Reprezentace
21. 6. 2019
Semifinále GEL 2019 ženy - CZE - BLR
Reprezentace
18. 7. 2019
Ženy - přátelské utkání: POL - CZE
Reprezentace
2. 8. 2019
Ženy - kvalifikace OH: Čína
Reprezentace
8. 8. 2019
Muži - přátelské utkání: CZE - SVK - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
29. 8. 2019
Muži - přátelské utkání: FRA - CZE - Saint Nazaire
Reprezentace
5. 9. 2019
Muži - přátelské utkání: CZE - POR - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
13. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - UKR, Rotterdam - NED
Reprezentace
15. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - EST, Rotterdam - NED
Reprezentace
16. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - POL, Rotterdam - NED
Reprezentace
18. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - NED, Amsterdam - NED
Reprezentace
19. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - MNE, Amsterdam - NED
3.6.2019

J&T Banka Ostrava Beach Open očima ředitele turnaje Martina Duky

Již druhým rokem organizuje ČVS ve spolupráci s agenturou Raul 4* turnaj Světové série v beachvolejbalu. Po krátké přestávce se tento turnaj přestěhoval z pražské Štvanice do areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Od samého počátku byl duší organizačního výboru ředitel turnaje Martin Duka a právě jeho jsme se zeptali, jak vidí ty dva roky, kdy se v Ostravě scházejí nejlepší beachvolejbalisté světa.

Martine, kde se zrodil nápad, že vaše agentura ve spolupráci s Českým volejbalem bude organizovat vrcholové setkání beachvolejbalistů?

Tato myšlenka vznikla asi před dvěma roky, kdy se na post předsedy ČVS usadil Marek Pakosta. On jako bývalý olympionik v beachvolejbalu vyslovil nahlas přání, že by rád do Česka zase vrátil Světovou sérii v beachvolejbale. Nahrávalo tomu i to, že v té době jsme měli dvě ženské dvojice v TOP 10 a perspektivní dvojici v mužích. Nám se tento nápad líbil a hned jsme začali hledat zajímavou lokalitu, kde by se tak velká akce dala zorganizovat a našli jsme industriální areál v Dolních Vítkovicích.

Proč zrovna tady, mezi bývalými vysokými pecemi a spletí trubek?

Chtěli jsme něco originálního, aby to pro hráče i diváky byl celoživotní zážitek. Přeci jenom areály u moře mohou hráčům splývat, ale tento turnaj, jak říkáš ty „mezi trubkami“, si zapamatují. A hlavně máme výbornou spolupráci s městem Ostrava a Moravskoslezským krajem.

Přesto to pro vás byl krok do neznáma.

To máš pravdu, ale hodně nám pomohli lidi z Českého volejbalu, hlavně Ondra Vlček a Petr Sixta, pak jsme si objeli pár „světovek“ v Evropě a jak jsem říkal, zkušenosti z organizací velkých sportovních akcí máme. Již několik let děláme Jizerskou 50 a Primátorky, které jsou již příští víkend a touto cestou všechny příznivce veslování zvu.

Ano to vím, ale přeci jenom běžky a beachvolejbal, úplně odlišné sporty.

Možná se dá na to takto koukat, ale při organizaci jde hlavně o systém a preciznost. Takové akce se začínají připravovat rok dopředu, v týmu mám 2-3 lidi a postupem času se tým rozrůstá. Na samotném turnaji v Ostravě již pracuje kolem 250 lidí. Máš pravdu, že každá akce je jiná. U Jizerské padesátky jde o obrovskou masovku, zde zase musíme striktně dodržovat pravidla a nařízení FIVB.

Letos již máte generálního sponzora J&T Banku, jak je toto důležité pro samotnou organizaci?

Možná nejdůležitější (smích). Protože všechno něco stojí a taková akce nejde dělat bez sponzorů. Já jsem rád, že máme právě J&T Banku a hlavně jsem rád, že se jim tady v Dolních Vítkovicích líbí a věřím, že se stanou dlouhodobým partnerem beachvolejbalu.

Loni vám to vyšlo i po sportovní stránce, letos to úplně ono není. Jak výsledky našich dvojic ovlivní návštěvnost?

Je jasné, že když se našim dvojicím daří, tak to je super, ale sám to znáš, "beach" je taky jenom sport a někdy jsi nahoře a někdy dole. Loni to bylo super, holky vyhrály, kluci v semifinále. Letos to určitě takové nebude, ale vstupenky jsou vyprodané a čeští fanoušci beachvolejbalu mohou vidět ty nejlepší světové dvojice. I když pozor, kluci mají formu jako hrom! Do budoucna se budeme muset nad kapacitou zamyslet.

Počasí, velký otazník outdoorových akcí, jak vás trápí?

S tím nic nenaděláš, to je prostě fakt, s kterým musíš počítat, ale konkrétně u beachvolejbalu neexistuje „mokrá“ nebo „suchá“ varianta. Loni nás přepadla vichřice, letos to je lepší. Pršelo jenom při stavbě areálu a během kvalifikací, ale od pátku do neděle už svítilo sluníčko.

Co za rok, potkáme se zase tady v Dolních Vítkovicích?

No, já doufám, že ano, s Dolními Vítkovicemi jsme již domluveni. Věřím, že akce bude dobře hodnocena i ze strany FIVB a ČVS zase dostane přidělenou organizaci 4* beachvolejbalového turnaje a jak jsem již řekl, musíme se zamyslet nad kapacitou, abychom mohli vyhovět všem fanouškům beachvolejbalu.

Vzkázal by jsi na závěr něco příznivcům beachvolejbalu?

Ani ne tak vzkázal, jako bych jim všem chtěl poděkovat. Byli fantastičtí a vytvořili neskutečně elekrizující atmosféru. A můj velký dík a obdiv patří všem hráčům, ale především našim reprezentantům. Druhý ročník a druhá domácí finálová účast, to se jen tak nepovede (spokojený úsměv).

 

Autor: Jiří Carba, foto: Pavel Lebeda, Vlastimil Vacek, J&T Banka Ostrava Beach Open

Krátké zprávyArchiv
Final Four 2019 CEV Volleyball Golden European League – ženy - rozlosování

semifinále 21. 6. 2019: 16:00 Česká republika - Bělorusko, 19:00 Chorvatsko - Španělsko

 
2019 ME U18 beachvolejbal - Baden (AUT)

Markéta Svozilová s Eliškou Tezzele vybojovaly na 2019 ME U18 bronzovou medaili, Jakub Šépka s Ondřejem Heřmanem skončili devátí.

 
2019 CEV Volleyball Golden European League – ženy

Česká republika – Švédsko 3:0 (25:11, 25:20, 25:20)

 
2019 CEV Volleyball Golden European League – muži

Finsko – Česká republika 2:3 (25:18, 25:27, 15:25, 25:21, 13:15)

 
2019 CEV Volleyball Golden European League – ženy

Slovensko - Česká republika 1:3 (21:25, 25:22, 17:25, 26:28)

 
2019 CEV Volleyball Golden European League – muži

Ukrajina - Česká republika 3:0 (25:20, 25:20, 25:13)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018