10.10.2020

4. kolo UNIQA extraligy mužů ve znamení napínavých soubojů

4. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21 se kromě odloženého utkání Karlovarska s Ostravou stačilo odehrát ještě před nuceným přerušením soutěže. A jako by si ho volejbalisté chtěli užít co nejvíce. Hned tři zápasy musel o vítězi rozhodnout až tie-break. Kladno zapomnělo na čtvrteční porážku ve Zlíně a dnes proti Jihostroji nastoupilo jako vyměněné, v zápase nakonec rozhodovaly zkušenosti, které byly na straně Českých Budějovic. V dalším utkání Beskydy málem prohospodařily vedení 2:0 nad Zlínem, ale nakonec se jim podařilo utkání dovést do vítězného konce. To samé se už nemůže říct o Příbrami, která neodolala náporu pražských Lvů. Další výhru na domácí palubovce vybojovalo Ústí nad Labem, tentokrát proti Odoleně Vodě. Jednoznačný průběh mělo utkání v Liberci, kde Dukla jasně přehrála Brno.

KLADNO VOLEJBAL CZ – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Nádherný volejbal se odehrál v Kladenské sportovní hale. Místní Orli přivítali v rámci 4. kola UNIQA extraligy jednoho z favoritů na titul, České Budějovice. V překrásném pětisetovém dramatu Středočeši potrápili svého soupeře, z vítězství 3:2 se ale radoval Jihostroj, který tak přišel vůbec o první bod v sezóně.

Kladno volejbal cz – VK Jihostroj České Budějovice 2:3 (19:25, 25:23, 26:24, 19:25, 11:15)

Rozhodčí: Krtička J., Pecháček L.

Domácí: Hýský, Kyjanica, Palgut, Kraffer, Zajíček, Křesťan, libero Kunc. Střídali: Mikulenka J., Vostárek

Hosté: Todua, De Amo, Michálek, Ondrovič, Rejlek, Stoilovic, libero Kryštof. Střídali: Mach, Schouten, Koranda, Piskáček

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Jsem z utkání zklamaný. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že můžeme Budějovice natolik potrápit, že můžeme s nimi dokonce i vyhrát po špatně odehraném duelu ve Zlíně, tak bych mu nevěřil. Každopádně teď je ve mně zklamání, protože jsme Jihostroj mohli porazit za tři body. V čtvrtém setu jsme jim bohužel dovolili se rozehrát a pak už se těžko zastavovaly. Z nás se vytratila bojovnost a už jsme nedokázali navázat na předchozí vítězné sety. Každopádně mám radost, že jsme oproti čtvrtku podali diametrálně odlišný výkon.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Kvalitní soupeř. O to víc mrzí, že jsme utkání mohli zvládnout ještě lépe a získat o bod nebo dva více a to i přes kvalitu Budějovic. V některých momentech jsme řešili situace zbrkle a špatně, což nás stálo lepší výsledek. Mnohem lepší výkon z naší strany oproti předchozím zápasům.“

Radek Mach (kapitán Jihostroj České Budějovice): „Jako vždy se zde nehrálo příjemně. Jsem rád, že jsme zvrat zvládli a vezeme dva body domů. Soupeř hrál dobře a byl to pěkný zápas i pro diváky.“

René Dvořák (trenér Jihostroj České Budějovice): „Kladno hrálo odvážně, mlátilo do servisu, v jeho hale se hraje vždy složitě, vycházelo jim to. Kraffer s Křesťanem se proti nám chtěli prosadit, protože odešli z Budějovic. Utkání bylo pro ně prestižnější a dařilo se jim. Vyrovnané utkání, ve třetím setu jsme v některých pasážích hráli opravdu špatně a měli jsme obrovský problém s proměňováním bodových balónů chycených po defenzívě. Jsem rád z výhru. V Kladně se bude každému týmu hrát špatně.“

Kladno se favorita nezaleklo a drželo s ním krok a jako první se dostalo do trháku, když se čtyřmi body v řadě dostalo do vedení 15:13. Vzápětí ale Jihočeši odpověděli stejnou zbraní při podání De Ama a vedení v úvodním setu již nepustili. Rozhodující náskok přišel za stavu 17:18, kdy České Budějovice třemi body v řadě zlomily odpor Kladna a vyhrály první sadu 25:19.

