1.4.2017

Benátky i Zlín vybojovaly závěrečné výhry, Ústí nastoupí v baráži proti Turnovu

Posledním osmadvacátým kolem dnes pokračovala UNIQA extraligy skupiny play out. Ze závěrečných vítězství se nakonec radoval Zlín i Benátky nad Jizerou, které po boji zvítězily v Ústí nad Labem 3:2. Jak již bylo delší dobu jasné, ústecký celek obsadí v konečné extraligové tabulce poslední - 12.místo a bude tedy muset o extraligovou příslušnost pro následující rok bojovat v baráži. V té nastoupí proti vítězi první ligy - Turnovu od pátku 14. dubna. Hrát se bude na tři vítězství. Podrobný rozpis baráže naleznete ZDE.

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM – VK BENÁTKY NAD JIZEROU

V posledním zápase sezóny byli hosté razantnější v útoku a lepší v obraně i v poli, za což berou těsné vítězství. Domácí nedokázali nalézt očekávanou herní pohodu před veledůležitou baráží o zachování extraligové příslušnosti.

č.: 143 dne: 1.4.2017 v hod.: 15:00

SK Volejbal Ústí nad Labem - VK Benátky nad Jizerou 2:3 (25:21, 21:25, 14:25, 25:15, 12:15)

Rozhodčí: Nedbálek Alexandr, Záhorcová Karin

Počet diváků: 204

Domácí: Tibitanzl Martin, Ulč Jakub, Šulava Marek, Vodvárka Jan, Böehm Samuel, Nadazdin Srdjan, libero: Kořínek Jiří. Střídali: Kohlmann Daniel, Nesvačil Filip.

Hosté: Celeryn Jonáš, Moník Milan, Sergeev Valerii, Nesvačil Marek, Vachoušek Stanislav, Dittrich Aleš, libero: Sadílek Vladimír. Střídali: -

Ulč Jakub (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Rozhodoval 5. set, kde byli hosté lepší a koncentrovaněji v útoku a rozhodli tím zápas ve svůj prospěch.“

Brom Petr  ( trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Pro hosty rozhodla větší bezchybovost ve všech herních činnostech.“

Moník Milan (kapitán  VK Benátky nad Jizerou): „V posledním zápase sezóny nám nešel moc dobře příjem, nechali jsme si Ústí rozjet a museli jsme hodně zabrat v útoku, tak že jsme rádi za vítězství."

Třešňák Pavel (trenér VK Benátky nad Jizerou ): „Jsme rádi, že jsme poslední zápas sezóny vyhráli, i když to nebylo jednoduché. “

První set se ve vedení střídala obě družstva a žádné z nich si nedokázalo vypracovat rozhodující náskok. V koncovce rozhodoval tvrdý a úspěšný útok Nesvačila F. a překvapivý servis Nadazdina, což pomohlo domácím a zisku prvního setu.

Druhý set pokračuje přetahovaní o body. Chyby v útoku na obou stranách limitují možnost získat výraznější vedení pro některý z týmů. Až v koncovce setu se projevý větší důraz v útoku (Vachoušek, Moník) u hostů a nevynucená chyba na straně domácích - srovnání na 1:1.

Ve třetím setu se začíná projevovat větší razance hostů v útoku a hlavně na servisu. Nejdřív hostující Vachoušek posouvá výrazně Benátky servisem do vedení o 5 bodů a když se přidává i Moník se svými třemi body v řadě, není o výsledku setu pochybnost.

Čtvrtý set ma naprosto opačný průběh, jak set třetí. Hosté jdou od začátku pod tlakem zlepšeného servisu domácích. K tomu se přidává několik úspěšných bloků Ústí, hlavně Ulče, ale i Vodvárky a velký náskok tímto vybudovaný se domácí nenechají vzít a srovnávají na 2:2

Ve zkrácené hře pomohl k rozhodujícímu náskoku servis hostujícího Nesvačila M. Ústí vyprodukovalo chyby v útoku a pohodlný šestibodový bodový náskok Benátek už domácí nedokázali dotáhnout, i když odvrátili tři matchbally a o čtvrtý se vlastní chybou na servisu připravili a ukončili tak zápas ve prospěch hostů.

Autor: Zdeněk Helvich

VSC FATRA ZLÍN – VOLLEY TEAM ČZU PRAHA

V dnešním zápase se hrálo hlavně o prestiž, neboť výsledek již nemohl ovlivnit postavení v tabulce a tím o celkové umístění v ročníku 2016/17. Vyrovnané utkání nakonec zvládli domácí hráči.

č.: 144 dne:  4.1.2017 v hod.: 18:30

VSC Fatra Zlín – volley team ČZU Praha 3:2 (23:25, 25:19, 23:25, 25:21, 15:13)

Rozhodčí: Luboš Pecháček, Zdeněk Grabovský

Počet diváků: 150

Domácí: Truong, Kostoláni, Čechmánek, Adamec, Motyčka, Přikryl, libero: Bláha. Střídali: Hupka, Navláčil.

Hosté: Sobek, Kuboš, Krajčovič, Hykš, Záveský, Patočka, libero: Kovařík. Střídali: Lohr, Hudák, Vojík.

Pavel Kolář (kapitán Fatra Zlín):  „Utkání jsme zvládli v pátém setu.“

Přemysl Obdržálek (trenér Fatra Zlín): „Škoda prohraného prvního setu v koncovce, utkání by určitě doznalo jiný spád. Určitě jsme rádi za vítězství.“

Michal Záveský (kapitán ČZU Praha):  „Vyrovnané utkání ve kterém jsme nedotáhli vítězství v pátém setu.“

Miroslav Malán (trenér ČZU Praha): „Vyrovnaný zápas s velkým množstvím chyb na obou stranách.“

První set začali lépe hosté odvážnou a nebojácnou hrou se ujali vedení 4:6 a 5:8. Po prvním TT domácí sice srovnali ihned na 8:8, ale to bylo z jejich strany vše.  Po sérii zkažených podání za strany domácích se hosté postupně probojovali k vedení 13:16 a 18:21. Pak ještě domácí zabojovali a vyrovnali na 23:23. Dva zablokované útoky Kostolániho však znamenaly zasloužené vítězství hostů v prvním setu.

Druhý set byl v režii domácího týmu. Po prvním TT 8:6 postupně navyšovali skóre až na 16:11 a do koncovky šli s náskokem 19:14. Tento náskok bez problémů udrželi do konce setu 25:19.

Třetí set byl věrnou kopií prvního. První TT 6:8 následně 8:11, 9:13. Při podání domácího Čechmánka a výborné obraně Přikryla na bloku domácí zvrátili 14:13 a ještě v druhém TT vedli 16:15. Pak opět upadli do letargie a hosté šli do koncovky za stavu 18:22. Domácí ještě korigovali 21:23, ale to bylo vše.

Čtvrtý set byl zas o něčem jiném. Domácí v něm od začátku kralovali 9:5, 12:6. Hosté snížili na 14:12 a donutili domácího trenéra vzít oddechový čas. Ten byl úspěšný a domácí odskočili na 16:12. Do koncovka šli domácí s náskokem 20:14 a set dohráli 25:21.

Pátý set byl vyrovnaný. Prvního TT vedli domácí, pak se karta obrátila a hosté unikli až na 13:11. Pak se opakovala situace ze čtvrtého setu na podání domácí Čechmánek a na bloku Přikryl a domácí čtyřmi úspěšnými bloky zvrátili na 15:13.

Autor: Ivan Dostál

Vypracoval: Mgr. Michal Mezera

Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)