11.2.2019

1. liga má za sebou čtvrfinálové zápasy bez žádného překvapení

1. liga mužů 2018/19 pomalu spěje do finále. Všichni favorité ani ve třetích zápasech nezaváhali a bez ztráty zápasu postupují do semifinále.

Ani třetí zápasy čtvrtfinále 1. ligy mužů nepřinesly žádná překvapení a do semifinále postupují všechna družstva z prvních čtyřech příček ze základní části. Sokol Bučovice vyrazil do nedalekého Velkého Meziříčí. V druhém zápase se mladíkům z Velkého Meziříčí podařilo v hale favorita „urvat" set. Nicméně třetí zápas, přestože domácí vzdorovali, vyzněl lépe pro lídra soutěže a po vítězství 3:0 s přehledem postoupil do semifinále.

Ani další adept na postup do baráže Black Volley Beskydy nezaváhal. Na palubovce až moc jednoduše ovládl první set. Sice druhý set ve Starém Městě musela rozhodnout koncovka, ale ve třetím setu již opět frýdecko-místečtí hráči dominovali a nikoho nenechali na pochybách, že za svým snem, což je postup do extraligy, jdou cílevědomě. „Zápas byl hodně o chybách, v prvním setu jsme dobře tlačili servisem. V druhém jsme polevili, ale díky větším zkušenostem, jsme uhráli koncovku. Fungovala nám největší naše zbraň a to je obrana na síti," říkal po zápase trenér hostů Marek Tomáš.

Posílené SGLD Brno chtělo v Praze také ukončit rychle čtvrtfinálovou sérii. Ale v prvním setu, kdy trenér John překvapivě postavil do základní sestavy většinu kadetů, mělo Brno namále. Postupem času se naplno ukázaly zkušenosti extraligových harcovníků a mladíci pražských Lvů letos končí ve čtvrtfinále 1. ligy.

Největší drama se odehrálo v dobřichovické hale. MFF Praha musela zlomit odpor domácího Sokola Dobříchovice až v pátém setu. Domácí se museli obejít bez svého prvního trenéra Jakuba Kolouška, který si plnil pracovní povinnosti.