Podobný průběh nabídlo i druhé dějství. Středočeši si v přetahované vytvořili mírný náskok o tři body, který ale dokázal Jihostroj opět smazat. Domácí se však vyrovnání nezalekli a v koncovce od stavu 19:19 byli úspěšnější i díky zlepšené hře středem. V útoku doplnili bodujícího Křesťana i Zajíček s Kyjanicou a díky této trojici brali Orli pro sebe druhý set poměrem 25:23. O závěrečný blok se postaral slovenský dvojblok Kyjanici s Palgutem, kteří vystavili stopku Stoilovici.

Nejnapínavější volejbal nabídl třetí set. Kladno zareagovalo střídáním Jiřího Mikulenky za Tomáše Hýského. Ani jeden z týmů se nedostal do výraznějšího vedení. Útoky Jihočechů často končily v autu, zejména Ondrovič nevynuceně chyboval. Schouten sice vypracoval pro Budějovice esem setbol, rozhodující momenty si ale přichystalo Kladno. Při servisu Křesťana, který si koncovku uzmul pro sebe a přímým bodem uzavřel třetí sadu.

V předposlední části hry se postupně začala zhoršovat hra Kladna. Na straně domácích začaly přibývat technické chyby, čehož využily České Budějovice. Zejména díky sérii šesti bodů za stavu 9:9. Od té doby si Jihočeši náskok udrželi do konce a čtvrtý set brali stejným poměrem jako ten první. O závěrečné eso se postaral Schouten.

Ve zkrácené hře Kladno zariskovalo na servisu, což se mu vymstilo. Na ukazateli skóre svítil opět stav 9:9. Domácí nasadili do hry opět Hýského místo Mikulenky. Jihočeši v klíčovém okamžiku utkli čtyřbodovou sérií a po zkaženém míči v síti od domácích se mohli radovat ze zisku páté sady 15:11 a celkově vítězství 3:2.

Autor: Ondřej Jícha, foto Lenka Kožuchová

VK DUKLA LIBEREC – VOLEJBAL BRNO

Díky odloženému zápasu s Ostravou je to pro libereckou Duklu teprve třetí utkání v letošním ročníku UNIQA extraligy. Brno ve čtvrtek po těžkém boji porazilo Beskydy 3:0 a připsalo si další tři body do tabulky a dostalo se tak na třetí místo. Dukla je prozatím na 5. místě. Domácí hráči se budou snažit posunout se v neúplné tabulce na lepší umístění. Naopak Brno se určitě bude snažit pokračovat ve vítězném tažení. Kvůli vládnímu nařízení se liberecká Dukla bude muset obejít bez svých fanoušků, kteří budou moci zápas sledovat pouze online.

VK Dukla Liberec – Volejbal Brno 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

Rozhodčí: Tomáš Buchar, Michaela Hladišová

Domácí: Kriško Tomáš, Veselý Jakub, Kriško Michal, Šulista Petr, Krajčovič Šimon, Kovalchuk Volodymyr, libero Kopáček Václav

Hosté: Licek Martin,Jakubec Vít, Římal Daniel, HrazdiraMichal, Pražák Jan, Provazník Adam, libero Lžičař Jakub. Střídali: Tesař Tomáš, Kaška Petr

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): Dnešní zápas byl dost náročný, i když výsledek tomu možná neodpovídá. Brno dorazilo hodně namotivované, od začátku tlačilo na servis, dělalo nám velké problémy. My jsme se snažili jejich servis udržet a následně skládat a to se nám, myslím, dařilo. A to byl klíč našeho úspěchu.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Dneska jsem spokojen s výkonem i nasazením. Hráli jsme koncentrovaně celé tři sety a snažili jsme se tlačit servisem na Brno, což se nám dařilo. Pak jsme i dobře bránili standartní situace, takže dneska zaslouženě 3:0.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Z naší strany dneska asi jediné pozitivum zapojení mladého nahrávače Tesaře, jinak Liberec má zkušený tým, zdvojené posty. I tak jsme s nimi mohli hrát částečně vyrovnanou hru, ale vlastními chybami a nepořádkem jsme se o lepší výsledek připravili sami.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Já musím gratulovat Liberci k dobrému výkonu. Byli ve všech činnostech lepší. My jsme dneska prakticky kromě nějakých pasáží neměli šanci jim vzdorovat. My se musíme zamyslet, máme tam nějaké věci, které nám nefungují. Někteří hráči jsou výrazně z formy a horší než vloni a na tom musíme zapracovat. Tohle je základ a budeme muset plnit věci, které si domluvíme.“

