7.11.2019

Černá série Zlína je u konce, dnešní výhrou připisuje první body

S přibývajícím časem je pro Zlín každé utkání, zvláště v domácím prostředí, klíčové. Dnešní soupeř z Ústí nad Labem se v minulém kole prezentoval výborným výkonem, když dokázal bez ztráty setu zvítězit na horké půdě v Ostravě. Toto vítězství jej pasovalo na mírného favorita dnešní předehrávky 7. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20. Domácí borci se ale nezalekli a po bojovném a kvalitním výkonu poprvé letos bodují a hned za tři body.

č.: 42              dne: 7. 11. 2019              v hod.: 17:30

VSC Fatra Zlín - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:1 (26:24, 25:20, 23:25, 25:19)

Rozhodčí: Gall J., Kavala T.

Počet diváků: 253

Domácí: Navláčil, Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, libero Viceník

Hosté: Parraguierre, Tibitanzl, Melcher, Januzovič, Beer, Kramar, libero Kořínek. Střídali: Kasan, Šulava, Kobolka

Michal Čechmánek (kapitán VSC Fatra Zlín): „Konečně jsme silou vůle a bojovností prolomili smolná utkání a zaslouženě jsme vyhráli."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Byli jsme lepší na servisu, agresivnější na útoku a to nakonec rozhodlo."

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem):  „Gratuluji domácím k výhře."

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „Nepodali jsme takový výkon, který jsem očekával, a který jsme předváděli v minulých utkáních. Zlín nás přehrál podáním a v obraně."

Domácím se podařilo hned v úvodu setu získat dvoubodový náskok 2:0 a 3:1. Hosté však využili chyby domácích na útoku a brzy srovnali na 3:3. V dalším průběhu se držel nerozhodný stav až do stavu 15:17 a první oddechový čas si vzal domácí trenér. „Tajm“ se vydařil a domácí srovnali na 18:18. Za stavu 20:20 vystřídali hosté, na podání místo Beera nastoupil Kasan a hosté vedli 22:20. Esem z podání Vašíčka se stav vyrovnal (22:22) a první oddech hostů. Další výborný servis Vašíčka 23:22 a druhý oddech hostů. Koncovka 24:24. Úspěšný útok Čecha ze VI. a blok Čechmánka,ukončil první vítězný set domácích v tomto ročníku.

Druhý set začali domácí opět výborně 3:1, 6:2 a změna u hostů, na nahrávce střídá Melchera Kasan. Domácí ale jedou dál a první oddech host, 8:3. Hosté zpřesnili hru a postupně snižovali náskok domácích (10:8) a po esu Parraguierra 10:9, první oddech domácích. Čechmánkovi se daří na podání a po esu je stav 15:12. Po dalším dobrém podání stav 16:12 a druhý oddech hostů. Za stavu 17:12 se vrací první nahrávač hostů Melcher. Výborné podání Adamce a blok Navláčila a domácí jdou do koncovky 20:13. Za stavu 23:17 střídání u hostů, místo Parraguierry nastoupil Šulava. První setbol proměňuje Dan Čech a domácí po vítězství 25:23 vedou domácí 2:0.

Třetí set pro změnu začali lépe hosté a po výborných podáních Kramára donutili domácího trenéra Obdržálka za stavu 2:5 vzít první oddech. V dalším průběhu si hosté neustále udržovali tří až čtyřbodový náskok. Domácí trpělivou hrou postupně snižovali náskok až na 14:15. Po výborných podáních Vašíčka domácí srovnali na 17:17 a první oddech hostů. Další dva skvělé servisy Vašíčka a druhý oddech hostů (19:17). Hostům oddech vyšel a po chybách domácích na útoku opět vedou 19:20. Po dalších chybách v útoku domácích mají hosté dva setboly. Hned první proměňuje Tibitanzl 23:25, 2:1 na sety.

Po vyrovnaném začátku čtvrtého setu se domácí blýskli v obraně na síti a odskočili na 7:3 a první oddech hostů. Za stavu 8:3 přichází klasické dvojstřídání u hostů. Hosté snížili na 12:9 a domácí berou oddechový čas. Dlouhou výměnu při podání Kobolky uhráli hosté a snižují na 16:14. Druhý oddech domácích. Podání Kobolky ukončuje Adamec 17:14. Následuje série nepřesností na obou stranách a do koncovky jdou domácí s hubeným náskokem 20:18. Vašíček útočí 21:18 a druhý oddech Jakuba Salona. Za stavu 23:19 hosté střídají zpět původní sestavu. Navláčil eso z podání a první mečbol domácích proměňuje hostující Kobolka útokem do autu, 25:19 a 3:1.

Autor: Ivan Dostál