Beach
24. 5. 2016
FIVB Moscow Grand Slam (RUS)
Reprezentace
26. 5. 2016
Lvíčata 2001
Beach
27. 5. 2016
Staropramen Cool Český pohár / Praha (Ládví) - ženy, muži
Reprezentace
30. 5. 2016
Ženy - Tréninkový kemp | Jablonec nad Nisou
Beach
1. 6. 2016
CEV Beach Volleyball European Championship Final Biel/Bienne (SUI)
Reprezentace
2. 6. 2016
Muži - Přátelská utkání | Holandsko
Reprezentace
3. 6. 2016
Ženy - World Grand Prix | Turnaj Polsko
Beach
3. 6. 2016
Staropramen Cool Český pohár / Brno (Sokol) - ženy, muži
Beach
7. 6. 2016
FIVB Hamburg Grand Slam (GER)
Reprezentace
7. 6. 2016
Muži - Tréninkový kemp | Brno
Reprezentace
10. 6. 2016
Ženy - World Grand Prix | Turnaj Česká republika
Reprezentace
10. 6. 2016
Muži - Přátelská utkání | Slovensko
Beach
10. 6. 2016
Staropramen Cool Super Cup / Praha (Pankrác) - ženy, muži
Beach
14. 6. 2016
FIVB Poland Grand Slam
Reprezentace
17. 6. 2016
Muži - Světová liga | Turnaj Česká republika
Reprezentace
17. 6. 2016
Ženy - World Grand Prix finálový turnaj 2. úrovně | Turnaj Bulharsko
Beach
17. 6. 2016
Staropramen Cool Český pohár / Praha (Strahov) - muži
Beach
22. 6. 2016
CEV Continental Cup Final Stavanger (NOR)
Reprezentace
24. 6. 2016
Muži - Světová liga | Turnaj Slovensko
Beach
24. 6. 2016
UNIQA MČR U16 / Opava - juniorky, junioři
24.2.2016

Ve výborné atmosféře finále Českého poháru v Olomouci uspěl obhájce trofeje Prostějov

Český pohár ve volejbalu žen 2015/16 vyvrcholil finálovým zápasem v Olomouci, který organizoval prostějovský oddíl. Dle pořadatelství domácí tým útočil na ovládnutí této soutěže číslo devět v řadě, poslední překážkou v rozhodujícím utkání mu byl ostravský kolektiv. A ten svým působivým výkonem udělal ze zdánlivě předem jasného mače velké drama. Konečný výsledek 3:0 sice působí jednoznačně, ale úvodní dvě sady získaly Agelky nejtěsnějším poměrem a předpokládané vítězství musely těžce vydřít. Tím lépe chutnalo. Medaile oběma mančaftům za krásné představení a trofej opětovným triumfátorkám za devátou korunovaci předali primátor města Olomouce Antonín Staněk společně s prezidentem Českého volejbalového svazu Zdeňkem Haníkem.

Domácí: VK AGEL Prostějov - Hosté: TJ Ostrava

Výsledek: 3:0 (27:25, 25:23, 25:17)

Rozhodčí: Hudík, Renčín

Počet diváků: 800

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Weiss, Markevich, Herelová, Vargas, Gambová, Steenbergen, libero Kovářová. Střídala: Soares.

Hosté: Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero Červenková. Střídaly: Čuboňová, Valková, Kukučová, Kvapilová

Vyjádření:

Domácí: 

Kapitánka Solange Soares: "Soupeř hrál dlouho výborně a zaslouží velké uznání, hlavně se mu dařilo nás dostávat servisem pod tlak na přihrávce. Stejně však chci ocenit i náš tým za to, jak se z problémů dokázal vyhrabat a dovést těžké utkání do vítězného konce. Neměly jsme to ve finále vůbec jednoduché, tím cennější pohárová obhajoba z mého pohledu je."

Trenér Miroslav Čada: "Ostravě dva sety skvěle vycházelo riskované podání a tím pádem mělo utkání dlouho tak vyrovnaný průběh. Důležité bylo, že jsme otočili závěr první sady a zvládli i druhou, potom už se projevila naše kvalita. Klíčovou hráčkou samozřejmě byla Melissa Vargas, ale nedával bych zásluhu na vítězství jen a pouze ní. Od půlky střetnutí se zlepšovaly i ostatní holky, roli favorita nakonec splnilo celé družstvo."

Hosté:

Kapitánka Iva Nachmilnerová: "Sice jsme prohrály, ale před celým naším týmem smekám za to, jak vyrovnaně jsme s Prostějovem dokázaly bojovat. Všechny holky zaslouží velkou pochvalu za perfektní výkon, kterým jsme to favoritovi dost ztížily. Vůbec se nemáme za co stydět, právě naopak. A pohárové stříbro je pro nás krásným úspěchem, za který jsme moc rády. Soupeři blahopřejeme jak k vítězství, tak k obhajobě."