Na začátku setu bylo na hostech vidět, že jim čtvrteční výhra prospěla, ale ani Dukla neztrácela s hosty krok. Až do stavu 5: 5 to byl vyrovnaný souboj. Následně se skvělým zákrokem v poli vyznamenal Václav Kopáček a Dukla postupně odskočila na 8:5, což přinutilo trenéra hostů Ondřeje Marka vzít si první oddechový čas. Nevynucenými chybami na straně hostů se Dukla vzdálila na rozdíl pěti bodů, 13:8. Narůstající počet bodů na straně Dukly přinutil trenéra hostů ke střídání. Z palubovky odešel Adam Provazník a nastoupil hráč s číslem 3 Tomáš Tesař. Ani toto střídání Duklu nezastavilo v pokračujícím dobře rozehraném setu. Za stavu 23:16 si trenér hostů vybral další oddechový čas, ale Dukla si už vítězství v tomto setu nenechala vzít a zvítězila 25:16.

Druhý set začal podobně jako předchozí, kdy si ani jeden tým nechtěl nechat soupeře odskočit na větší rozdíl bodů. Zlom nastal za stavu 8:8. Poté, co se Dukla dostala na stav 10:8, vybral si trenér hostů první oddechový čas. Ale ani to Duklu nezastavilo a udržovala si neustále minimálně dvoubodový rozdíl. Za stavu 18:16 si oddechový čas poprvé vzal i trenér domácích Michal Nekola, aby zastavil nastupující tlak ze strany hostů. Dotekem anténky skončil druhý set vítězstvím domácího týmu 25:19.

I ve třetím setu se žádnému týmu nechtělo nechat utéct soupeře na větší rozdíl bodů a udržovaly si vyrovnaný bodový stav. Po esu Petra Šulisty si za stavu 5:4 vybírá trenér hostů oddechový čas. Do hry vstoupil hráč s číslem 14 Petr Kaška, který vystřídal hráče s číslem 10 Daniela Římala. Za stavu 14:12 se do hry vrátil Adam Provazník, který vystřídal Tomáše Tesaře. Za stavu 16:12 došlo k dalšímu střídání na straně hostů - odešel Petr Kaška a do hry se vrátil Daniel Římal. Za stavu 19:16 se opět vrátil Tomáš Tesař a odešel Adam Provazník. Dukla i nadále pokračovala ve své hře a nakonec úspěšným blokem zakončila třetí set a tím pádem i celý zápas.

Autor: Olga Roháčová, foto Adriana Micáková

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM - AERO ODOLENA VODA

V rychlém sledu pro domácí se hraje další utkání tradičních soupeřů, ve kterém žádné z družstev nechce přijmout roli favorita. Ústí hájí domácí neporazitelnost a hosté po dobrých výkonech touží po prvním vítězství. Bohužel opět prázdná hala nenavodila tu správnou atmosféru, která vždy tato utkání zdobila. Průběh utkání by případné fanoušky obou týmů ze sedadel určitě zvedal. Domácí se po celé utkání trápili z příjmem plachtícího podání Aera a hosté se nedokázali vyvarovat nevynucených chyb v útoku. Na výsledek se tedy v průběhu utkání nedalo vsadit.

SK Volejbal Ústí nad Labem - Aero Odolena Voda 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 25:15)

Rozhodčí: Kvarda Petr, Kořenek Jaromír

Domácí: Bartůněk Luboš, Bornemann Lars, Tibitanzl Martin, Kobolka Ivo, Parraguirre Vicente, Beer Marek, libero Kořínek Jiří. Střídali: Koloušek Matěj, Kasan Jan,  Kramar Filip

Hosté: Vanags Toms, Taylor Warren Kingston, Démar Matyáš, Demar Lukas, Holubec Aleš, Hladík Martin, libera Hadrava Michael, Kop Martin. Střídali: Holčík Jakub, Vachoušek Stanislav

Luboš Bartůněk (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): Jsem strašně rád za tři body. První set nám vyhrál zápas, kdy jsme se dostali za nepříznivého stavu zpět. Škoda třetího setu, kde jsme mohli vyhrát, čtvrtý set už byl v naši režii. “

