Po analýze STK ČVS a konzultacích s Radou mládeže, přijala per rollam Správní rada ČVS rozhodnutí o sestupech a postupech v soutěžích organizovaných ČVS. SR ČVS zatím nerozhodla pouze o EX-M a EX-Ž a o postupech z 1M a 1Ž. Zároveň předseda ČVS Marek Pakosta zrušil plánované zasedání SR ČVS plánované na 8. 4. 2020 a potvrdil termín dalšího zasedání, které by se mělo konat 6. 5. 2020. V případě potřeby je SR ČVS připravena hlasovat per rollam.
Správní rada přijala hlasováním per-rollam následující usnesení:
T: průběžně Z: P. KVARDA
T: 31. 07. 2020 Z: P. KVARDA
Přehled postupů a sestupů - ZDE
Účastníci baráží a kvalifikací jsou na základě předložené analýzy STK ČVS následující:
Účastníky kvalifikace o 1. ligu mužů jsou na základě schváleného pořadí soutěží:
Všechny 3 družstva mají na základě svého rozhodnutí možnost přihlásit se do těchto soutěží:
nebo
Účastníky kvalifikace o 1. ligu žen jsou na základě schváleného pořadí soutěží:
Všechny 4 družstva mají na základě svého rozhodnutí možnost přihlásit se do těchto soutěží:
nebo
Účastníky kvalifikace o 2. ligu mužů jsou na základě schváleného pořadí soutěží:
Všechny 20 družstev má na základě svého rozhodnutí možnost přihlásit se do těchto soutěží:
nebo
Účastníky kvalifikace o 2. ligu žen jsou na základě schváleného pořadí soutěží:
Všechny 19 družstev má na základě svého rozhodnutí možnost přihlásit se do těchto soutěží:
nebo
Účastníky kvalifikace o Extraligu juniorů jsou na základě schváleného pořadí soutěží:
Všech 6 družstev má na základě svého rozhodnutí možnost přihlásit se do těchto soutěží:
nebo
Účastníky 2. kola kvalifikace o Extraligu juniorek jsou na základě schváleného pořadí soutěží a postupu z 1. kola kvalifikace o Extraligu juniorek:
Všech 5 družstev má na základě svého rozhodnutí možnost přihlásit se do těchto soutěží:
nebo
Účastníky kvalifikace o 1. ligu juniorek jsou na základě schváleného pořadí soutěží:
Všech 20 družstev má na základě svého rozhodnutí možnost přihlásit se do těchto soutěží:
nebo
Účastníky kvalifikace o Extraligu kadetů jsou na základě schváleného pořadí soutěží:
Všech 18 družstev má na základě svého rozhodnutí možnost přihlásit se do těchto soutěží:
nebo
Účastníky kvalifikace o Extraligu kadetek jsou na základě schváleného pořadí soutěží:
Všech 8 družstev má na základě svého rozhodnutí možnost přihlásit se do těchto soutěží:
nebo
Účastníky kvalifikace o 1. ligu kadetek jsou na základě schváleného pořadí soutěží:
Všech 20 družstev má na základě svého rozhodnutí možnost přihlásit se do těchto soutěží:
nebo
a) Systém jednotlivých soutěží bude upřesněn až po uzávěrce přihlášek dle skutečného stavu přihlášených družstev.
b) Družstva se budou do soutěží pro soutěžní období 2020/2021 přihlašovat s vědomím bodu a). Akceptaci tohoto bodu potvrdí na přihlášce do soutěže.
c) S ohledem na nastalou situaci nebude povolen účastníkům kvalifikací a baráží převod soutěže na jiný právní subjekt (neplatilo by pro převod např. kvůli odtržení oddílu volejbalu od TJ apod.). V případě nezájmu 1. družstva v pořadí by bylo osloveno další družstvo v pořadí dle ustanovení Rozpisu mistrovských soutěží dospělých a mládeže pro soutěžní období 2019/2020.
d) Postupy a sestupy ze soutěží v soutěžním období 2020/2021 budou upraveny tak, aby v soutěžním období 2021/2022 byly všechny soutěže zpět v požadovaném formátu a počtu, jak byly schváleny v Zásadách Rozpisu mistrovských soutěží dospělých a mládeže pro soutěžní období 2020/2021 na jednání Správní rady ČVS dne 11. 03. 2020. Pro případ potřebného snížení počtu účastníků bude využito přímých sestupů (např. při počtu 19 účastníků v EX-JRI by 16. - 19. družstvo sestoupilo přímo do 1-JRI a kvalifikaci by hrály družstva na 14. a 15. místě, analogicky v ostatních soutěžích).
Ing. Petr KVARDA, v.r. Ing. Ivan IRO, v.r.
Předseda STK ČVS Místopředseda STK ČVS
Autor: Jiří Carba
Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...
TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...
Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)
Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)
Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)
čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)