Beach
20. 7. 2018
Muži + ženy - Super Cup | Praha - Gutovka
Reprezentace
2. 8. 2018
Ženy - přátelské utkání : CZE - FRA - Jablonec na Nisou
Reprezentace
8. 8. 2018
Ženy - přátelské utkání : CZE - POL - Jablonec na Nisou
Reprezentace
15. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - SWE - Jablonec nad Nisou
Beach
16. 8. 2018
ME U18 | Brno
Reprezentace
18. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : FIN - CZE - Salo
Beach
18. 8. 2018
Muži + ženy - Super Cup | Praha
Reprezentace
22. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - EST - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
25. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : EST - CZE - Talin
Reprezentace
30. 8. 2018
Muži - přátelské utkání : CZE - TUN - Jablonec nad Nisou
Beach
1. 9. 2018
Muži + ženy - UNIQA Mistrovství ČR | Slavkov
Reprezentace
5. 1. 2019
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - FIN - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
9. 1. 2019
Ženy - Kvalifikace ME : SWE - CZE
19.4.2017

Budějovice opanovaly třetí finále a vedou 2:1, bronz již slaví mistrovský Liberec!

Třetí volejbalové finále UNIQA extraligy ročníku 2016/2017 ovládly České Budějovice, které zdolaly vítěze základní části extraligy - Kladno 3:1 na sety a ujalo se v sérii hrané na čtyři vítězství vedení 2:1. Bronz již naopak má jistý aktuální držitel mistrovského titulu Liberec, který zvítězil nad ČEZem Karlovarsko 3:0 na sety a stejným poměrem opanovalo celou sérii!

VK ČESKÉ BUDĚJOVICE – KLADNO VOLEJBAL CZ

Zaplněná Sportovní hala viděla excelentní volejbalové představení. A na jeho konci se z vítězství radovaly České Budějovice. Ve třetím utkání finále play-off tentokrát nedošlo na tie-break, ačkoliv k němu bylo Kladno blízko, a Jihostroj se po vítězství 3:1 na sety znovu ujímá vedení v sérii.

č.: 191 dne: 19. dubna 2017 v hod.: 18:00

VK České Budějovice - Kladno volejbal cz 3:1 (25:17, 28:26, 21:25, 26:24)

Rozhodčí: Činátl R. – Kovář V.

Počet diváků: 2.000

Stav série: 2:1

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Michálek, Mach, Gevert, Kraffer, Sobotka, Habr, libero: Kryštof. Střídali: Kuliha, Červinka a Fila. Trenér: René Dvořák.

Hosté: Syrůček, Van Haarlem, Hietanen, Zajíček, Křesťan, Hýský, libero: Sparidans. Střídali: Dillen, Fokt a Trojan. Trenér: Milan Fortuník.

Vyjádření:

Domácí:

Filip Habr (kapitán VK České Budějovice): "Úžasný zápas. Málem to bylo zase v tie-breaku, ale Vláďa Sobotka vytáhl famózní servis na závěr. Neuvěřitelně nám tím pomohl. Jsem rád, že to do toho pátého setu, ve kterém se může stát cokoliv, nedošlo."

René Dvořák (trenér VK České Budějovice): "Do prvního setu jsme vlétli tak, jak bych si představoval. Agresivně. Kladno ale nejsou žádní nazdárci, takže se z tlaku dostali servisem. Byl z toho vyrovnaný set, který jsme nakonec vyhráli v koncovce. Po dvou vyhraných setech ale začneme třetí set nekoncentrovaně, děláme chyby, nehrajeme se zaujetím a rázem z toho byl šestibodový náskok pro Kladno. V momentě, kdy má takový náskok, začne solit servis o to víc, je agresivnější v poli a to se potvrdilo až do závěru. Vývoj jsme v něm dokázali zvrátit i se štěstím. Musím ale pochválit hráče za bojovnost a trpělivost i za jasné převahy Kladna."

Hosté:

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): "Vyjádření Adama Zajíčka se nepodařilo získat."

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): "Budějovice hrály výborně. Ukazuje se, že je to tým, který měl před začátkem soutěže jasný cíl být mistr. V současné chvíli je, po zraněních, která jej potkala, opět ve formě. Těší mě, že jsme se zvedli po výprasku v prvním setu. Některé situace jsme pak mohli ve čtvrtém setu zvládnout lépe a dostat se do tie-breaku. Domácí ale to dobře ustáli a po zásluze získali zápas."

