Reprezentace
29. 8. 2019
Muži - přátelské utkání: FRA - CZE - Saint Nazaire
Reprezentace
5. 9. 2019
Muži - přátelské utkání: CZE - POR - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
6. 9. 2019
Muži - přátelské utkání: CZE - POR - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
13. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - UKR, Rotterdam - NED
Reprezentace
15. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - EST, Rotterdam - NED
Reprezentace
16. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - POL, Rotterdam - NED
Reprezentace
18. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - NED, Amsterdam - NED
Reprezentace
19. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - MNE, Amsterdam - NED
6.8.2019

Dřevěnický volejbalový maratón je ve své polovině

66. ročník největšího a nejpopulárnějšího republikového volejbalového turnaje má za sebou první víkend (3.-4.8.2019). Sobotní večer byl i bojem pořadatelů s počasím. V Dřevěnici posledních šest týdnů prakticky nepršelo a paradoxně přeháňka těsně před setměním v sobotu rozhodla, že o finálním pořadí v některých kategoriích se muselo „střihat“.

Výsledky jednotlivých kategorií: 

Dorostenci (14 týmů):
1. Slavia Hr. Králové A, 2. Slavia Hr. Králové B, 3. Dukla Liberec A, 4. VK Benátky, 5. Dukla Liberec B, 6. Velmez A

nejlepší hráč: Vojtěch Petiška (Slávie HK)

Dorostenky (10):
1. Mlátičky, 2. Řepky olejky, 3. Mořské potvory, 4. Počkej chvíli, 5. Putany, 6. TJ Turnov

nejlepší hráčka: Michaela Nečasná, MISS turnaje: Lucie Klímová (obě z Mlátiček)

Veteráni nad 40 let (11):
1. VK Prasyl Mladá Boleslav, 2. Sokol Dřevěnice, 3. Bezděkovští čmoudi, 4. Omaři, 5. Tesla Stráž, 6. Dobřichovice

Seniorky nad 40 let (8):
1. Pozdní sběr Třemešná, 2. Královny Liberec, 3. Středověk Most, 4. Vrchlabí, 5. Vykopávky, 6. Canonky Kralupy

Elita muži (15 týmů):
1. Holztherm, 2. Procarosa, 3. Rumídci, 4. Severák, 5. Mladí lvi Praha, 6. Lhota pod Libčany

Nejlepším hráč: Matyáš Démar

Muži národní liga (10):
1. Turnov, 2. Prasyl Mladá Boleslav, 3. Hronov, 4. Česká Lípa, 5. Jiskra Havlíčkův Brod, 6. Mnichovo Hradiště

Ženy národní liga a extraliga (10):
1. Hronov, 2. Dobřichovice, 3. Salzburg, 4. Těžko říct, 5. Nusle, 6. Lemonďačky

nejlepší hráčka: Kristýna Kukrálová

Superveteráni nad 50 let (7):
1. Pivovar Svijany, 2. Promátor, 3. Sršáni, 4. VČV Hradec Králové, 5. SK Soudná, 6. Zvičina

Po oba dny byl k vidění výborný volejbal, na kurtech se představily mnohé hvězdy českého volejbalu – Štokr, Holubec, Staněk, Křesťan, Démar, Hýský či Král.

V průběhu finálového zápasu předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta předal tělovýchovná vyznamenání dřevěnickým jubilantům. Ředitel turnaje Luboš Kraus dostal medaili Spirita, vrchní rozhodčí Oldřich Lukavec pak plaketu České unie sportu a šéf techniky Aleš Dufek čestné uznání České unie sportu. Podívat se přijel i hejtman kraje Jiří Štěpán, který si nechal vysvětlit, jak vše při tak velké akci funguje a pořadatele pochválil.

Celkem nastoupilo 85 družstev, což představuje zhruba 680 aktivních volejbalistů. Souběžně se hrou se ve Dřevěnici konala i kvalifikace rozhodčích o nejvyšší republikové soutěže, kdy sudí museli před zraky komisařů prokázat, že na extraligu či národní ligu „mají".

Volejbalová Dřevěnice bude pokračovat i o dalším víkendu, na programu budou volné soutěže mužů a žen (v sobotu) a nejoblíbenější kategorie mixy (v neděli).                      

 

Autor: Václav Nidrle, sportovní ředitel turnaje

Krátké zprávyArchiv
FIVB 4* Moskva (RUS) 2019

muži: Guto / Saymon (BRA) – Perušič / Schweiner 2:0 (21:8, 21:19), Perušič / Schweiner – Ehlers / Flüggen (GER) 2:1 (14:21, 25:23,...

 
FIVB 4* Moskva (RUS) 2019

ženy: Betschart / Hüberli (SUI) – Hermannová / Sluková 1:2 (18:21, 21:12, 8:15), Borger / Sude (GER) – Hermannová / Sluková 0:2 (17:21,...

 
Memoriál Česnokova U19 – Anapa (RUS)

Česká republika – Itálie 2:3 (25:15, 17:25, 23:25, 25:15, 12:15)

 
Přátelské utkání – muži – Jablonec nad Nisou

Česká republika – Slovensko 3:1 (22:25, 25:15, 25:22, 25:21), dodatečný set 15:17

 
Memoriál Česnokova U19 – Anapa (RUS)

Česká republika – Polsko 2:3 (15:25, 25:12, 26:24, 20:25, 12:15)

 
2019 CEV ME beachvolejbal - Moskva

Perušič / Schweiner – Ermacora / Pristauz (AUT) 0:2 (21:23, 18:21)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018