Reprezentace
6. 6. 2020
Muži - Golden European League : TUR - CZE, zrušeno
Reprezentace
6. 6. 2020
Ženy - Golden European League : SVK - CZE, zrušeno
Reprezentace
10. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - POR, zrušeno
Reprezentace
10. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - CRO, zrušeno
Reprezentace
13. 6. 2020
Muži - Golden European League : CZE - MKD, zrušeno
Reprezentace
13. 6. 2020
Ženy - Golden European League : CZE - SVK, zrušeno
Reprezentace
15. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : BIH - CZE,
Reprezentace
19. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - SLO
Reprezentace
22. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - LAT
Reprezentace
29. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : LAT - CZE
Reprezentace
2. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : SLO - CZE
Reprezentace
5. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - BIH
23.4.2020

Byli jsme horkým favoritem na titul, tvrdí prezident Jihostroje Jan Diviš

Už více než měsíc jsme bohužel bez volejbalu. Pro obhájce loňského titulu z Českých Budějovic dobře rozjetá sezona skončila. Za normálních okolností by Jihostroj nyní bojoval v play off. Ale teď jeho hráči alespoň trénují v domácích podmínkách. Chod klubu jde ale dál a vedení se pomalu připravuje na následující extraligovou sezonu. Využili jsme tedy současného stavu a zeptali se prezidenta Jihostroje Jana Diviše na pár otázek.

 

Vraťme se do skončené sezony, co jste říkal na výkony hráčů? Například Jihostroj jako jediný tým něco vyhrál, Český pohár.

Před sezonou jsme si stanovili tři cíle. Na prvním místě byla obhajoba titulu. Druhá priorita byla úspěšná účast v Lize mistrů. Třetí pak obhajoba vítězství v Českém poháru.

Navíc náš tým dosáhl historicky na nejúspěšnější výsledek v Lize mistrů, ve výjimečně silné skupině jsme vybojovali sedm bodů a obsadili třetí místo. Byl to nejlepší výsledek českého týmu za posledních deset let v Lize mistrů. V únoru jsme se zúčastnili závěrečného turnaje Final Four Českého poháru a po vítězství nad Karlovarskem a Kladnem jsme obhájili loňské prvenství.

Forma týmu pak začala navíc stoupat….

Myslím si, že i soupeři museli vidět, že naše výkony měly vzestupnou tendenci a byli jsme horkým favoritem na obhajobu titulu. To ukázalo mimo jiné i internetové, celorepublikové hlasování o nejlepší tým UNIQA extraligy, které jsme také vyhráli. Celý realizační tým, v čele s hlavním trenérem Rendou Dvořákem, připravil hráče velmi dobře a podařilo se jim načasovat formu na rozhodující utkání. Hráči bojovali jeden za druhého a potvrdili to, co je základem úspěchu kolektivních sportů, že jsou týmem. Chtěl bych jim všem i touto cestou poděkovat.

Jak je v současné situaci složité jednání s partnery o další sezoně?

V této chvíli jsme pozastavili jednání se sponzory o budoucí sezoně. Chceme počkat na další vývoj pandemie a teprve potom, co se vše uklidní, budeme v jednáních pokračovat.

Dá se vůbec předpovídat, jak velký bude rozpočet na další sezonu?

Osobně předpokládám, že rozpočet snížíme o zhruba deset procent. Ale věřím, že se nám podaří většinu našich partnerů udržet.

Budete tedy muset v nadcházející sezoně více šetřit?

Náš klub se dlouhodobě snaží minimalizovat náklady. Bude to spíše o prioritách, které budeme či nebudeme schopni financovat tak jako v minulém roce.

Pokud by byl rozpočet menší, šel by klub například cestou mladších a levnějších hráčů?

Kvalita A-týmu a udržení pozic v českém volejbalu je naše priorita klubu číslo jedna. Takže teď proto nejsou na místě úvahy o změně naší strategie.

Už se rozhoduje o novém kádru? Kdo bude v Budějovicích pokračovat a kdo naopak ne?

Samozřejmě, že už budujeme složení týmu pro novou sezonu. Co v této chvíli mohu sdělit je to, koho v příštím roce už naši fanoušci v našich barvách neuvidí. Po dlouhých letech jsme ukončili spolupráci s Tomášem Filou, který byl jedním ze základních kamenů týmu, který sbíral úspěchy mezi lety 2007 a 2019. Proto říkám: veliké děkuju Tomáši. Druhým, kdo v týmu končí je Filip Křesťan. Jeho další cesta vede s největší pravděpodobností do Kladna. Dalším hráčem, se kterým klub nepokračuje ve spolupráci je bulharský smečař Martin Mechkarov. Posledním hráčem, který odchází, je Marek Šotola.

Takže jste v tuto chvíli bez univerzála….

Jeho odchod je asi pro všechny naše příznivce, tak i pro mne, velmi nepříjemný. Snažili jsme se Marka přesvědčit o prodloužení smlouvy, nabídli jsme nadstandardní podmínky, ale Marek chce jít za každou cenu do zahraničí, a tak mu můžeme pouze popřát hodně úspěchů v jiných barvách. Nicméně věřím, že se nám v budoucnu zase vrátí a zanechá v klubu, který ho vychoval, ještě hlubší stopu.

A kdo tyto hráče nahradí?

O tom se zatím jedná. Předpokládám, že budeme mít jasno do konce května.

Byť je to ještě daleko, ale situace okolo pandemie je všelijaká, věříte osobně, že se další extraligový ročník na podzim začne vůbec hrát?

Ano. Věřím tomu, že novou extraligovou sezonu normálně začneme v říjnu 2020 hrát.

 

Autor: VK Jihostroj České Budějovice

Krátké zprávyArchiv
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Ostrava vstoupí do nového ročníku UNIQA volejbalové extraligy mužů s novou nahrávačskou dvojicí. Z polského týmu Stal Nysa přichází Sebastian Matula...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Tým Ústí nad Labem posílí kanadský smečař Lars Bornemann, který byl dvě sezóny svěřencem trenéra Zdeňka Šmejkala a spoluhráčem reprezentačního...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Nahrávač Luboš Bartůněk se po sezóně odehrané v dresu pražských Lvů vrací do Ústí nad Labem.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Návrat do české UNIQA volejbalové extraligy mužů hlásí reprezentační nahrávač Jakub Janouch, po dvou sezónách v německém Friedrichshafenu bude...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Estonský nahrávač Robert Viiber se po dvou letech loučí s Odolenou Vodou a míří vstříc novému angažmá do Příbrami.  

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Tým Králova Pole se bude muset obejít bez služeb blokařky Kateřiny Kvapilové, která míří do Prostějova.

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018