29.4.2016

Brno dokázalo doma porazit favorizovanou Duklu i podruhé a srovnalo stav série!

V brněnské DRFG Areně se i dnes odehrál krásný volejbalový souboj. Čtvrté finálové utkání nabídlo opět zaplněnou halu a fantastickou atmosféru plnou emocí. V prvních dvou setech dominovali domácí hráči Volejbalu Brno, kterým vycházel servis a hlavně razantní útok. Ve třetí sadě došlo ke zlomu, kdy hosté zlepšili podání a Brno nenašlo dost silnou odpověď. Čtvrtým setem se nesly odvážné a bojovné výměny, a do posledního míče to bylo drama. Přítomní fanoušci ale dohnali skvělou podporou družstvo Brna k vítězství. Stav finálové série mezi libereckou Duklou a Volejbalem Brno je tak srovnán na 2:2.  

Volejbal Brno – VK Dukla Liberec 3:1 (25:16,25:22,14:25,25:23)

Rozhodčí: Pecháček, Grabovský

Počet diváků: 3.824

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Andrianov, Zmrhal, Klapal, Haník, Hrazdira, Pražák, libero Castello. Střídali: Muroň, Goodell, Licek, Smrčina, Sukharev.

Hosté: Patucha, Kriško, Staněk, Janouch, Správka, Leikep, libero Kopáček. Střídali: Zajíček, Vencovský, Pospíchal, Galabov.

Vyjádření:

Domácí:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Opět nepopsatelná atmosféra. V takovém prostředí se ani snad nedá hrát špatně. Liberec ve třetím setu pozlobil na servisu, ale v tom čtvrtém nás diváci dohnali k vítězství.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „První dva sety jsme zahráli velice dobře, Liberec jsme přehrávali. Ve druhém setu jsme si udělali trošku náskok, který ale Liberec korigoval, hlavně dobrým servisem. Stejně začal i ve třetím setu a s tím jsme měli problémy. Dostali jsme i několik es a Liberec zaslouženě třetí set vyhrál. Ale čtvrtou sadu jsme otočili hlavně díky bojovnosti a strašně moc nám tam pomohli diváci. Jim za to patří velký dík.“

Hosté:

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Brno dnes hrálo první dva sety opět odvážně jako včera, vycházel jim servis, v podstatě hráli vabank. Buď dali dobrý servis a ubránili nás nebo zkazili. Od třetího setu se ten servis zlomil, přestal jim vycházet. My jsme naopak ubránili klíčové hráče a podání jsme zlepšili. V podstatě nám chyběl kousek k tomu, abychom to dotáhli do tie-breaku. Série nanovo, vlastně 0:0 a kdo vyhraje dva zápasy, tak je mistr.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Domácí dnes vyhráli jednoznačně lepším útokem. Jinak ty ostatní činnosti byly vyrovnané.“

Popis utkání:

Rovněž čtvrté utkání z finálové série nabídlo skvělou atmosféru. Brněnská DRFG Arena se opět slušně zaplnila a nabídla hlavně domácímu týmu Brna obrovskou podporu.

V prvním setu dominovali hráči Volejbalu Brno. Převahu projevili hlavně na útoku, kde se prosazoval opět univerzál Andrianov a také kapitán Brna Michal Hrazdira. Hosté bojovali s méně úspěšným servisem a v prvním setu uhráli pouze 16 bodů. Stav po první sadě 25:16 byl velkým povzbuzením pro přítomné téměř čtyři tisícovky fanoušků, kteří hráče Brna hnali dopředu.

Ve druhém setu, který opět skončil vítězně pro brněnské družstvo, Dukla zlepšila podání a hra byla vyrovnanější. Brnu ale opět velmi dobře vycházel servis a sada skončila poměrem 25:22.

Třetí sada nabídla dominanci liberecké Dukly. Zlom nastal po několika přímých bodech z podání, kdy si hosté dokázali vytvořit i desetibodový náskok (22:12) a domácí již nedorovnali. V dobré obraně zapracovali liberečtí hráči, rovněž na servisu téměř bezchybně domácí přehráli. Tento set byl pro Liberec prvním vítězným v Brně a skončil za stavu s jasným rozdílem (25:14).

Ve čtvrtém setu se na palubovce odehrával velký boj. Vyrovnaná hra plná dlouhých výměn se objevovala na obou stranách hřiště, diváci s napětím očekávali, kdo nakonec dostane převahu na svou stranu. Body a vedení v sadě se přelévalo z jednoho týmu na druhý, drama vrcholilo. V koncovce domácím velmi pomohla podpora diváků a set zakončil krásným esem domácí kapitán Michal Hrazdira. Ten byl rovněž vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

V brněnské hale se opět odehrál krásný volejbalový souboj plný napínavých okamžiků, emocí a bojovných momentů. Atmosféru, kterou dokázali přítomní fanoušky vytvořit, lze jen těžko popsat. Bylo vidět, že volejbal baví, táhne, přináší radost a euforii. Finálové zápasy letošní extraligy v takovém duchu, to je opravdová paráda. 

 

Autor: Michaela Kedroňová, foto: Volejbal Brno

Krátké zprávyArchiv
1.liga muži 2017/18 - finále

TJ Sokol Dobřichovice - Black Volley Beskydy 0:3 (12:25, 18:25, 20:25), stav série 0:2  

 
1. liga muži 2017/18 - finále

TJ Sokol Dobřichovice - Black Volley Beskydy 0:3 (23:25, 22:25, 18:25), stav série 0:1  

 
Final Four Středoevropské ligy MEVZA 2017/18 - finále

VK UP Olomouc - Linamar Békescsabai Rse (HUN) 2:3 (17:25, 22:25, 25:18, 25:18, 10:15)

 
Final Four Středoevropské ligy MEVZA 2017/18 - semifinále

VK UP Olomouc - Nova KBM Branik Maribor (SLO) 3:1 (25:18, 20:25, 25:19, 25:23), Linamar Békescsabai Rse (HUN) - Mladost Zagreb (CRO) 3:1 (25:19,...

 
Challenge Cup 2017/18 ženy

Dinamo Krasnodar - TJ Ostrava 3:2 (-21, -18, 25, 18, 12), první utkání 3:1, postupuje Krasnodar

 
Champions League 2017/18 ženy

Fenerbahce Istanbul - VK Prostějov 3:1 (25:23, 23:25, 25:13, 25:10)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015