13.1.2021

První přípravné zápasy čekají Maki s Bárou na Tenerife

Naše beachvolejbalové jedničky vyrazily na první letošní přípravný kemp na Tenerife. Jak se těší na první tréninky venku a co očekávaji od olympijské sezóny, se svěřily po příletu do španělského tepla.

Na jak dlouho jste na Tenerife? Byly i jiné varianty, kam vyrazit?

M.: Na Tenerife jsme odletěly na dva nebo tři týdny, měly jsme jednosměrnou letenku, s tím, že se uvidí, jak se situace bude i tady vyvíjet. Po zvážení všech možností, kterých opravdu nebylo mnoho, vzhledem ke vzdálenosti, opatřením, možnosti vůbec vycestovat a stabilitou počasí, Tenerife pro nás byla víceméně jediná varianta.

Co bude hlavní náplní na tomto tréninkovém kempu?

M.: Hlavní náplní kempu bude se po třech měsících zase seznámit s venkovními podmínkami, větrem, sluníčkem, hraním s ostatními týmy, které jsou na vysoké úrovni. My jsme víceméně trénovaly přes zimu samy, chceme se zase dostat se do nějakého rytmu, využít možností, že jsou tady jiné týmy a odehrát pár přípravných setů, zápasů.

O které týmy jde?

M.: Jsou tady dlouhodobě týmy ze Španělska a Holandska, takže možnost nějaké konfrontace tady je. Za to jsme rády a je to i jeden z důvodů, proč jsme sem odletěly.

Dá se tenhle kemp brát jako začátek ostré přípravy na novou sezonu?

M.: My jsme se začaly připravovat na nadcházející sezonu už v listopadu 2020, takže máme za sebou dva měsíce tréninků, ale možnosti v Čechách byly velmi omezené. Trénovaly jsme většinou samy, soustředily se na techniku a fyzičku, takže po herní stránce tenhle kemp na Tenerife je oficiálním startem přípravy. Uvidíme, jak se sezona bude vyvíjet a kdy opravdu začneme hrát.

Je před vámi vidina nějakého turnaje?

M.: Momentálně nemáme úplně jasně daný start sezony, jsme pořád v takové vyčkávací fázi. Je vypsaný první oficiální turnaj v Mexiku, možná předtím ještě turnaj v Kataru, takže první turnaj možná únor, nebo v druhé půlce března, ale není nic černé na bílém. My se bohužel už přes rok udržujeme v takovém polonastartovaném módu, je možné, že nám řeknou, že je za 14 dní první mezinárodní turnaji a my musíme být adekvátně připravené.

Jak těžké je motivovat se do tréninku v situaci, kdy nevíte, co a kdy vás čeká? Nebo už jste si na nejistotu téhle doby zvykly?

B.: Motivovat se do tréninku mi nepřijde nijak extra těžké nebo jiné než normálně. Vyhlídky na nový start sezony jsou doposud pozitivní, po tříměsíční pauze, kdy jsme nebyly v kontaktu s dalšími soupeři, je to pro nás super čerstvý start venku proti ostatním týmům, obě jsme se těšily na teplejší počasí a venkovní podmínky.

Zařadily jste do přípravy nějaké nové věci, třeba i drobnosti?

B.: V přípravě jsme zařadily menší doplňky naší hry, co se kombinací týče, hodně jsme se věnovaly základním věcem jako příjem a nahrávka, ty jsme drilovaly hodiny v pelhřimovské hale, kdy jsme měly jako profi tým možnost přístupu na kurty. Tam jsme trávily hodně času, pilovaly jsme základní věci, které jsou klíčovým aktem celé výměny. Plus jsme přidaly nějakou kombinaci, kterou jsme loni nehrály a pořád ji zkoušíme. Doufám, že ji pak v létě na nějakém turnaji i zařadíme do hry.

Jaké jsou na Tenerife omezení kvůli koronaviru?

B.: Na Tenerife se musí nosit roušky ve všech venkovních prostorech, kromě pláže, což je skvělé pro trénink, že při sportu roušku mít nemusíme. Když pak jdeme městem zpátky, roušky máme. Restaurace jsou na venkovní sezení otevřené normálně, pohromadě může být maximálně šest lidí a je tady zákaz nočního vycházení, myslím, že od 22 hodin. Největší omezení, které v tréninku máme, je to, že jsou zavřené všechny posilovny, takže si nemůžeme zajít zacvičit. Ale máme s sebou spoustu cvičících pomůcek, dovezly jsme si medicinbaly, cvičící gumy, jedna Španělka nám půjčila dva kettlebelly, takže můžeme dělat cvičení, na které jsme zvyklé.

Ohledně olympijské kvalifikace nejsou žádné novinky. Máte nějaké zprávy, kdy by se měly definitivně oznámit konečná kritéria pro Tokio?

B.: O kvalifikaci se samozřejmě bavíme, jak by to mělo být, ale ani přesto, že Simon (trenér Nausch) je v asociaci trenérů, kde se o tom diskutuje, stejně jako je Maki členkou hráčské asociace, ani tam neví definitivní rozhodnutí. Nikdo přesná pravidla neurčil, pořád čekáme, co se rozhodne na vyšších židlích a není v našich silách to ovlivnit. Můžeme se jen připravovat a čekat, až bude něco černé na bílém.

 

Autor: Radim Trusina, foto ČVS/Kohelka

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2020/2021

ženy – 3. kolo: VK Královo Pole – PVK Olymp Praha 0:3 (12:25, 15:25, 11:25) – Olymp postupuje do Final Four

 
Český pohár 2020/2021

muži – 3. kolo: Volejbal Brno – VK Ostrava 3:0 (25:15, 25:23, 25:13), první utkání 3:2 – do Final 8 postupuje Brno

 
Český pohár 2020/2021

ženy – 3. kolo: VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 15:25) – Šternberk postupuje do Final Four

 
Český pohár 2020/2021

ženy – 3. kolo: VK Dukla Liberec – VK Šelmy Brno 3:0 (25:19, 25:22, 25:22) – Liberec postupuje do Final Four muži – 3. kolo: VSC Fatra Zlín –...

 
Český pohár 2020/2021

muži – 3. kolo: VK Ostrava – Volejbal Brno 2:3 (26:24, 19:25, 18:25, 25:17, 13:15) ženy – 2. kolo: Volejbal Přerov – TJ Ostrava 0:3 (14:25, 14:25,...

 
Pohár CEV 2020/2021 - muži

Zenit Saint Petersburg (RUS) – VK Dukla Liberec 3:0 (26:24, 25:14, 25:22), do semifinále postupuje Zenit

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018