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Opět jsme odehráli kvalitní a bojovný zápas. Pro mě jako trenéra je to stejně důležité jako tři body. Těžký direkt, který jsme dostávali do stavu 4:11 v prvním setu, jsme ustáli a víra všech ve vítězství se obrovsky zvedla. Jsem rád, že kolektiv podporuje hráčské individuality a obráceně. Kéž to takto vydrží co nejdéle. Je to příjemné a povzbuzující.“

Martin Hladík (kapitán Aero Odolena Voda): „Gratulace domácím k výhře. Předvedli dnes výkon na vysoké úrovni a dotáhli to ke třem bodům. My bohužel zatím máme problémy dobře rozehrané sety zvládnout a vyhrát je. První set dnes podle mě rozhodl. Skvěle jsme vstoupili do utkání, ale zbytečně jsme nechali Ústí dostat se do koncovky a pak už se to s námi vezlo.“

Martin Kop (trenér Aero Odolena Voda): „Opět nedohraná koncovka prvního setu určila ráz utkání. Gratuluji Ústí, hráli víc odvážně a to na nás stačilo.“

Velkolepý vstup Aera do utkání na servisu a vyčerpání obou tajmů domácím terenérem již do stavu 2:7 nevěstilo nic dobrého pro ústeckou skupinu. Dvojstřídání, kdy přichází Kramár a na nahrávku Kasan za stavu 4:11 zastaví spanilou jízdu hostů. Domácí postupně korigují, dotahují bod po bodu i za přispění chyb hostujících útočníků. V koncovce jsou domácí preciznější, nechybují na servisu a trpělivě si vyčkají dalších chyb hostů v útoku. Těsná výhra domácích v prvním setu, který se zdál být již ztracený, měla na vývoj dalšího průběhu zápasu stěžejní význam.

Druhý set má vyrovnaný průběh. Vstup do setu sice vyšel lépe domácím (7:2), ale tento náskok rychle ztrácejí. Skóre bod po bodu narůstá na obou stranách až do koncovky 21:20. V koncovce jsou opět domácí trpělivější a preciznější, nechybují a čekají na další chyby hostů. Ty přicházejí a domácí jdou do vedení 2:0 na sety.

Ve třetím setu Aero výrazně přehrává domácí na servisu. Hladce navyšuje vedení převážně kvalitním blokem. Domácí utočníci jsou střídáni a vraceni do hry. Průběh vedení Aera to nezastaví a hosté se dopracují k setbolům. Za vedení 24:17 při podání Bartůňka dokáží hosté využít až šestý setbol, což je velmi málo vídaná bilance a určitě zanechala na sebevědomí Aera stopy.

Čtvrtý set domácí přebírají štafetu na kvalitě servisu. Daří se jim rozhodit příjem hostů a donutit je k chybám. Na hřišti je zřetelná převaha kvality, razance a pestrost útoku domácích, kteří se dostali do herní pohody a nedali hostům naději k obratu ve vývoji zápasu. Po jednoznačném průběhu setu vítězí domácí nečekaně, ale zaslouženě za tři body.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav, foto Jana Zlámalová

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – VK LVI PRAHA

Utkání mezi Kocoury a Lvy začalo lépe pro domácí Kocoury z Příbrami. V prvním setu se jim dařilo výtečně a zvítězit dokázali i v setu druhém. Pražští Lvi se však nevzdali a dokázali se plně zkoncentrovat a otočit zápas v jejich prospěch.

VK Euro Sitex Příbram – VK Lvi Praha 2:3 (25:18, 28:26, 16:25, 15:25, 11:15)

Rozhodčí: Kovář Vlastimil, Spáčil Lukáš

Domácí: Polák, Viiber, Böhm, Hladenko, Hulpach, Pavelka, libero Juračka. Střídali: Trojanowicz, Kuchař, Lopata, Rosenbaum

Hosté: Skakič, Špulák, Mihajlovič, Svoboda, Nedeljkovic, Janouch, libero Ježek. Střídali: Smith, Král, Toman, Pliasetskyi

