22.8.2017

Světová univerziáda - 2. hrací den - dobrý výkon porážku neodvrátil

I dnes nám den začínal tréninkem. Od 7:30 jsme byly na nohou, konkrétněji na běžeckém páse. Dobrých 15 minut jsme se potily a dalších 10 minut jsme schly. Vše co jsme spálily na běhátku jsme opět nabraly na snídani a ani ne o dvě hodiny později na obědě. A aby se neřeklo, že pořád jíme, mezi snídaní a obědem jsme se pečlivě připravovaly pomocí videorozboru (děkujeme real týmu) na dnešní důležitý zápas. Cestu na halu nám zpříjemnil DJ Freedom (Eva Svobodová) svým obvyklým repertoárem chytlavých a nás motivujících písní. Ty odvážnější z nás projevily své pěvecké nadání a vzaly do rukou mikrofón. Hned po příchodu do haly nás překvapil neobvyklý počet diváků (cca 3000). Dlouhé čekání jsme si zkrátily pohledem na zápas Švýcarsko - Argentina, při kterém jsme se mohly nejen podívat na atraktivní volejbal, ale také přiučit se a poučit se. S posledním setem jsme vyrazily přihřát naše už horkým dnem zahřáté svaly. Počet diváků se ještě zdvojnásobil a děsil nejen náš zrak, ale i sluch. Početné publikum přišlo povzbudit svůj tým. Od začátku jsme věděly, že to nebude lehký boj a v prvním setu jsme se o tom samy přesvědčily. Naštěstí pro nás první set skončil rychle a my mohly pokračovat ve snaze o lepší výkon. Vše, co jsme si mezi sety řekli, přišlo k užitku, a proto druhý set trval o něco déle a skončil naším vítězstvím. Štěstí v koncovce třetího setu přálo soupeřkám a my prohrávali 1:2. Do čtvrtého setu jsme vstupovaly s čistou hlavou a odhodláním zápas vyrovnat. Do 20. bodu jsme se zuby nehty držely těsně za soupeřem, ale koncovku znovu získaly ve svůj prospěch hráčky Taiwanu a zvítězily 25:19. Po zápase měly ještě některé z nás povinnosti k televiznímu štábu (Eva Svobodová a Marie Kurková), kterých se zhostily s grácií. Podporu na zápase nám vyjádřil tým českých basketbalistů, kterým tímto děkujeme. Po cestě do univerzitní vesnice jsme se pokusily hodit prohraný zápas za hlavu a už se soustředit a připravovat na třetí a nejdůležitější zápas skupiny proti Francouzkám. K přímému souboji o postup do čtvrtfinále nastoupíme v 18:00 (12:00).

UNIVERZIÁDA - ŽENY:

Česká republika – Taiwan 1:3 (-15, 21, -17, -19)

Základní sestava ČR: Šimáňová, Kurková, Michalíková, Vyklická, Kalhousová, Svobodová - Pešková. Střídaly: Kopecká, Zedníková, Šnellyová, Nová

Stanislav Mitáč: „Dnes jsme podali velmi dobrý výkon, ale bohužel v prohraném utkání. Oproti včerejšímu dni jsme zahráli nadstandardně. Utkání bylo nesmírně pohledné a divácky atraktivní. Oba dva týmy sklidily aplaus od zaplněné haly. O výsledku zápasu se rozhodovalo ve třetím setu za stavu 13:10 a 15:16. V této chvíli jsme udělali několik nevynucených chyb, pravděpodobně pramenících i z nedostatku fyzických sil. Utkání trvalo téměř 2 hodiny. Do utkání nastoupily opět všechny hráčky. Zítra se utkáme s Francií v přímém souboji o postup do čtvrtfinále.“

Autoři: Za české volejbalistky Mája, Vyky, Lůca