Reprezentace
29. 8. 2019
Muži - přátelské utkání: FRA - CZE - Saint Nazaire
Reprezentace
5. 9. 2019
Muži - přátelské utkání: CZE - POR - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
6. 9. 2019
Muži - přátelské utkání: CZE - POR - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
13. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - UKR, Rotterdam - NED
Reprezentace
15. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - EST, Rotterdam - NED
Reprezentace
16. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - POL, Rotterdam - NED
Reprezentace
18. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - NED, Amsterdam - NED
Reprezentace
19. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - MNE, Amsterdam - NED
2.5.2019

Také třetí turnaj superveteránů s překvapením

Další kvalifikační turnaj hráčů nad 50 let se konal v sobotu 27. dubna 2019 v hale TU v Liberci. Na počest kamaráda a desetinásobného účastníka MR v dresu blokaře Pivovaru Svijany byl konán jako Memoriál Jindry Hylmara.

Brno

Družstvo Volejbal Brno

Turnaj, na kterém se sešlo všech 12 družstev přihlášených do MR, přinesl opět řadu překvapení. Tím největším bylo složení finálové trojice. Družstvo Pivovaru Svijany prokázalo, že pokles jeho formy v minulém turnaji byl krátkodobý a v turnaji na domácí půdě v kompletním složení suverénně zvítězilo. Druhé místo obsadil Pražský výběr, který dlouhodobé patří k těm lepším družstvům, ale na medailovou pozici letos dosud nedosáhl.
Velkým překvapením byl výkon družstva VČV Hradec Králové, které obsadilo bronzovou pozici a posílilo tak svou naději na účast ve finálové osmičce MR. Jsme teprve v polovině soutěže, ale už nyní se ukazuje, že boj nejen o mistrovský titul, ale i o účast ve finálovém osmičlenném turnaji, bude vyrovnaný, zajímavý a pravděpodobně ještě přinese mnohá překvapení.

Výsledky turnaje

Skupina A
1. Svijany - Primátor 2:0 (50:23); Vyschlost 2:0 (50:18); Pozdní sběr 2:0 (50:28)
2. Primátor - Vyschlost 2:0 (50:37); Pozdní sběr 2:0 (50:28)
3. Vyschlost - Pozdní sběr 2:0 (50:32)
4. Pozdní sběr

Skupina B
1. Pražský výběr - Brno 2:0 (50:39); Zvičina 2:0 (50:40); Frenštát 2:0 (50:39)
2. Brno- Zvičina 2:0 (50:34); Frenštát 2:0 (50:37)
3. Zvičina- Frenštát 2:0 (50:30)
4. Frenštát

Skupina C
1. VČV HK - Opava 1:1 (50:43); Sršáni 2:0 (50:26); Tuláci 2:0 (50:27)
2. Opava - Sršáni 2:0 (50:32); Tuláci 2:0 (50:22)
3. Sršáni - Tuláci 2:0 (50:28)
4. Tuláci

O umístění na 1. - 2. místě rozhodl lepší poměr míčů - VČV 1,562 a Opava 1,254

Skupiny o umístění

o 1.- 3. místo
1. Svijany- Pražský výběr 2:0 (50:27); VČV HK 1:1 (40:41)
2. Pražský výběr - VČV HK 2:0 (52:47)
3. VČV HK

o 4. - 6. místo
4. Primátor - Brno 2:0 (50:42); Opava 1:1 (47:45)
5. Brno - Opava 2:0 (50:41)
6. Opava

o 7. - 9. místo
7. Zvičina - Sršáni 1:1 (47:43); Vyschlost 2:0 (50:36)
8. Sršáni - Vyschlost 2:0(53:43)
9. Vyschlost

O umístění na 7. - 8. místě rozhodl lepší poměr míčů - Zvičina 1,227 a Sršáni 1,066

o 10. - 12. místo
10. Frenštát - Pozdní sběr 1:1 (48:42); Tuláci 2:0 (50:28)
11. Pozdní sběr - Tuláci 2:0 (50:20)
12. Tuláci

O umístění na 10.- 11. místě rozhodl lepší poměr míčů - Frenštát 1,4 a Pozdní sběr 1,352

Konečné pořadí turnaje

1. Pivovar Svijany
2. Pražský výběr
3. VČV Hradec Králové
4. Pivovar Primátor
5. Volejbal Brno
6. Republica Opava
7. Zvičina
8. Sršáni Mnichovo Hradiště
9. Sokol Vyschlost
10. TJ Frenštát p. Radh.
11. Pozdní sběr
12. Středočeští tuláci

Nejlepší hráči turnaje
nahrávač - Milan Augustin (Pražský výběr)
smečař - Richard Havel (VČV Hradec Králové)
blokař - Oldřich Koza (Pivovar Svijany)
nejužitečnější - Josef Smolka (Pivovar Svijany)

Tabulka výsledků a průběžného pořadí soutěže ZDE

Příští turnaj se koná v sobotu 25. května 2019 ve Chlenech.

 

Autor: Václav Židů

Krátké zprávyArchiv
FIVB 4* Moskva (RUS) 2019

muži: Guto / Saymon (BRA) – Perušič / Schweiner 2:0 (21:8, 21:19), Perušič / Schweiner – Ehlers / Flüggen (GER) 2:1 (14:21, 25:23,...

 
FIVB 4* Moskva (RUS) 2019

ženy: Betschart / Hüberli (SUI) – Hermannová / Sluková 1:2 (18:21, 21:12, 8:15), Borger / Sude (GER) – Hermannová / Sluková 0:2 (17:21,...

 
Memoriál Česnokova U19 – Anapa (RUS)

Česká republika – Itálie 2:3 (25:15, 17:25, 23:25, 25:15, 12:15)

 
Přátelské utkání – muži – Jablonec nad Nisou

Česká republika – Slovensko 3:1 (22:25, 25:15, 25:22, 25:21), dodatečný set 15:17

 
Memoriál Česnokova U19 – Anapa (RUS)

Česká republika – Polsko 2:3 (15:25, 25:12, 26:24, 20:25, 12:15)

 
2019 CEV ME beachvolejbal - Moskva

Perušič / Schweiner – Ermacora / Pristauz (AUT) 0:2 (21:23, 18:21)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018