Reprezentace
23. 5. 2020
Muži - Golden European League : MKD - CZE - odloženo
Reprezentace
24. 5. 2020
Ženy - Golden European League : FIN - CZE, odloženo
Reprezentace
27. 5. 2020
Muži - Golden European League : POR - CZE odloženo
Reprezentace
27. 5. 2020
Ženy - Golden European League : CRO - CZE, odloženo
Reprezentace
30. 5. 2020
Muži - Golden European League : CZE - TUR, odloženo
Reprezentace
30. 5. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - FIN, odloženo
Reprezentace
6. 6. 2020
Muži - Golden European League : TUR - CZE, odloženo
Reprezentace
6. 6. 2020
Ženy - Golden European League : SVK - CZE, odloženo
Reprezentace
10. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - POR, odloženo
Reprezentace
10. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - CRO, odloženo
Reprezentace
13. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - MKD, odloženo
Reprezentace
13. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - SVK, odloženo
Reprezentace
15. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : BIH - CZE,
Reprezentace
19. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - SLO
Reprezentace
22. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - LAT
Reprezentace
29. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : LAT - CZE
Reprezentace
2. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : SLO - CZE
Reprezentace
5. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - BIH
8.2.2020

Až Karlovarsko zastavilo Brno, Beskydy otočily ztracený zápas s Ostravou

Vyrovnané zápasy přineslo 18. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20. Ve šlágru kola brněnští volejbalisté až v tie-breaku podlehli Karlovarsku a vítězná série devíti zápasů pro ně skončila. Naopak Karlovarsko přidalo už desátou výhru v řadě. Dobře rozehraný zápas na palubovce Beskyd nedotáhla Ostrava do vítězného konce. Black Volley za pět minut dvanáct „vstal z mrtvých“ a po výhře ve zkrácené hře se po dlouhé době radoval opět z vítězství. V zápase v Liberci se opět ukázalo, že Odolena Voda na Duklu umí a jako první si zaslouženě z liberecké palubovky v letošní sezóně odváží výhru. Ve středočeském derby mezi Kladnem a Příbramí kraloval na hřišti univerzál Okošanović a pomohl domácímu týmu k zisku důležitých bodů vzhledem k přímému postupu do play-off. Zlínská Fatra, kromě výpadku v druhém setu, jasně přehrála stále se trápící celek Ústí nad Labem. Ani zlepšený výkon pražských Lvů nestačil na České Budějovice, ty si koncovky setů pohlídaly.

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM –  VSC FATRA ZLÍN

Ani tentokrát nedokázal domácí tým přerušit dlouhé čekání na extraligové body. Po nevýrazném výkonu v útoku, kde zřejmě chyběl zraněný Kramar, a naprostém selhání na servisu neměli domácí volejbalisté proti pečlivě hrajícímu Zlínu šanci. Ústí nedokázalo být vyrovnaným soupeřem Zlínu ani v jedné herní činnosti a tak je výsledek proti očekávání jednoznačný.

č.: 108                    dne:  8. 2. 2020                 v hod.: 17:00

SK Volejbal Ústí nad Labem – VSC Fatra Zlín 1:3 (20:25, 25:20, 13:25, 17:25)

Rozhodčí: Buchar Tomáš, Poláček Jan

Počet diváků: 420

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Melcher Zachary, Šulava Marek, Beer Marek, Parrauguirre Vicente, Januzovič Nebojša, Tibitanzl Martin, libero Kořínek Jiří. Střídali: Kobolka Ivo, Kasan Jan, Vodvárka Jan

Hosté: Šulc Radim, Vašíček Jiří, Čechmánek Michal, Čech Daniel, Motyčka Jakub, Navláčil Vojtěch, libero Viceník Adam. Střídali: Adamec Jiří, Lamri Karim

Vyjádření:

Domácí:

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): „23 chyb na servisu mluví za vše.“

Petr Černý (asistent trenéra SKV Ústí nad Labem): „Opět jsme horší na servisu. Zbytečné chyby nás sráží v důležitých chvílích“.

Hosté:

Čechmánek Michal (kapitán Fatra Zlín): „Za koncentrovaný výkon bez chyb, vyjma druhého setu, jsou odměnou tři důležité body.“

Obdržálek Přemysl (trenér Fatra Zlín): „Dnes z naší strany výborný, koncentrovaný výkon podpořený efektivním servisem a kvalitní přihrávkou“.