Popis utkání:

Domácí volejbalisté vstoupili do třetího finále přímo ukázkovým způsobem. Michálek zaznamenal při první „výměně“ eso a následný tlak Jihostroje na podání přinesl rychlý náskok ještě před technickým time-outem. Po dalším přímém bodu, tentokrát z ruky Geverta, byl stav 7:2. I když to po povinné pauze vypadalo, že se Kladenští oklepali ze šoku, jejich soupeř nadále prokazoval vynikající taktickou připravenost. Jihočeši byli na síti skvěle připraveni i na bleskové nahrávky Van Haarlema. Hosté však využili drobného herního výpadku Českých Budějovic a dotáhli se na rozdíl dvou bodů. Sami se ale o kontakt se soupeřem vzápětí připravili. Servis Kraffera navíc po technickém oddechovém čase dostal Kladno do defenzivy natolik, že pro Michálka nebylo těžké zvýšit na 18:12. Koncovka už byla jasně v režii domácích. Výsledek 25:17 je o průběhu sady vypovídající.

Jihostroj pokračoval v agresivitě na podání. Úvod druhé části navíc orámovaly dva bloky Sobotky a Geverta. Když navíc chilský univerzál přišel na servis, nestačilo se Kladno divit. Právě on výrazně pomohl k vedení 7:1. Jenže něco podobného na druhé straně předvedl i Hietanen. Finský smečař vrátil Kladno do hry. Jeho tlak vydržel až do srovnání, na 7:7 upravil blokem Fokt. Trenér Dvořák proto vystřídal Kraffera za Filu. Domácí odpoutal od protivníka Sobotka, dlouho však dvoubodový rozdíl netrval. Vůbec poprvé se Kladno dostalo do vedení při podání Van Haarlema, jehož pokus nechali červenočerní dopadnout na čáru. Středočeši měli na svém kontě stav 14:13. Ihned se ale vývoj obrátil. Po úspěšném bloku Michálka proti Křesťanovi vedly Českobudějovičtí 18:15. Kouč Fortuník tak zvolil pro své svěřence oddechový čas. Jeho týmu ale nepomohl, Kladno končilo na precizní obraně Jihostroje. Habrův blok Hýského přinesl domácím skóre 21:17. Na začátku koncovky však Křesťan pálil za základní čárou ostrými. Hýský s jeho pomocí mohl zaznamenat blok na 20:21. Trenér Fortuník poté udělal dobrý tah, když poslal do hry místo Van Haarlema blokaře Trojana. A právě on pomohl zastavit Macha a srovnat na 22:22. V přetahované o závěrečné výměny byli napřed Jihočeši, nedařilo se jim ale proměnit nabídnuté setboly. Tečka nakonec přišla až při čtvrtém pokusu. 

Výkon Kladna orámoval na začátku třetího dějství na podání Zajíček. Čtyřbodovou sérii musel vytlučením bloků zastavit až Kraffer. To však bylo z jeho ruky vše. Hosté dostali České Budějovice do výrazné defenzivy a získali další tři body v řadě. Kraffera poté nahradil Kuliha. Náskok Středočechů ale trval. Křesťan dvěma přímými body z podání dotlačil za stavu 12:6 pro Kladno domácí do oddechového času. Blok Macha a útok Hýského pouze do sítě však vrátil Jihostroj krátce nato do hry. Také kouč Fortuník zažádal o time-out, nicméně po něm přidal Habr eso a nepříznivé skóre bylo už jen 10:13. Následovaly dva kladenské útoky do zámezí a parta Reného Dvořáka byla najednou na dostřel. Před koncovkou se nechal rozhodit Michálek a po chybách na příjmu i útoku dovolil Kladnu navýšit na 21:17. René Dvořák se ho tak rozhodl stáhnout ze hry. V závěru ještě domácí zkoušeli smazat ztrátu, ale stav se jim podařilo korigovat pouze kosmeticky. 

Byl to opět Gevert, který na servisu vytáhl Jihostroj do vedení. Díky němu vedl už 5:2. Netrvalo ale dlouho a Zajíčkův blok znamenal srovnání na 6:6. Vyrovnaný průběh stočilo Kladno na svou stranu na hlavním kůlu, kde Křesťan dělovým projektilem upravil na 10:8. Přišel sice oddechový čas pro domácí, ale po návratu na taraflex zaznamenal Hýský eso. Jakmile ale Kuliha ze stejného místa neuspěl, vedli hosté 14:9. Se snahou změnit rytmus hry tak Červinka nahradil Habra. Vše trvalo jen chvíli, českobudějovický kapitán se brzo vrátil na hřiště. Při jeho podání se Jihočeši dostali znovu do kontaktu. Hýský útočil pouze do sítě a z pohledu Kladna bylo skóre jen 18:17. Dobrá obrana nakonec domácím přinesla před koncovkou vyrovnání. Přes pevný trojblok totiž nešlo projít. Vyprodaná Sportovní hala poté sledovala bitvu o každý balon. V ní zaznamenal Zajíček důležitý blok a dva setboly pro Kladno. To by ale po odvrácení první šance na prodloužení finále nesměl přijít na podání Sobotka. Blokař Jihostroje vzal odpovědnost na sebe, dostal hosty do úzkých a pro tým vybojoval důležitý mečbol. A ze skvělé pozice se poté nemýlil Gevert.

