2.12.2019

Díky skvělé obraně si pražští Lvi vezou z Ústí nad Labem tři body

V televizní dohrávce 9. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 si mírný favorit až příliš snadno odváží tři body. Domácí Ústí nad Labem propadlo ve všech činnostech a tři prohrané sety byly jednoznačnou záležitostí pro pražské Lvy. Ti byli velice dobře dirigováni exústeckým nahrávačem Lubošem Bartůňkem.

č.: 54              dne: 2. 12. 2019             v hod.: 17:00

SK Volejbal Ústí nad Labem - VK Lvi Praha 1:3 (17:25, 13:25, 25:22, 17:25)

Rozhodčí: Rychlík Dušan, Dmejchal  Matěj

Počet diváků:  699

Domácí: Januzivič Nebojša, Beer Marek, Kramar Filip,  Parrauguirre Vicente,  Tibitanzl Martin, Kasan Jan, libero Kořínek Jiří. Střídali: Melcher Zachary, Kobolka Ivo, Šulava Marek, Vodvárka Jan

Hosté: Bartůněk Luboš, Svoboda Jan, Krajčovič Šimon, Mihajlovič Matej, Douglas-Powell Thomas, Král Jiří, libera Kovařík Michal, Ježek Matyáš. Střídal: Šulc Marek

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): Nejsme schopni dávat série na servisu. Když ubráníme, hned zkazíme a vůbec nedostaneme soupeře pod tlak. Máme problém s kvalitou a taktikou nahrávky. Útočíme velice často na kompaktní dvojblok a nehrajeme středem.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „Trápi nás nevyrovnanost a kvalita každého kontaktu s míčem. Nemáme čas na to, abychom věšeli hlavu. Nikdo jiný nám teď nepomůže a musíme se z toho co nejrychleji dostat sami.“

Jiří Král (kapitán  VK Lvi Praha): „Jsem velmi spokojen s předvedeným výkonem celého týmu. Dodrželi jsme taktiku a nasazení. Po nevydařeném třetím setu jsme se opět zkoncentrovali a pokračovali v dobré hře, což nemusí být vždy lehké.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Výborně splněná taktika na podání a následně v obraně. V tom jsme byli lepší. Výborný výkon na nahrávce. Zasloužené tři body. “

Úvod utkání vyšel lépe hostům. Domácí chybují na podání a nedaří se jim ani v útoku. Odpovídá tomu i rychlé vedení Prahy, která od začátku působí i sebevědoměji. Razantnějším servisem si Praha udržuje čtyřbodové vedení, které nenaruší ani střídání Kobolky za Januzoviče a Melchera za Kasana. Praha si sebevědomě jde pro snadné vedení 1:0.

V druhém setu se situace opakuje. Praha udrží kvalitu servisu a odtahuje tím útok domácích od sítě. Domácí nahrávači nedokáží připravit útočnou situaci pro své smečaře a ti jsou zablokováni nebo vychytáni v poli. Praha jde do hladkého vedení 2:0 na sety.

Třetí set začínají domácí větší kvalitou na servisu a hlavně Januzavič trápí svým servisem přijem hostů. Domácí jdou do vedení o čtyři body a tento náskok udrží až do stavu 23:19.  Praha kvalitním blokem dotáhne na 23:22, ale srovnat skóre nestihne. Domácí tvrdým útokem a ulívkou nahrávače na druhou ukončí set.

Čtvrtý set se vrátí vývojem hry ke scénáři prvních dvou setů. Praha opět s minimální chybovostí a velkou razancí na servisu přebírá zpět taktovku utkání. Dobře takticky servíruje a blokem pokrývá útok domácích. Ti nenacházejí žádnou činnost, kterou by dokázali otočit nepříznivý vývoj setu.  Opětovné střídání nahrávačů nepřináší efekt a hosté suverénně dokráčí k vítězství v setu a tím i v utkání bez sebemenších problémů.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav, foto Jana Zlámalová