Popis utkání:

Po vyrovnaném začátku utkání (5:5) se dříve prosadí hosté. Kvalitním servise a účinným blokem jdou jako první do dvoubodového vedení, které za přispění chyb domácích navýší na 6:10. Následuje první time domácích, který ale situaci nezvrátí. Zlín koncentrovaně dělá ztráty a postupně navýší vedení na 12:17, kdy následuje druhý oddech trenéra Salona a opět bez výsledku. Zlín pečlivě dohrává dobře rozehraný set k vedení 0:1 a nezabrání mu v tom ani příchod Kobolky a Kasana.

Úvod druhého setu pokračuje ve vývoji setu prvního. Hosté jdou do mírného vedení 3:5 a domácí stále kazí servis v sériích. Až povedené bloky Ústí přivodí obrat ve vývoji skóre, které se překlopí na stranu domácích, 14:10. Zlín začíná chybovat v útoku a Ústí toho využije k dalšímu navýšení vedení na 19:14 a dále na 22:18. Hosté již nedokáží koncovku setu zdramatizovat, time ani střídáním nepomáhají, a tak domácí vyrovnávají na 1:1.

Třetí set začíná Ústí nakupením nevynucených chyb v útoku i na servisu, pouští hosty do rychlého vedení 2:6. Ti nadále využijí nekoncentrovanosti domácích volejbalistů a postupně navyšují bez problému vedení na 5:13, 11:20 a 14:22. Ani střídání domácího trenéra, kdy posílá na hřiště nahrávače Kasana, nezastaví vývoj setu, který Zlín suverénně dotáhne k hladkému vítězství 13:25.

Od začátku čtvrtého setu je nadále patrná převaha hostů v úspěšnosti útoku a v kvalitě podání. Zlín bez většího úsilí a za přispění chyb domácího celku získá velice rychle vedení 3:9 a 5:12. Tento náskok domácí nemají čím zlikvidovat. Servis nadále kazí a v útoku jsou nedůrazní. Hosté si tak v pohodě dojdou pro hladké vítězství v setu i zápase.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav, foto Jana Zlámalová

 

BLACK VOLLEY BESKYDY – VK OSTRAVA

V 18. kole UNIQA volejbalové extraligy vyhrál tým Black Volley Beskydy nad VK Ostrava 3:2.

č.: 106             dne: 8. 2. 2020                   v hod.: 17:00

Black Volley Beskydy – VK Ostrava 3:2 (19:25, 15:25, 25:19, 25:21, 15:12)

Rozhodčí: Gall Jakub, Vachutka Milan

Počet diváků: 290

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Dustinac, Mitic, Mečiar, Široký, Babic, Krysiak, libero Nogueira. Střídali: Yevstratov, Kozák R., Kozák S.

Hosté: Podlesny, Janků, Marcyniak, Šoltýs, Ihnát, Sedláček, libero Sobczak. Střídali: Štefko, Vancl, Dvořák

Vyjádření:

Domácí:

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): „První dva sety korespondovaly s hrou v našich dvou posledních zápasech. Byli jsme zralí na ručník, styděl jsem se za to, co jsme předváděli. Ve třetím setu jsme zlepšili obranu i servis, trochu nám zápas ulehčila i Ostrava, která se nechala počátečním průběhem hry nejspíš trochu ukolébat. Byli jsme odvážnější v útoku a dokázali jsme to přetavit ve skvělý výsledek. Obrátit zápas z nula dva na tři dva je super.“

Slobodan Prikljacic (trenér Black Volley Beskydy): „Hra v prvních dvou setech byla na ručník. Dostali jsme se po posledních zápasech do alarmující situace, byl proto nejvyšší čas do třetího setu vlítnout naplno. Začal se nám dařit plachtící servis, ubránili jsme několik složitých míčů ve hře a hráči se dostali do euforie i za podpory domácího publika. Tiebreak už jsme vedli od začátku a nepřipustili jsme jeho ztrátu.“

Hosté:

David Janků (kapitán VK Ostrava): „Obrovská škoda dobře rozehraného zápasu. První dva sety jsme Beskydy k ničemu nepustili, vycházel nám servis. Pak jsme si přestali přihrávat a už jsme nebyli tak důrazní na servisu. Soupeř převzal kormidlo zápasu a už ho nepustil. Začali hrát dobře, pár uhraných míčů je nakoplo, chytili se a to už se pak těžko vrací do zápasu.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): Je to už snad potřetí nebo počtvrté, co jsme zápas ztratili po výhře prvních dvou setů. Hra se ve třetím setu vyrovnala, soupeři se podařilo uhrát několik důležitých míčů a to je nakoplo. Na nás jako by padl strach a už jsme to nedokázali uhrát. Když to nedokážeme zvládnout v hlavách, je to pak na hřišti těžké. Jsem opravdu naštvaný, neuhráli jsme spoustu míčů, které jsme měli uhrát. Ani střídající hráči nám moc nepomohli.“

Popis utkání:

Marnost nad marnost. První dva sety byli hráči Black Volley Beskydy zralí na ručník a volejbalisté VK Ostrava na hřišti dominovali způsobem, že se třetí set zdál být jen formalitou. První set vyhrála Ostrava 25:19, druhý pak 25:15. „Po prvních dvou setech jsem chtěl někam zalézt a nevylézat,“ přiznal kapitán domácích Tomáš Široký. Pak se ovšem na hřišti začaly dít věci, které střídavě přiváděly k euforii fanoušky i hráče Black Volley Beskydy.