Autor: Lukáš Dvořák, foto: Jan Luxík

VK DUKLA LIBEREC - VK ČEZ KARLOVARSKO

Po vítězném tažení za bronzovými medailemi v Karlových Varech se volejbalisté Dukly vrátili na domácí palubovku, kde toužili proměnit hned první mečbol a ukončit sérii o třetí místo. Hosté určitě měli v paměti dva těsně prohraná zápasy v pěti setech a i přes tento handicap chtěli v Liberci zabojovat a vrátit se do bojů o třetí místo. Trenér Karlovarska Jiří Novák měl k dispozici kompletní kádr. To o Dukle se nedá říci, přesto utkání odehráli svěřenci Michala Nekoly na výbornou a po vítězství 3:0 jim právem patří bronzové medaile.

č.: 192 dne: 19.4.2017 v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec - VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (29:27, 25:20, 25:23)

Rozhodčí: Kamil Renčín a Petr Kvarda

Počet diváků: 861     

Konečný stav série: 3:0     

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Staněk, Patucha, Galabov, Leikep, Janouch, Kriško, libero: Kopáček. Střídali: Kramar, Kunc, Správka.

Hosté: Zmrhal, Treial, Končál, Hudeček, Široký, Kriško, libero: Pfeffer. Střídali: Štefko, Sukuba, Málek.

Vyjádření:

Domácí:

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): "Chtěl bych poděkovat především všem divákům, kteří nás podporovali v boji o třetí místo, protože to pro nás nebylo jednoduché. Jsem rád, že to dopadlo v náš prospěch, takže teď to jdeme oslavit a odpočívat."

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): "Chtěli jsme alespoň bronzovou medaili potom zklamání ze semifinále. Dneska to sice dopadlo 3:0, ale nebylo to jednoduché. Kluci to ale dokázali, takže spokojenost."

Hosté:

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): "Gratuluji Liberci k bronzu. Po celou sérii byli o trochu lepší, my jsme se nevyvarovali chyb v mezihře a určitě se nám nedařilo celou sérii na bloku. Asi jsme nebyli dostatečně agresivní, takže třetí místo Liberce je zasloužené."

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): "Byl to relativně vyrovnaný zápas, i když skončil 3:0. Měli jsme problém s blokem, protože jsme měli spoustu situací, kdy domácí útočili z těžkých nahrávek a nám se to pořád odráželo někam pryč. Nebyli jsme dostatečně trpěliví, vyházeli jsme spoustu míčů na útoku a to nás stálo dneska lepší skóre a v celé sérii možná jeden nebo dva zápasy. To nikdo neví. Ještě bych chtěl pogratulovat Dukle k zisku bronzových medailí."

Popis utkání:

Vstup do třetího utkání o třetí místo měla lepší Dukla. Tvrdé podání (Jan Galabov), znamená přímý bod neboli eso a vedení 3:1. Na 5:2 zvyšuje Tomáš Kriško, když uklízí míč do pole hned z první po špatném příjmu hostů. Vedení domácích ale netrvalo dlouho. Útok do autu, blok Michala Kriška a přesná smeč z hlavního kůlu po lajně (Marek Zmrhal) posílá do nepatrného vedení hosty (6:7). Na dvoubodové vedení pro Karlovarsko zvyšuje nahrávač Daniel Končal, který využívá nepřesný příjem Dukly a hned z první boduje (8:10). Ani vedení hostů netrvalo věčně. Za stavu 10:10 je vyrovnáno (Jan Galabov se štěstím z hlavního kůlu o blok hostí). Do tříbodového vedení se domácí vracejí při podání Jana Galabova. Jeho důrazný servis odtahuje hosty daleko od sítě a když na bloku zaúřaduje nejlepší blokař domácích Libor Leikep, máme tu vedení 14:11. Ani tento bodový náskok nebyl pro Duklu rozhodující. Nepříjemné podání karlovarského Michala Kriška přináší vyrovnání (18:18) a začínáme od nuly. Až dvojblok Dukly (Libor Leikep – Jakub Janouch) posílá do vedení Duklu (22:20) v samotné koncovce. A když se na bloku vyznamená i druhý blokař Dukly Lubomír Staněk, na světě je první setbol utkání (24:21). Zkažené podání Dukly nahrává soupeři, který zadarmo jde na podání. Čisté eso (Ondřej Hudeček) odvrací další setbol Dukly a po důrazném útoku Karlovarska (Marek Zmrhal) je dokonce vyrovnáno (24:24). Až sedmý setbol se domácím podařilo proměnit. Chycený míč o blok z hlavního kůlu otírá Jan Galabov a domácí ukořisťují první dějství.

