Reprezentace
6. 6. 2020
Muži - Golden European League : TUR - CZE, zrušeno
Reprezentace
6. 6. 2020
Ženy - Golden European League : SVK - CZE, zrušeno
Reprezentace
10. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - POR, zrušeno
Reprezentace
10. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - CRO, zrušeno
Reprezentace
13. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - MKD, zrušeno
Reprezentace
13. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - SVK, zrušeno
Reprezentace
15. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : BIH - CZE,
Reprezentace
19. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - SLO
Reprezentace
22. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - LAT
Reprezentace
29. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : LAT - CZE
Reprezentace
2. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : SLO - CZE
Reprezentace
5. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - BIH
6.5.2020

Obě naše seniorské reprezentace se sejdou začátkem června

Jak již jsme vás informovali, tak reprezentační volejbalové akce byly zrušeny nebo odloženy. Nicméně postupem času a rozvolňováním restriktivních nařízení se našim národním týmům otvírá možnost společné přípravy. Aktuální stav komentuje Miloslav Javůrek, manažer reprezentace.

Mílo, jak se posunula situace za měsíc, kdy jsme spolu mluvili?

Během minulého měsíce přišly upřesňující informace z CEV. Bylo rozhodnuto, že letošní mužská i ženská Golden European League bude zrušena. Co se týče kvalifikace na ME 2021 žen byl určen termín (1. 7. 2020), do kdy musí být rozhodnuto o jejím osudu.

Jak se to dotýká naši družstev?

Pro muže to byla jediná mezinárodní akce, protože kvalifikaci na ME 2021 jako pořadatel nehrajeme. Takže se nám nabízí udělat pouze společné soustředění. U žen je to komplikovanější, týká se nás kvalifikace na ME 2021 a s trenérem musíme mít připravené dvě alternativy. Ta první je kvalifikace v nynějším termínu, ale musíme se připravit i na variantu, že kvalifikace žen na ME 2021 bude přesunuta, pravděpodobně do první poloviny ledna 2021.

Co nám dovoluje současná epidemiologická situace v ČR?

No, momentálně nic (smutný úsměv) a to hlavně proto, že nejsou stále otevřeny ubytovací zařízení. Ale podle plánu krizového štábu vlády ČR je pravděpodobné, že po 25. květnu budou již haly, ale i hotely k dispozici. Proto již nyní připravujeme sraz národních týmů. Muži by se měli sejít 31. května a ženy 8. června. Ale budeme stále muset sledovat situaci, může se změnit ze dne na den.

Určitě jsi mluvil se všemi reprezentanty. Máš potvrzenou jejich účast nebo jsou nějaké „omluvenky“?

Podobně jako v minulých letech je chuť hráčů a hráček reprezentovat vysoká. Definitivní podoba nominace u žen záleží na již zmiňované epidemiologické situaci jak v ČR, tak v Evropě. Nominace mužská je již prakticky hotova a zveřejněna bude do konce týdne.

Říká se, že naše hráčky a hráči v zahraničí budou hodně měnit kluby. Sleduješ to a myslíš, že někoho z reprezentantů uvidíme v našich extraligách?

Samozřejmě mě přestupy našich hráček a hráčů zajímají a snažím se to sledovat. Nicméně oficiální potvrzení případných přestupů je plně v kompetenci samotných hráčů a klubů. Ale je možné, že se někdo z našich hvězd objeví i v našich extraligách.

Trochu pozitivní na této situaci je, že si hráči a hráčky mohou trochu odpočinout a vyléčit zranění. Přeci jenom program posledních let byl hodně nabitý….

To pravda je, ale ta pauza už je relativně dlouhá, nezvyklá. Věřím, že odpočinku bylo dost a že se už všichni těší na společnou přípravu v hale.

Naše muže čeká příští rok domácí ME, nebude pro tým herní výpadek moc dlouhý? Chystáte letos nějaká přátelská utkání, pokud situace dovolí?

Ty zápasy, kde sbíráš zkušenosti a které tě posouvají, budou chybět všem reprezentacím. Klukům vypadla GEL, což byla jediná letošní možnost herní konfrontace. Některé federace na tuto situaci zareagovalo úplným zrušením reprezentačního bloku. Máme u mužů nového trenéra, Jirku Nováka, a umožnili jsme mu v této situaci měsíční přípravu, aby mohl představit svému týmu svojí filozofii a navzájem se poznat. Holky mají stále šanci, že se odehraje aspoň kvalifikace na ME 2021. Doufám, že aspoň to klapne, a holky se budou moci představit našim fanouškům v oficiálním zápase!

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Ostrava vstoupí do nového ročníku UNIQA volejbalové extraligy mužů s novou nahrávačskou dvojicí. Z polského týmu Stal Nysa přichází Sebastian Matula...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Tým Ústí nad Labem posílí kanadský smečař Lars Bornemann, který byl dvě sezóny svěřencem trenéra Zdeňka Šmejkala a spoluhráčem reprezentačního...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Nahrávač Luboš Bartůněk se po sezóně odehrané v dresu pražských Lvů vrací do Ústí nad Labem.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Návrat do české UNIQA volejbalové extraligy mužů hlásí reprezentační nahrávač Jakub Janouch, po dvou sezónách v německém Friedrichshafenu bude...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Estonský nahrávač Robert Viiber se po dvou letech loučí s Odolenou Vodou a míří vstříc novému angažmá do Příbrami.  

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Tým Králova Pole se bude muset obejít bez služeb blokařky Kateřiny Kvapilové, která míří do Prostějova.

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018