Do třetího setu jako by nastoupilo jiné mužstvo domácích. Začal se dařit plachtící servis a tým dokázal ubránit několik dramatických výměn. V pravou chvíli se rozehráli Babic s Mečiarem a jejich úspěšné koncové výměny i servis tým v pravou chvíli dokázaly podržet. Třetí set zvrátili domácí na svou stranu v poměru 25:19.

To, že se nejednalo o krátkodobý výkyv ve hře, pak domácí Ostravským dokázali i ve čtvrtém setu. Zlepšený servis, účinná obrana na síti i vítězství v několika dramatických výměnách hráče VK Ostrava srážely na kolena. Čtvrtý set vyhráli domácí 25:21 a s nově nabytým sebevědomím vstoupili do pátého rozhodujícího setu. Uvolněně, už s vidinou jistoty jednoho bodu.

Ani v rozhodujícím setu se však volejbalisté VK Ostrava nedokázali vrátit do hry. Už od počátku se domácím hráčům podařilo získat drobný bodový náskok, který už nepustili a za neuvěřitelné podpory oživlého publika, které průběh prvních dvou setů poněkud uzemnil do sedaček, nakonec celý zápas dotáhli do vítězného konce. Naprosto zaslouženě si domácí připisují dva body a soupeř jeden. Frýdek-Místek viděl derby se vším všudy.

Autor: Tomáš Ptáčník

 

VOLEJBAL BRNO – VK ČEZ KARLOVARSKO

Město Brno hostilo o druhém únorovém víkendu nejednu volejbalovou akci. Hala na Vodově ulici byla zasvěcena Final Four Českého Poháru žen, v tělocvičně Sportovního gymnázia se odehrával extraligový turnaj juniorů a na Kouničce byl k vidění šlágr kola volejbalové UNIQA extraligy mužů. V něm proti sobě nastoupily dva týmy vezoucí se na dlouhé vítězné vlně. Domácí Brno naposledy prohrálo právě proti soupeři z Karlových Varů. Vedoucí tým extraligy nepoznal porážku od konce listopadu.

 č.: 103                       dne: 8. 2. 2020                   v hod.: 18.00

Volejbal Brno – VK ČEZ Karlovarsko 2:3 (25:22, 22:25, 25:17, 21:25, 11:15)

Rozhodčí: Pecháček L., Dmejchal M.

Počet diváků: 798

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Hrazdira, August, Římal, Licek, Pražák, Truong, libero Lžičař. Střídali: Hukel, Provazník

Hosté: Vašina, Patočka, Mlynarčík, Wiese, Wilson, Ticháček, libero Pfeffer. Střídali: Džavonorok, Lux

Vyjádření:

Domácí:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Snad jednou si pamatuji s Budějovicemi, že tu bylo možná ještě o trochu více lidí, dnes to bylo naprosto úžasné, volejbal nás před takovou kulisou baví. Po třetím setu jsme začali trochu více kazit servis, oni nás dokázali odpřihrávat, složit i těžké balóny a pomohlo jim i dobré střídání hráčů.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Karlovarsko zaslouženě vyhrálo, my jsme udělali o dost více takových drobných chyb. I když jsme hráli s nasazením, myslím, že i pohledný volejbal, divákům, kterých dnes byla plná hala, se to muselo líbit. Ve fázích, kdy se to lámalo, jsme nebyli úplně důslední. Pokud chceme porážet tak dobré týmy jako jsou Vary, tak budeme muset být ještě preciznější.“

Hosté:

