannovou drží české naděje na olympiádu velmi odhodlaně a předvádějí výkony, kterými těšili fanoušky již na World Tour Finals v Římě! Nyní jsou favorizovanými dvojicemi ve druhé fázi kvalifikace a nebojí se žádné překážky!

logo

O co se vůbec v Číně hraje? O vstupenky na olympiádu do Tokia samozřejmě! Konkrétně o dvě v každé kategorii. Náročný turnaj, který je obsazen týmy z 16 nejlepších zemí podle žebříčku zemí, je jednou z cest, jak se mohou týmy dostat na olympijské hry! Cesta k tomu ovšem není vůbec snadná, místo získají jen ty páry, které zvládnou osm velmi těžkých zápasů v pěti dnech a až ten poslední rozhodne!

Turnaj je rozdělen hned do čtyř fází. V té první se hrálo již dnes, k vidění byly čtyři skupiny po čtyřech týmech a hrálo se stejným modifikovaným způsobem jako na turnajích FIVB World Tour. Tři nejlepší týmy postupují do druhé fáze. To se během dneška povedlo i českým dvojicím! Ondřej s Davidem nejprve parádně obrátili vývoj zápasu s Katařany Ahmedem Tijanem a Cherifem Sambou, když v prvním setu podlehli těsně 19:21, pak ale perfektně zvládli druhou sadu 21:13 a následně zvládli i senzační koncovku 18:16. Oproti téměř hodinovému prvnímu duelu pak Češi v nadsázce „vyklusali" v utkání s Poláky Losiakem a Kantorem, které přejeli 21:14 a 21:10.

Ještě rychleji však probíhal první zápas Markéty a Báry, ty totiž ruským soupeřkám Bocharové a Voronině naložily 21:12 a 21:7. Následně v trendu pokračovaly v souboji s domácí dvojicí Xia/Wang, po prvním setu 21:12 však Češky zpomalily. Vše si ale šetřily do koncovky, tam totiž chladnokrevně odvrátily tři setboly soupeřek a následně proměnily hned první mečbol na 23:21. Stejně jako kluci se tak dostaly mezi nejlepších 12 párů turnaje z nejvýhodnější pozice.

V druhé fázi se opět dočkáme čtyř skupin, tentokrát však jen po třech týmech. Ve skupině si týmy zahrají mezi sebou (vítězové první fáze mají nejvýhodnější los, hrají ob zápas) a dva nejlepší postoupí do třetí rundy! O postup mezi osm kandidátů budou Maki s Bárou hrát nejprve s Rakušankami Schützenhöfer a Plesiutshnig (od 3:50 českého času), od 9:50 pak změří síly s finskou dvojicí Lahti/Parkinnen. Soupeřky sehrají duel mezi sebou od 7:00 českého času. Na Peruna s Davem čekají už od 3:00 Norové Hendrik Mol s Mathiasem Berntsenem, v 9:00 pak odstartuje zajímavý zápas s Italy Nicolaiem a Lupem, duel soupeřů je na programu od 6:00.

V pátek a v sobotu čeká osm vyvolených párů z každé kategorie, a věřme, že české páry mezi ně budou patřit, třetí skupinová fáze. Tentokrát se odehrají systémem Robin-round, tedy „každý s každým", dvě skupiny po čtyřech týmech. Vítězové těchto skupin pak v neděli změří síly v rámci čtvrté fáze s druhým z opačné skupiny, to bude onen rozhodující zápas o postup na olympiádu.

První den naznačil, že na tento turnaj jsou Češi skvěle připraveni!

 

Autor: Petr Sixta, foto: FIVB

Krátké zprávyArchiv
Infolinka MŠMT - MŮJ KLUB 2020

Infolinka MŠMT - MŮJ KLUB 2020 - http://www.msmt.cz/sport-1/spustena-infolinka-muj-klub-2020

 
Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

 
Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

 
2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE

 
OH kvalifikace muži - leden 2020

Česká reprezentace mužů se zúčastní kontinentální (evropské) kvalifikace o OH 2020, která proběhne v lednu 2020.

 
Kvalifikace na OH 2020 beachvolejbal – Haiyang (CHN)

Graudina / Kravcenoka (LAT) – Hermannová / Sluková 2:1 (21:17, 15.21, 17:15)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018