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): „Konečně jsme zahráli slušný výkon, první dva sety se nám dařilo. Po dvou setech se hosté zvedli, zlepšili hru, začali solit servis, nám naopak odešel, tudíž jsme tolik netlačili a nedařilo se nám tolik ani na příjmu. Janouch kombinoval hodně se středovým hráčem Nedeljkovicem, toho se nám nedařilo bránit. Poté už jsme nebyli tolik razantní, netlačili jsme tolik a to si myslím, že rozhodlo.“

Petr Klár (trenér VK Příbram): „Opět nerad, ale musím pogratulovat soupeři k výhře. Bylo to fajn utkání, škoda, že to nemůžou vidět příbramští fanoušci, na které jsem se tak těšil. Myslím, že by to náš mladý tým za stavu 2:0 k vítězství dotáhl. Myslím, že utkání rozhodly šňůry Špuláka na servisu. Byl jsem s ním celé léto v nároďáku a snad nikdy nedal dva servisy za sebou. Pochvala družstvu za dodržování taktiky, díky které jsme poslali na lavičku jejich účko. Bohužel od čtvrtého setu jsme zase hráli jako děti, ale to se bude zlepšovat, tím jsem si jist. Bohužel nás opět (již letos podruhé) zbrzdí další minimálně 14 denní pauza. My už jsme všichni promoření, tak by nás mohli nechat aspoň trénovat (úsměv).“

Jiří Král (kapitán VK Lvi): „Výborný zápas, jsem hrozně rád za dnešní vítězství, které není nikdy jednoduché v cizím prostředí, obzvlášť na půdě Příbrami. Hra se mi líbila od prvního setu, i když jsme ho prohráli, ale vyvarovali jsme se chyb, které jsme dělali v minulých zápasech. Poté jsme získali sebedůvěru a zápas jsme dokázali otočit, děkuji klukům, tuhle výhru si všichni zaslouží.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi): „Chtěl bych hráčům pogratulovat k dnešnímu vítězství, nerodilo se snadno a o to je myslím cennější. Od druhé poloviny utkání jsme předvedli nějaké „naše možnosti“, které doufám budou stále lepší. Chtěl bych moc poděkovat Luke Smithovi, který naskočil do zápasu i když nebyl připravený a nemohl naplno útočit, ale strašně pomohl našemu týmu svojí osobností. Chtěl bych také pogratulovat Jirkovi Tomanovi, který odehrál perfektní, asi první extraligový zápas v takovém rozsahu.

Do prvního setu vstoupila domácí Příbram skvěle, všichni plnili taktické pokyny trenéra Petra Klára a vše fungovalo. Hosté se rozjížděli pomaleji, avšak domácím přálo i štěstí v podobě maličkostí (eso s pomocí pásky, zázračně čapnuté balony…). Hosté vyčerpali oba oddechové časy a ani drobné střídání nepomohlo a Příbram jasně vyhrála první set.

Druhý set již probíhal vyrovnaněji, Příbram stále držela skvělé tempo, dařilo se jí na příjmu i přes tvrdší servis hostů, díky čemuž se pak také lépe útočilo. Hosté se však nenechali jen tak odradit a výrazně se zlepšili. Set dospěl až do vyrovnané koncovky, kde měla více štěstí Příbram, která se po bitvě ujala vedení 2:0 na sety.

Do třetího setu šli hosté s vědomím, že musí něco změnit. Do sestavy se dostal Luke Smith, bývalý hráč Příbrami, který zlepšil morálku týmu a pomohl jeho kolegům se více radovat, více makat, přestože sám nebyl schopný útočit na 100 %, pravděpodobně kvůli předchozímu zranění. Příbram se pak rozhodla nasadit téměř celou lavičku, aby si hráči základu odpočinuli, nicméně s výsledkem třetího setu již nic nezmohli a Praha jasně zvítězila 25:16.

Čtvrtý set probíhal velice podobně jako set třetí. Hosté prokazovali své kvality, útočili tvrdě a přesně. Na domácích již byla vidět únava, která přišla možná i kvůli čtvrtečnímu zápasu v Ústí nad Labem. Ke slovu se dostali opět hráči z lavičky, ale nabitým Pražanům v tu chvíli nedokázali čelit. Hosté si vzali i čtvrtý set a srovnali na 2:2.