Lukáš Ticháček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Myslím si, že dnes jsme to neměli lehké, samozřejmě výsledek tomu odpovídá. Co jsme čekali, to se splnilo. Brno dobře podávalo, vůbec jsme to neměli lehké. Já jsem šťastný, že jsme vyhráli, udrželi si sérii a jedeme dál na pohár.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Gratuluju klukům. Jsem moc rád, že tým ukázal, že je schopný si poradit s jakoukoli situací. Chyběli nám hráči, nešel nám servis jako obvykle, ale dokázali jsme se do zápasu vrátit, povedla se nám nějaká střídání a byli jsme trpělivější. Řekli jsme si, že chceme vyhrát obranou, což se nám povedlo.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupili lépe hosté, když přesnými útoky, především středem sítě, zakončovali výměny ve svůj prospěch (8:4). Timeout, divácká kulisa a především zlepšený útok však domácím pomohl a ti tak srovnali s vedoucím týmem tabulky krok (11:11). Dobrý servis a chyby hostů pak poslaly Brno dokonce do několikabodového vedení. Ani přímé body z podání již nepomohly Karlovarsku k dotažení bodového manka a domácí si tak došli pro vítězství v prvním setu (25:22).

Druhá sada začala vyrovnaně. Brněnským hráčům se dařilo hosty tlačit servisem. Karlovarsko zase lépe bránilo a dokázalo si dohrát dlouhé výměny ve svůj prospěch. S pomocí chyb hostujícího celku a dobré přihrávky domácích, držely hráči Brna s lépe útočícím týmem krok (17:17). Dvojstřídání hostujícího celku nakonec rozhodlo o vývoji v setu. Karlovarsko zvítězilo stejným poměrem, jako Brno v prvním dějství (25:22).

Třetí set patřil domácím hráčům. Servisem odtáhli Karlovarsko od sítě a s pomocí bloků nebo následných útoků si drželi několikabodový náskok. I přes drobné problémy v polovině setu, které domácím způsobila především dobrá obrana a následný útok Karlovarska, si nenechalo Brno vzít vedení a osmibodovým rozdílem zvítězilo (25:17).

Úvod čtvrté sady nabídl vyrovnanou hru. K vidění bylo několik zkažených servisů, ale i dlouhé výměny zakončené vždy na jiné straně (9:9). Nakonec to byli hosté, kteří se díky dobrému servisu a precizní obraně na síti i v poli odpoutali od protihráčů (14:11). Z tohoto důvodu se Brno jen těžko prosazovalo v útoku a Karlovarsko ukazovalo, proč právě jim patří první příčka ve volejbalové UNIQA extralize mužů (21:15). Brněnský kouč se snažil odvrátit rychle se blížící konec sady, když vystřídal nahrávače, který však prohře zabránit nedokázal (21:25).

Diváci na Kouničce tak mohli po dlouhé době sledovat zkrácenou sadu. Na hráčích obou celků byla znát únava, ale i chtíč vyhrát každý balón. Byli to však znovu hosté, kdo se ujal vedení v setu. Vytvořili méně chyb, zablokovali útoky Brna a strany točili za stavu 8:5. Ani v tomto setu střídání nahrávačů na straně domácích nepomohlo a Karlovarsko si došlo pro desátou výhru v řadě (15:11) a 3:2.

Autor: Klára Kuníková, foto Viktor Šulc

 

KLADNO VOLEJBAL CZ – VK EURO SITEX PŘÍBRAM

Kladenští Orli byli odhodlaní navázat na vítězství s Odolenou Vodou a dál držet šanci na pozici, zajišťující přímou účast v play-off.  Příbramští Kocouři naopak věděli, že na Kladno umí zahrát a v letošní sezóně už dokázali sebrat soupeřům venku překvapivé body. Diváky přilákala do haly zvědavost na nejen tradičně dramatické středočeské derby, ale i zlepšené výkony Orlů v posledních utkáních.

č.: 105                 dne: 8. 2. 2020                    v hod.: 18:00    

Kladno volejbal cz – VK Euro Sitex Příbram 3:1 (15:25, 25:22, 25:23, 25:17)

Rozhodčí: Dušek Petr, Krtička Jan

Počet diváků: 860

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Hýský, Zajíček, van Haarlem, Staples, Palacios, Okošanović, libero Moník. Střídali: Fortuník, Mikulenka, Vemič, Kuboš

Hosté: Kupilík, Sysoev, Safonov, Kriško, Kuchař, Polák, libero Juračka. Střídali: Hulpach, Suda, Trojanowicz, Dlouhý, Rosenbaum

Vyjádření:

Domácí:

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Velká radost z vítězství 3:1. Mysleli jsme si, že to bude jednodušší utkání, ale tím neomlouvám ten prohraný první set. Naštěstí to na nás nezanechalo žádné stopy a to utkání jsme dohráli na dobré úrovni. Mám velikou radost za další tři body do tabulky a děkuji moc našim fanouškům.“

Milan Fortuník(trenér Kladno volejbal cz): „Dnes jsme začali s obrovským množstvím chyb a hrozilo, že nebudeme vůbec důstojným soupeřem. Jsem rád, že jsme se zvedli a nakonec to byl docela slušný výkon.“

