20.9.2020

Zápasy mistrovství Evropy v beachvolejbale se vrátily na pláž Majori Beach

Počasí se na mistrovství Evropy v beachvolejbale úplně nepovedlo. Ve čtvrtek byly zápasy kvůli nepřízni počasí odloženy a páteční program šampionátu se stěhoval na sousední pláž Rukki Beach Center. Díky velkému úsilí organizátorů se však původní areál podařilo zprovoznit a tak sobotní zápasy probíhaly opět na Majori Beach, kde dnes evropský šampionát vyvrcholí zápasy o medaile.

Nás může těšit, že v dnešních zápasech máme zastoupení i my. Markéta Nausch-Sluková s Bárou Hermannovou nastoupí dnes na evropském šampionátu od 14 hodin v utkání o třetí místo. Po vítězství ve skupině a nepřízni počasí nastoupila naše dvojice v 2. kole proti Nizozemkám van Iersel / Ypma a bez velkých problémů postoupila do čtvrtfinále. „Možná to podle bodů může vypadat, ale jednoduchý zápas to nebyl. Hrály jsme v jiném areálu, který není přímo na pláži, takže jsme si musely pár míčů zvykat. Ale vyšla nám výborně týmová taktika a servis,“ řekla po utkání Markéta Nausch-Sluková.

Ve čtvrtfinále čekala naše jedničky nepříjemná německá dvojice Bieneck / Schneider. Bylo to utkání tří tváří. První set, vyrovnaný boj až do těsné koncovky, druhý set jasná jízda německé dvojice a rozhodující tiebreak rozhodly zkušenosti a trpělivost naší dvojice.

Na semifinále se Markéta s Bárou vracely na centrální kurt. Čekaly je Švýcarky Heidrich / Vergé-Dépré, A. Otěže semifinále měly v rukách celou dobu soupeřky. Našim holkám se ani jednou nepodařilo dostat do zápasu a dnes je čeká zápas o bronz. „Soupeřky využily na tvrdém kurtu své fyzické zdatnosti. Ten centr, to je jak palubovka a holky s 190 cm mají výhodu. Nicméně Švýcarky hrály pěkně a dominovaly celý zápas. My jsme se trápily na side outu a už jsme je pak nedohnaly,“ hodnotí semifinále Markéta, kterou s Bárou čeká dnes souboj o bronz.

Naše druhá ženská dvojice Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková nestačily v 1. kole na francouzský pár Jupiter / Chamereau. Naše holky nezvládly první set a zlepšení v druhém setu nestačilo a na ME skončily na děleném 17. místě.

Náš jediný mužský pár Václav Berčík s Janem Dumkem se s letošním evropským šampionátem rozloučili po dvou prohrách ve skupině.