Trenér Zdeněk Pommer: "V první řadě gratuluji Prostějovu k výhře. Hned vzápětí však chci vyzdvihnout náš tým, který ve finále zahrál opravdu výborně a nejen mě moc potěšil kvalitním výkonem. Samozřejmě je škoda, že jsme nedotáhli do zdárného konce slibně rozjetý první set, zápas mohl být ještě zajímavější. Favorita jsme ale dostali do dvou vyrovnaných koncovek, což se počítá. S naším předvedeným volejbalem jsem určitě spokojený."

Popis utkání:

Fanoušky zaplněné hlediště, výborná atmosféra, parádní náboj. To vše provázelo od samotného začátku důležité utkání o trofej, do kterého vstoupil o něco lépe hostující tým (2:4). Pak ale přišla na podání Vargas, vyslala přes síť řadu průrazných torpéd a osmibodová šňůra režírovaná hlavně její zásluhou poslala favorita do trháku 10:4. Jenže soupeř kontroval okamžitým snížením (10:8), Hanačky nezvykle často kazily. Největší potíže měly s přihrávkou proti výbornému servisu TJ a právě takhle přišly o svůj náskok (13:10 – 13:13). Zanedlouho nažhavený outsider dokonce strhl průběh zpět ve svůj prospěch, za stavu 15:17 se schylovalo k dílčímu překvapení. A po další dramatické zápletce s dvojím obratem skóre (18:17 – 21:23) tím víc. Teprve ve strhující koncovce pak prostějovské družstvo pořádně zabralo, odvrátilo jeden setbol (23:24) a samo druhý proměnilo, přičemž všechny klíčové míče zakončila dominantní Vargas. Včetně závěrečného esa s velkým štěstím v podobě překulení balónu prasátkem přes pásku – 27:25.

Leč ani těsně urvaná vstupní sada nedodala vékáčku očekávanou pohodu, naopak jeho herní neklid přetrhával. Enormně bojující i dobře šlapající Ostravanky toho využily k výraznému úniku na 3:8 a byť jen o pár minut později bylo srovnáno 9:9, nedařilo se Čadovým svěřenkám volejbalově dostat nad rivalky. Ty úspěšně bránily všechny protihráčky kromě Vargas, která držela nejlepší klub ČR posledních let nad vodou svou zničující ofenzivou (13:16 – 17:16). A jakmile se k ní od poloviny druhého dějství kvalitativně přidaly ostatní parťačky, vydalo se střetnutí předpokládaným směrem (21:18). Finiš to potvrdil, ačkoliv papírově silnější celek opět hodně váhal a od zdánlivě rozhodnutého stavu 24:20 využil až čtvrtý setbol – 25:23.

Na pokračující bitvu to vypadalo i zkraje třetí části, ovšem čtyřbodová série při těžko chytatelném podání fantómky Vargas (3:3 – 7:3) poslala domácí do výhody, tentokrát již stěžejní. Pommerova družina sice nepřestávala dřít, dokonce dokázala brzy srovnat na 10:10. Tentokrát však výběr VK už nepřipustil obrat, držel vedení a ve finální pasáži duelu jej navýšil. Vyvrcholení tedy vyznělo z hlediska Weiss a spol. pohodověji, jakkoliv celý souboj přinesl též zásluhou severomoravské party hezkou podívanou – 25:17 a 3:0.

Autor: Marek Sonnevend, Michal Mezera

Fotogalerie
Krátké zprávyArchiv
Karlovarsko prodloužilo smlouvy s několika hráči

Volejbalové VK ČEZ Karlovarsko prodloužilo smlouvy pro následující ročník s Tomášem Širokým, Danielem Pfefferem, Danovanem Džavoronokem, Michalem...

 
Změny v extraligových týmech - Kladno

Volejbalisty Kladna posílí nizozemské libero Dirk Sparidans, který v uplynulé sezóně působil v dresu ASSE-Lennik.

 
Přátelské utkání žen - neděle 22.5.

V neděli sehrají Češky druhé přátelské utkání na palubovce polského výběru. Zápas startuje již ve 12 hodin.

 
Přátelské utkání žen - sobota 21.5.

Dnes startuje od 17 hodin první přípravné utkání české reprezentace žen v Polsku.

 
Novinky z extraligových klubů: Příchod Veselého i prodloužení smlouvy pro Janoucha

V následující sezóně bude v kádru liberecké Dukly působit dlouholetý reprezentant Jakub Veselý, který nahradí na bloku Adama Zajíčka mířícího do týmu...

 
Nejlepší starší žákyně odstartovaly dnes v Karlových Varech

Na nejlepší české starší žákyně se od dnešního dne můžete zajít podívat do Karlových Varů. Více info a výsledky naleznete na svazových stránkách.

Volejbal na facebooku
Generální partner
Český
volejbalový
svaz
KONTAKT: Bělohorská 19, 160 00 Praha 6-Břevnov
tel/fax: (+420) 245 006 210
email: cvf@cvf.cz
© ČVS 2015