Hosté:

Michal Kriško (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Dnes jsme neubránili Okošanoviće. To je všechno.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „My jsme hráli velmi dobře první set, do stavu 6:2 jsme jasně dominovali. Tam jsme pak udělali dvě chyby, Kladno se výrazně zlepšilo. Poté změnilo sestavu a vystřídalo Staplese za Vemiče, tím stabilizovalo přihrávku. Okošanović vlastně rozhodl čtvrtý set servisem. My jsme měli ještě šanci ve třetím setu uhrát koncovku, ale to asi rozhodlo utkání. Gratuluji Kladnu k výhře.“

Popis utkání:

V úvodním setu dominovali ve hře Příbramští, kterým se dařilo od stavu 6:6 postupně si budovat bodový náskok. Set vyhrál tým hostů 15:25 díky stabilnímu výkonu a kvalitnímu servisu. Kladenští zbytečně chybovali a nedokázali zlepšit svůj příjem a pomoci si servisem. 

Hned na začátku druhého setu získala vedení Příbram a domácí tým musel hru dorovnávat (6:6). Kladno oproti předešlého setu zlepšilo příjem, Příbram naopak kazila více servise, který ji v prvním setu pomohl k vítězství. Domácí si v průběhu setu vybudovali dvoubodový náskok, který Příbram nedostihla. Kladno vyrovnalo stav zápasu na 1:1 (25:22).

Ve třetím setu si domácí tým udržel stabilní výkon, hra obou týmů byla vyrovnaná, ale domácí si stejně jako v předchozím setu vybudovali náskok, který hosté opět nedorovnali. Kladno získalo třetí set v těsném poměru 25:23.

Zlom ve čtvrtém setu přišel již za stavu 5:5, univerzál domácího týmu Stefan Okosanovič pomohl k získání devítibodovému náskoku servisem (14:5). Příbram náskok Kladna nesnížila a Kladno ukončilo zápas za stavu 25:16.

Autor: Jitka Kotrlová

 

VK LVI PRAHA – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

V posledních zápasech přesvědčivě hrající Budějovice přijíždí na pražskou půdu. Pražané mají za sebou sérii prohraných utkání a chtějí se chytit. Očekáváme plné hlediště, protože vidět účastníka Ligy Mistrů na živo je určitě diváckým lákadlem.

č.: 107                dne: 8. 2. 2020                  v hod.:18 hodin

VK Lvi Praha - VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (24:26, 22:25, 22:25)

Rozhodčí: Kořenek J.,Velimov E., na čarách Zich J.,Činátl J., delegát Škoda Z.

Počet diváků: 457

Sestavy (od zóny I): 

Domácí: Krajčovič, Bartůněk, Thomas D.-P., Špulák, Mihajlović, Svoboda, libera Ježek, Kovařík. Střídali: Toman, Pliasetskyi, Šulc

Hosté: De Amo, Fila, Mach, Šotola, Zmrhal, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Michálek, Todua

Vyjádření:

Domácí:

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): „Moc mě mrzí, že jsme nezískali první set. K tomu jsme měli dobře našlápnuto. Na takovou vzpruhu už dlouho čekáme. Neříkám, že nás ten moment poznamenal. Bohužel jsme stále pod tlakem soupeře a nedokážeme se z něj vymanit.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Nebudu hodnotit výsledek, ale výkon. V porovnání s předchozími zápasy jsme bojovali. To jsme si slíbili a dodrželi. Na tomto výkonu musíme stavět dále a zvedneme se. Budějovice tlačily servisem, dostávaly se do náskoku. My ale nesložili zbraně a sami jsme po dobrých podání skóre dotáhli. Bohužel jsme však ani jeden set nezískali.“

Hosté:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Souhlasím s tím, že se na palubovce odehrál veliký boj. Na druhou stranu se takový volejbal musel divákům líbit. Jsem rád, že jsme nepodlehli tlaku, ustáli jsme koncovky. A dalším kladem je to, že zahráli dobře ti, co letos spíše střídali. To je nadějné směrem k Lize mistrů.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem rád za tři body. To je téměř všechno z pozitiv. Utkání bylo pro nás moc těžké, několikrát jsme v něm ztratili náskok. Nehrál se kvalitní volejbal, byl to spíše boj.“

Popis utkání:

Jednoznačné vítězství Budějovic 3:0 nepopisuje přesně průběh utkání. Diváci mohli vidět velmi dramatické okamžiky s dlouhými výměnami a velmi bojovný průběh ve všech třech setech. Bohužel domácí Lvi začínali každý set s handicapem vždy až čtyř bodů a neustále dotahovali. Vývoj prvního setu výrazně ovlivnilo výborné podání De Ama, který svojí sérií zajistil výrazné vedení Českých Budějovic. Lvi po celou dobu dotahovali. Za stavu 17:21 vypadalo vše jasně, ale výborně hrající Špulák připravil otočení setu v koncovce. Setbol za stavu 24:23 domácí však nevyužili a důraznější hosté dotáhli set k vítězství 24:26.

