Reprezentace
26. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Lotyšsko
Reprezentace
4. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Bosna a Hercegovina
25.11.2019

Podzimní setkání jubilantů ČVS v roce 2019

Druhé letošní setkání jubilantů ČVS bylo vyhrazeno dlouholetým a zasloužilým krajským funkcionářům, rozhodčím a trenérům. Uskutečnilo se v pátek 22. listopadu 2019 od 11 hod. v konferenčním salonku hotelu Olympik v pražském Karlíně, kde v neděli proběhlo 6. zasedání výboru ČVS. Na toto setkání bylo s pomocí krajských databází „osobností“ pozváno 33 jubilantů, z nich 11 omluveno a 22 přítomno. V úvodu setkání byla předána tři Čestná uznání ČVS a přítomní shlédli záznam ze setkání reprezentantů - účastníků OH 1968 v Mexiku po 50 letech, které svaz uspořádal v říjnu 2018 v hotelu Pyramida, a zdokumentovala ČT pro Volejbalový magazín.

logo

Podzimnímu setkání jubilantů bylo přítomno 8 členů KSV ČVS (která tyto akce organizuje) v čele s předsedou komise Janem Hronkem, který setkání moderoval a členy „své“ komise v úvodu představil. Hostitelem jubilantů byl předseda ČVS Marek Pakosta, který přítomné uvítal a poděkoval za dlouholeté trenérské a funkcionářské aktivity. Průměrný věk jubilantů byl 75 let a ročníky 1944 také tvořily nejpočetnější skupinu přítomných (6 osob). Nejstarším účastníkem setkání byl Ludvík Engel (nar. v březnu 1934), nejmladším Jaromír Antušák (nar. v srpnu 1959) a jedinou ženou mezi nimi Stanislava Řepíková z Hradce Králové. Devět krajů bylo na akci zastoupeno jedním až pěti jubilanty, kraje Jihomoravský a Pardubický letos žádného jubilanta neevidovaly a jubilanti z krajů Jihočeského, Karlovarského a Středočeského se omluvili.

Po zahájení akce byla na základě došlých návrhu z krajů, doporučených KSV a schválených SR ČVS předána trojice Čestných uznání ČVS. Novými držiteli tohoto ocenění se stali pánové Lumír Hedbávný z Uherského hradiště, Josef Herodes z Prahy a František Pluhař z Hradce Králové. Předávání diplomů bylo doplněno výčtem jejich více jak 40 let trvajících aktivit, kterými je přestavil mpř. KSV Miroslav Vyhlídal. Po zhlédnutí filmového záznamu ze setkání olympioniků z Mexika 1968 pokračovalo setkání jubilantů dalšími gratulacemi a společným snímkem s předsedou ČVS, který jim spolu s gratulací předal dárek v podobě Zlaté knihy volejbalu. Zájemci si ze setkání odvezli také nový kalendář Český volejbal 2020 a do konce roku obdrží poštou fotoknihu s výběrem snímků, které v průběhu akce pořídil svazový fotograf Ondřej Driml a které jsou uložené ve svazové Fotogalerii.

Po gratulacích proběhla neformální beseda, při které se několik jubilantů podělilo s ostatními o své volejbalové vzpomínky a s názory na současný volejbal. Na oplátku získali informace o rekordní výši rozpočtu ČVS na rok 2020 (148 mil. Kč), o vzniku nových dvou ocenění (Medaile Karla Lázničky pro významné trenéry a Medaile Josefa Musila pro významné hráče a hráčky) nebo o přípravách oslav 100 let organizovaného československého a českého volejbalu v roce 2021. S ohledem na toto jubileum byla ČR přidělena jedna ze skupin ME mužů (stejně jako v letech 2001 a 2011), bude sehrána v Ostravě, kde diváci shlédnou 5 utkání našeho výběru a další dva zápasy play-off.

Společně s držiteli Čestného uznání ČVS se sluší vyjmenovat další přítomné jubilanty a to od nejstaršího k nejmladšímu, jak byli podle data narození postupně představováni.
Kategorii 85 let zastupovali pánové Ludvík Engel (Česká Lípa), Josef Bulíček (Pelhřimov), Jaroslav Saska (Jablonec n. N.) a Zdeněk Václavík (Semily).
Kategorii 80 let pánové Vilém Košťál (Ostrava), Milan Koutský (Plzeň), Pavel Procházka (Hradec Králové), Luboš Kraus (Dřevěnice) a Vladimír Tabara (Přerov).
Kategorii 75 let Petr Raizl (Plzeň), Vlastimil Kovář (Opava), Bohuslav Zaplatílek (Plzeň) a Jaroslav Háza (Praha).
Kategorii 70 let Stanislava Řepíková (Hradec Králové) a pánové Oldřich Lukavec (Dřevěnice) a Vladimír Pirunčík (Praha).
Vladimír Nešpor (Turnov) a Jiří Procházka (Libouchec) oslavili 65 let a Jaromír Antušák (Ostrava) 60 let, což je min. věkový limit pro zařazení mezi zvané jubilanty.

Stručnou informaci o akci doplňuje společná fotografie účastníků, pořízená O. Drimlem na závěr setkání, zakončeného společným obědem.

logo

 

Autor: Zdeněk Vrbenský

Krátké zprávyArchiv
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Královo Pole Brno hlásí novou posilu, z portugalského týmu Leixoes SC přichází americká smečařka Cassie Baird.

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - chlapci

1. místo - Daniel Fabikovič/Richard Stružka 2. místo - Tomáš Červa/Jakub Tesárek 3. místo - Tomáš Křenek/Tadeáš Milichovský

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - dívky

1. místo - Noemi Jeřábková/Sabina Matoušková 2. místo - Žaneta Foxová/Michaela Vlčková 3. místo - Kristýna Koblížková/Alžběta Tomášová

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko – Česká republika 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13)

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Švédský univerzál Fredric Gustavsson po Řecku, Francii, Finsku, Japonsku, Belgii a Turecku, kde naposledy působil v týmu Inegol Belediyesi, okusí v...

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko - Česká republika 3:0 (25:14, 25:19, 25:19), dodatečný set 24:26

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018