 Po změně stran jde na podání Henri Trial a jeho plachta dělá domácím velké problémy a zničehonic jsou hosté v tříbodovém vedení (0:3). To se pro změnu na útoku daří Michalovi Kriškovi. Nepatrný náskok si hosté udržují až do podání Honzy Galabova. Jeho přímý bod z podání znamená vyrovnání za stavu 10:10 a když míří hosté do autu, domácí jsou ve vedení (11:10). Rozhodující náskok pro Duklu přichází při dobře umístěném podání Jakuba Janoucha. Po čistém esu dokonce svěřenci Michala Nekoly odcházejí za stavu 16:12 k druhému TT druhého setu. Po návratu na palubovku dvakrát blokem zastavuje veterán Lubomír Staněk útok hostů a výsledkem je vedení 18:12. Po dalších dvou přímých bodech Dukly z podání (Aadrian Patucha) přichází za stavu 24:17 první setbol druhého setu pro domácí. Hosté se ale nevzdávají. Třemi body v řadě odvracejí tři setboly (Tomáš Široký blokem), ale po oddechovém čase, který si vyžádal domácí trenér Michal Nekola přichází rozhodující úder druhého setu. Jan Galabov opět využívá nedůrazný blok hostí a Dukla je ve vedení 2:0 na sety a pouhý jeden set od zisku bronzových medailí.

Třetí set začal velmi vyrovnaně. Obě družstva hrála naprosto bez chyb a ještě za stavu 5:6 hosté vedli o jediný bod. Přesto k prvnímu TT odcházela šťastnější Dukla. Dělové podání Tomáše Kriška (113 km/h) znamenají dvě esa (8:6). Po time hosté míří do autu a Dukla vede o tři body (9:6). Až přímý bod z podání na straně Karlovarska (Jan Štefko) dovoluje snížení na jediný bod (9:8). Technický prohřešek hostujícího nahrávače (hrál na straně Dukly) dovoluje Dukle odskočit na 11:8, ale po trojbloku Karlovarska je opět vyrovnáno (13:13). Nepřesnost na útoku hostí opět dovoluje domácím získávat postupně velký bodový náskok. Dokonce za stavu 20:15 po bloku domácího Tomáše Kriška a útoku hostí do zámezí to s hosty vypadá dost špatně. Proti ukončení série o třetí místo je kapitán Karlovarska Ondřej Hudeček. Jeho podání na maximální riziko sklízí sladké ovoce. Tři přímé body z podání nedokázaly zastavit ani klasické oddechové časy domácích. Výsledkem je vedení hostů v samotném závěru třetí sady 21:22. Až když se domácím podařilo Ondřeje Hudečka dostat z podání, je pět vyrovnáno. V závěru utkání hosté dvakrát chybují na útoku (Marek Zmrhal 2x do autu) a máme tu první mečbol pro Duklu. První mečbol odvrací karlovarský Michal Kriško z vedlejšího kůlu tvrdou smečí, ale druhý si již Dukla pohlídala. Adrian Patucha útočí, míč tečuje konečky prstů bloku hostí a pozorný rozhodčí Kamil Renčín ukončuje velmi pěkné utkání. Ihned po ukončení utkání probíhá dekorování Dukly bronzovými medailemi.

Autor: Zdeněk Šolc, foto: Ondřej Driml

Fotogalerie
Krátké zprávyArchiv
2018 CEV ME beachvolejbal - Nizozemsko

Kholomina / Makroguzova (RUS) – Bonnerová / Nakládalová 1:2 (15:21, 21:18, 12:15), Hermannová / Sluková – Štrbová / Dubovcová (SVK) 2:0 (21:19, 21:9)

 
2018 CEV ME beachvolejbal - Nizozemsko

Hermannová / Sluková – Jupiter / Chamereau (FRA) 2:1 (20:22, 21:15, 15:10), Kolocová / Kvapilová – Dabizha / Mastikova (RUS) 2:0 (21:15,...

 
2018 CEV ME beachvolejbal - Nizozemsko

Perušič / Schweiner – Beeler / Krattiger (SUI) 0:2 (16:21, 14:21), Stoyanovskiy / Velichko (RUS) – Dumek / Berčík 2:0 (21:12, 21:15)

 
2018 CEV ME U20

Finsko - Česká republika 1:3 (19:25, 23:25, 25:14, 23:25)

 
2018 CEV ME U20

Česká republika - Německo 2:3 (23:25, 25:21,25:19,16:25,9:15)

 
2018 CEV ME U20

Nizozemsko - Česká republika 0:3 ( 23:25, 21:25, 20:25)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018