Průběh druhého setu byl téměř totožný a přes bojovný výkon domácích se nedařilo držet krok s hosty. Na bodovém vývoji v setu, 7:8, 9:16 a 17:21 se výrazně podepsaly chyby Lvů na útoku. Celkový počet chyb v setu 13 oproti 5 chybám hostů nedovolil přes bojovný výkon otočit výsledek. Prohra Lvů 22:25.

I začátek třetího setu kopíroval ty předchozí, 5:8, 11:16. Lvi s velkou bojovností opět dotahují. Na hráčích Českých Budějovic je vidět nervozita a cítí, že tlak Pražanů je nebezpečný. Aktivním střídáním hráčů a tlakem Šotoly na servisu drží trenéři Budějovic náskok 18:21. Zkušení hráči Budějovic i přes tlak Toma D-P na servisu, drží vedení a vítězí v setu 22:25 a v celém zápasu 0:3.

Autor: Miloš Kočka

 

VK DUKLA LIBEREC – AERO ODOLENA VODA

Již třetí mistrovské utkání během pěti dnů dnes čekalo volejbalisty Liberce. V úterý podlehli Karlovarsku v Karlových Varech, ve čtvrtek bez ztráty setu si doma poradili s pražskými Lvy a dnes přijela do liberecké sportovní haly Dukly Odolena Voda, která již letos nad Duklou doma zvítězila. Dukla do utkání vstoupila velice dobře a velmi snadno zvítězila v prvním dějství. I ve druhém si do poloviny setu udržovala velmi nadějný náskok (9:2, 17:12), ale po prostřídání hosté zlepšili podání, útok a několikrát se i v poli vyznamenali. Na domácích se zřejmě projevila únava z několika utkání v krátkém sledu. Výsledkem byla nečekaná prohra Dukly bez zisku jediného bodu.

č.: 104                    dne: 8. 2. 2020                 v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – AERO Odolena Voda 1:3 (25:17, 23:25, 23:25, 25:27)

Rozhodčí: Roman Marschner, Alexander Nedbálek

Počet diváků: 950

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Shafranovich, Leikep, Indra, Pietruczuk, Veselý, Srb, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Šulista, Holubec, Macías, Štokr

Hosté: Vanags, Taylor, Duncan-Thibault, Hladík, Gear, Viiber, libero Hadrava. Střídali: Kraffer, Holčík, Horák

Vyjádření:

Domácí:

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): No, jednou to muselo přijít, že prohrajeme v domácí hale, ale určitě ne s Odolkou a určitě ne po tom, co vyhrajeme hladce v prvním setu a v druhém hodně vedeme, pomalu máme vyhraný set, a navíc soupeře máme celou dobu pod sebou. Takže toto ne, to je neomluvitelné. Sice jsme se zvedli ve čtvrtém setu, ale bylo to málo. Dnešní body jsme potřebovali.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Myslím si, že dnes jsme si to utkání prohráli sami, protože tam to bylo o nás a ne o soupeři. Vedli jsme naprosto hladce 1:0 a 17:11 a přesto jsme utkání ztratili. Musím pogratulovat soupeři, protože potom od toho nepříznivého stavu zahrál fantastické utkání až do konce zápasu s minimálním počtem chyb. Tlačil nás servisem a my jsme potom hráli vysoké balóny a s těmi si soupeř snadno poradil. Odolka dnes zvítězila zaslouženě.“

Hosté:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): Bylo to takové divoké utkání. Po tom prvním setu a ještě po části druhého setu by mě vůbec nenapadlo, že tady zvítězíme za tři body. Možná nám to mohlo trochu pomoci, že si domácí už mysleli, že utkání mají vyhrané, že už je skoro po zápase a kluci se potom zvedli, hráli výborně a myslím si, že potom za ten výkon a za tu bojovnost jsme si tři body dnes zasloužili.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Po katastrofálním začátku se nám povedla střídání a soupeř byl už možná trochu unaven po těch zápasech, které měl nyní za sebou. Toho jsme myslím využili a takovým nadšeným výkonem, hlavně v poli dobrým výkonem a na bloku, se nám podařilo vyhrát. Říkal jsem hráčům, dnes přijedou s námi fanoušci, budeme hrát jako v domácím prostředí, tak si to vzali za své a kromě toho začátku, to myslím zvládli výborně.