Tie-break byl vyrovnanější. Příbram sice na začátku ztrácela, ale dokázala se vrátit zpět. Za stavu 4:4 dokázal skvělým jednoblokem zabodovat domácí Jindra Kuchař. Od stavu 6:6 se však již opět dařilo více hostů, kteří pak dlouho drželi náskok dvou bodů a za stavu 11:13 z pohledu domácích si již vítězství pohlídali a odváží si z Příbrami cenné dva body.

Autor: Štěpán Chvosta

BLACK VOLLEY BESKYDY – VSC FATRA ZLÍN

Po prvních dvou setech to vypadalo na jednoznačnou záležitost, ze které se nakonec vyklubala pětisetová bitva. Domácí měli zápas první dva sety pod kontrolou, avšak polevení v koncentraci, kterého hosté naplno využili, stálo Beskydy nakonec ztrátu jednoho bodu.

Black Volley Beskydy – VSC Fatra Zlín 3:2 (25:18, 25:22, 25:27, 18:25, 15:11)

Rozhodčí: Emil Velinov, Daniel Trumpeš

Domácí: August, Dolgopolov, Mečiar, Široký, Romanutti, Krysiak, libero Moník. Střídali: Prokůpek, Mišek

Hosté: Šulc, Čech, Varous, Adamec, Motyčka, Navláčil, libero Viceník. Střídal: Lamri

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): „Po jasných prvních dvou setech nevím, jestli jsme polevili, nebo se Zlín tak zlepšil, ale určitě začali dávat lepší servis a my jsme si s tím nedokázali poradit. Naštěstí jsme se do zápasu vrátili aspoň v pátém setu a urvali vítězství.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Pro mě to dneska je takové hořké vítězství, protože i když jsme vyhráli, tak jsme ztratili bod. Měli jsme dohrát třetí set a skončit zápas po hodině, ale udělali jsme z toho zbytečné drama, takže nejsem spokojený s výsledkem 3:2, ale s výhrou ano.“

Vojtěch Navláčil (kapitán Fatra Zlín): „První dva sety byly o servisu, Beskydy nás víceméně k ničemu nepustily. Třetí set byl vyrovnaný, naštěstí pro nás jsme urvali koncovku, která nás nakopla a čtvrtý set jsme hráli už s nadšením, v euforii a taky to bylo vidět ve čtvrtém setu, ten bodový rozdíl. V pátém setu byla bohužel fáze, kdy Matthew August nám dal pár dobrých servisů, my jsme se dostali do bodové ztráty a těžce se dohánělo. Takže gratuluji domácím.“

Roman Macek (trenér Fatra Zlín):  „My jsme začali celkem vlažně a od začátku, nebo spíše dva sety nám nešel servis. Naopak domácí podávali dobře, dobře přihrávali. Ve třetím setu se to výrazně vyrovnalo. Čtvrtý set se nám podařil, naopak v pátém jsme udělali několik chyb a domácí vyhráli.“

První i druhý set měl obdobný scénář. Začátky setů byly pozvolné a soupeři se drželi bodově na stejno téměř do půlky setů. Pak ale domácí zabrali a zejména svým kvalitním servisem si vyrobili drobný náskok a drželi si soupeře až do konce setů „od těla“.

Třetí set začali domácí jakoby bez šťávy. Zlín se naopak dostal do hry a byla z toho nakonec dramatická koncovka. Beskydy sice ještě vedly 23:20 a 24:22, ale bohužel přišel nepodařený příjem Moníka, který jinak odehrál bezchybné utkání a posléze nepřesná nahrávka Dolgopolova a Zlín vyhrál poměrem 27:25.

Čtvrtý set byl poměrně jednoznačnou záležitostí, kdy se Zlín zlepšil a dařilo se mu ve všech herních činnostech, a Beskydy si neuměly poradit se zlepšeným servisem hostů. Nepomohlo ani dvojstřídání nahrávače a univerzála (Mišek a Prokůpek), takže se na konci setu vrátili do hry Dolgopolov a Romanutti, aby se rozehráli do už jistého tie-breaku.

Začátek pátého setu patřil nejprve Zlínu, kterému k prvním bodům pomohl výborně podávající nahrávač Šulc, ale posléze vývoj setu otočil také výborným servisem domácí blokař Matt August. Po změně stran (za stavu 8:6 pro domácí) už nenechaly Beskydy nic náhodě a koncentrovanou hrou s výbornou obranou dovedly zápas do vítězného konce.

Autor: Alice Zemanová