Popis utkání:

Úvod dnešního utkání patří Dukle. Velice nepříjemné plachtící podání Libora Leikepa doslova zaskočilo hosty. Špatný příjem trestá domácí útok (Jakub Veselý a Bartosz Pietruczuk) a výsledkem je rychlé vedení 5:1 (time hosté). Po oddechovém čase hostů konečně vidíme nádhernou a dlouhou mezihru, která nakonec patří Dukle (Patrik Indra - smeč) a domácí již vedou 6:1. Až esem (Kevin Gear - prasátko) hosté snižují na rozdíl tří bodů (8:5), ale po vysokém trojbloku Dukly (Libor Leikep) pětibodové vedení je rychle zpět (10:5). Vzápětí Toms Vanags smečuje z hlavního kůlu diagonálně mimo hrací plochu a domácí jsou ve velmi slibném vedení 11:5. Jako by se hosté báli libereckého bloku a na útoku jsou zbytečně opatrní. Právě blokem (Jakub Veselý) domácí zvyšují své vedení, a když se na útoku prosadí Bartosz Pietruczuk, hosté rychle žádají druhý time (16:9). Ani tento time nezastavuje výborně hrající Duklu, která po delší mezihře zvyšuje své vedení (17:9). Závěr setu na sebe nenechává dlouho čekat. Hosté se nadále trápí na příjmu podání a jsme svědky i několika dalších přímých bodů právě z podání (Patrik Indra a Bartosz Pietruczuk – 22:12). První setbol utkání přichází po další parádě na útoku domácích hráčů (Alex Shafranovich – 24:15). Hosté první a druhý setbol odvracejí (útok Alex Ducan-Thibault, 1. blok Kingston Warren Taylor), ale po nekompromisní smeči z hlavního kůlu Patrika Indry se Dukla ujímá vedení 1:0 na sety.

Druhý set nám začíná trošku neurovnaně. Hosté se po sporném míči poprvé v utkání dostávají do nepatrného vedení (1:2, dotek smečujícího hráče sítě za anténou), ale při podání Patrika Indry se na bloku 2x vyznamenává nejmenší muž na hřišti Jiří Srb (když nepočítáme libera) a domácí jsou velmi rychle ve vedení 5:2. Po blocích Patrik Indra zaznamenává čisté eso a náskok pomalu narůstá. Další úspěšný blok Dukly (Bartosz Pietruczuk) již nenechává v klidu trenéra AERA Jiřího Šillera, který žádá oddechový čas (7:2). I po time pokračuje Dukla pod taktovkou Jiřího Srba ve své dokonalé jízdě a po dvou smečích ze zadní zóny odskakuje na rozdíl sedmi bodů (9:2 - Patrik Indra). Až příchodem druhého nahrávače hostů (Jakub Holčík) se hra začíná vyrovnávat a po bloku (Alex Ducan- Thibault) se AERO přibližuje na rozdíl čtyř bodů (14:10 – time domácí). Dalším úspěšným blokem (Kevin Gear) hosté snižují již na rozdíl tří bodů (17:14). A máme tu další bodový blok hostů (18:16 - Kingston Warren Taylor). Hosté začínají mít více ze hry a při podání Jakuba Holčíka je vyrovnáno (19:19). Ani střídání Dukly hosty nezastavuje, a když Alex Ducan-Thibault prostřeluje domácí blok, hosté se ujímají vedení (19:20 – time domácí). Po domácím oddechovém čase přichází čisté eso (19:20). Až po zkaženém podání konečně bod putuje na stranu Dukly. Vyrovnání zaznamenává Petr Šulista se štěstím dírkou v bloku AERA (21:21). Velmi blízko zisku druhého setu jsou hosté po smeči Alexe Ducan-Thibaulta za stavu 21:23. První setbol druhé sady patří hostům, Dukla kazí podání (22:24). Patrik Indra nekompromisně z velké výšky odvrací první setbol AERA a máme tu time i na druhé straně. Druhý již hosté proměňují signálem středem (Kevin Gear) a je vyrovnáno. Domácí nedokázali zúročit svůj obrovský náskok a hosté po změně na nahrávce nečekaně sadu získávají a Dukla po dlouhé době ztrácí doma set.

Třetí set začíná lépe AERO, protože domácí kazí na útoku a zaslouženě se ujímají vedení 1:3. Přesto je za stavu 3:3 vyrovnáno (blok Jakub Veselý). Až při podání Kingston Warrena Taylora se hosté vracejí do vedení, a to hned tříbodového (time domácí). Na jediný bod se domácí svému soupeři přibližují po bloku Jakuba Veselého při podání Patrika Indry, který při svém druhém podání vyrovnává na 13:13 (time hosté). Hra se nám velice vyrovnala, přesto po třech slepených bodech hosté opět začínají ve druhé polovině setu odskakovat při plachtivém nepříjemném podání Tomse Vanagse (eso - 16:20). Naštěstí pro Duklu na podání přichází Bartosz Pietruczuk a neuvěřitelně tvrdým úderem snižuje na rozdíl dvou bodů (18:20 – time hosté). Po dalším přímém bodě z podání (21:22 - Patrik Indra) již hosté vedou o pouhý bod. Přesto z prvního setbolu třetí sady se hosté radují po smeči o blok. První setbol odvrací Alex Shafranovich, ale druhý již AERO proměňuje z hlavního kůlu, když se prosazuje Toms Vanags.

Hosté naladěni získaným i druhým setem riskují a pomalu vše jim vychází. Čistým esem se rychle ujímají dvoubodového vedení (2:4 – Toms Vanags) a když Dukla útočí do velkého autu, je tu další plusový bod pro hosty (3:6). Až příchodem druhého nahrávače Dukly (Infante Leandro Macías) rychle přichází vyrovnání (7:7 rychlík Aleš Holubec, eso - Infante Leandro Macías). Vyrovnaný stav ale netrvá dlouho, domácí ukvapenou hrou dovolují AERU opět odskočit o tři body (8:11) a máme tu střídání zpět. Po útoku Dukly do sítě již hosté vedou o čtyři body (9:13) a domácí neporazitelnost Dukly je v ohrožení. Po esu Kevina Geara se snaží trenér domácích hráčů zastavit rozjeté AERO oddechovým časem (12:17), ale nepodařilo se, neshoda při útoku středem připisuje další bod na stranu hostujícího týmu (12:18). Jako by to vypadalo, že všechno štěstíčko si domácí hráči vybrali v první setu a na začátku druhého. Nic domácím nevychází a hosté do čeho plácnou, znamená bod. Až dva bloky Dukly (Patrik Indra a Jakub Veselý) korigují nepříznivý výsledek (17:20) a trenér Jiří Šiller si žádá oddechový čas. Na dva body se Dukla nenápadně přibližuje po další parádní smeči Patrika Indry ze zadní zóny (19:21 – time hosté). A už je to jenom o jediný bod, opět Patrik vytlouká blok AERA (20:21). No a po bloku (Bartosz Pietruczuk) je vyrovnáno (21:21 – při podání Patrika Indry). A nyní z jasného vedení AERA tu máme parádní drama. Oba tábory fanoušků vytvářejí parádní atmosféru. Neuvěřitelné, Patrik Indra opět vytlouká blok AERA a Dukla slaví první setbol čtvrté sady. Ten ale Martin Hladík odvrací a v další mezihře se nemýlí Toms Vanags a hosté mají mečbol. Ten odvrací Alex Shafranovich. Zkažené podání Dukly a následný útok AERA z hlavního kůlu (Toms Vanags) ukončuje neporazitelnost Dukly na domácí palubovce a AERO si nečekaně odváží plný počet bodů a je jediným týmem, se kterým Dukla letos v základní části nezískala ani bod.

Autor: Zdeněk ŠOLC

Krátké zprávyArchiv
CEV Challenge Cup 2019/2020 – muži

čtvrtfinále: VK ČEZ Karlovarsko – Spor Toto SC Ankara (TUR) 3:1 (25:21, 31:33, 25:21, 25:23), zlatý set 12:15, první utkání 0:3 – postupuje Ankara

 
Dnešní streamové přenosy EX - M a EX - Ž nebudou k dispozici

Dostali jsme informaci z Itálie, že dnes (29. 2. 2020) nepůjdou streamové přenosy. Firmě Génius vypadly kompletně servery. Statistiky a zápisy půjdou...

 
CEV Challenge Cup 2019/2020 - muži

čtvrtfinále: Spor Toto SC Ankara (TUR) – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

 
Final Four ČP 2019/20 muži - finále

VK Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz 3:1 (25:15, 25:17, 23:25, 25:19)  

 
Final Four ČP 2019/2020 muži - semifinále

VK Dukla Liberec – Kladno volejbal cz 1:3 (25:22, 21:25, 23:25, 21:25), VK Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:21, 23:25, 32:30,...

 
CEV Champions League - muži

VK Jihostroj České Budějovice – Trentino Itas (ITA) 2:3 (25:21, 25:22, 15:25, 22:25, 11:15)  

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018