31.3.2018

Dnešní domácí výhra posílá Karlovarsko do bojů o medaile

Dnešní den (31. 3. 2018) musel rozhodnout o vítězi čtvrtfinále play-off UNIQA volejbalové extraligy mužů 2017/18 mezi Karlovarskem a Brnem. Série hraná na tři vítězná utkání byla vyrovnaná 2:2. Hala pro míčové sporty byla jako již poněkolikáté v této sezóně vyprodaná, šlo o všechno. Karlovarsko po koncentrovaném výkonu, který byl narušen jen ve třetím setu, postupuje do semifinále.

č.: 158     dne: 31. 3. 2018    v hod.:19:00

VK ČEZ Karlovarsko – Volejbal Brno 3:1 (25:23, 25:13, 21:25, 25:18)

Rozhodčí: Fink T., Velinov E., Koutník P., Tůmová M.

Počet diváků: 1 023

Domácí: Hudeček, Treial, Rejlek, Zmrhal, Široký, Ropret, libero Pfeffer.  Střídal: Kriško

Hosté: Římal, Okosanovič, Pražák, Boula, Hrazdira, Klapal, libero Weber. Střídali: Stanislav, Mendoza, Jakubec

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Celá série byla hrozně těžká, Brno předvádělo výkony, které v základní části vidět nebyly. Vyšel jim tah se změnou domácí haly. Dnešní zápas se musel divákům moc líbit, bylo to skvělé i pro nás. Ten sport takto má vypadat a proto moc děkujeme divákům. Spadl z nás určitě kámen, díky postupu do semifinále, teď si musíme odpočinout a v úterý jdeme na to.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Dnešní postup patří hráčům, kteří si to enormně ubojovali, protože si myslím, že Brno dnes hrálo výborný sport a v druhé řadě to vítězství patří fanouškům. Nejenom těm, co chodí pravidelně každý zápas na volejbal, ale i těm, kteří se ve Varech spojili a stáli za námi a věděli, že v play-off se rozdíly mažou a že předem nikdo nemá nic jistého. Dostaly se k nám zprávy, že za námi celé Vary stojí  a proto to vítězství patří celým Varům.“

Michal Hrazdíra (kapitán Volejbal Brno): „Postoupit mohl dnes jen jeden. Myslím, že to byl velmi dobrý sport dnes. Hráli jsme o dost lépe než v minulých zápasech ve Varech. Myslím, že jsme tu nechali, co jsme tu nechat mohli a blahopřejeme Karlovarsku.

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Gratuluji Karlovarsku k postupu. Myslím si, že celou sérii rozhodlo domácí prostředí a podání, které bylo klíčem k úspěchu ve všech zápasech. Dnes nás domácí přehráli na servisu, opět to mělo podobný průběh. Dokázali jsme tu konečně uhrát jeden set, ale domácí kromě úvodu, kdy byli trochu zaskočeni to zvládli lépe a zaslouženě postoupili.“

Rozhodující utkání play-off  čtvrtfinále začalo nezvykle v 19 hodin, díky předchozímu programu v hale. Do stavu 6:6 prvního setu si obě družstva uhrávají svoji ztrátu. Následuje tvrdý servis Brna  a domácí mají problém s rozehrou a do prvního TTO jdeme za stavu 6:8 pro hosty z Brna. Karlovarsku se nedaří a proto musí domácí trenér Jiří Novák zastavit hru TO (7:11). Na servis přichází Henri Treial a dvěma esy upravuje stav setu. Další body přichází a domácím se daří srovnat hru 13:13. Nepříjemný servis Tomáše Širokého dělá soupeři problémy a domácí jdou do vedení 15:14. Za stavu 15:15 musí rozhodčí  domluvit oběma kapitánům. Ondra Hudeček následně přidává bod na útoku a druhý TTO je za stavu 16:15 pro domácí. A přichází bod od Gregora Ropreta přímo ze servisu. Další dva body po tvrdém servisu, kdy rozehra hostů je složitá, nutí trenéra Ondru Marka k zastavení hry (18:15). Vypadá to, že počáteční nervozita domácích je pryč. Filip Rejlek přidává bod po útoku z kůlu. Na to reaguje soupeř také bodem z útoku na kůlu. V této fázi setu opět obě družstva uhrávají svoji ztrátu (21:19). Další hrozná rána na útoku od Filipa Rejlka (23:20). Blok Henriho Treiala a nahrávače Ropreta upravuje stav na 24:20. Soupeř přidává bod z útoku a další bod po servisu Hrazdiry. Trenér Novák žádá druhý TO (24:22). Technická chyba na útoku od Ondry Hudečka (24:23). Další servis Michala Hrazdiry již nepřichází (aut) a Karlovarsko se ujímá vedení v zápasu 1:0 (25:23).

Druhý set má podobný vývoj jak první, do prvního TTO obě družstva uhrávají svoji ztrátu. Ale od tohoto TTO se více bodů přidává na stranu domácích. Hostující trenér Marek se snaží zastavit hru nejprve za stavu 10:7  a pak za propastného stavu 19:9. Karlovarsko v koncovce nechává ještě Brno rozehrát, ale po vlastním TO, set dohrávají v klidu 25:17.

Třetí set se nevyvíjí pro domácí dobře. Tzn. tahají za kratší konec. Trenér Novák zastavuje hru TO 8:10 z pohledu domácích a 14:18, kdy hra je dosti rozhozená. Při servisu kapitána Hudečka se hra trochu srovnává, ale přichází další chyby Karlovarska 16:20. V této fázi se více daří na servisu hostujícímu Brnu. Přichází eso z ruky Okosanoviče 17:22. Technická chyba Rejlka na servisu (18:23). Za stavu 19:23 přichází na servis Michal Kriško. Tvrdý servis, který bod nepřináší. První setball pro Brno (19:24). Trenér Marek  musí za stavu 21:24 po dvou bodech pro domácí  zastavit hru svým prvním TO, po kterém Brno získává set 25:21 z pohledu Brna.

Čtvrtý set  začíná třemi tvrdými servisy nahrávače Ropreta, který pro domácí získává dva body. Další dva body díky útoku Henriho Treiala středem. Servis Filipa Rejlka přináší další bod (6:3). V této fázi utkání si Karlovarsko hodně věří. Uhrávají body, které se líbí vyprodané hale. Servis Michala Hrazdiry komplikuje rozehru Karlovarska, domácí přichází o jeden plusový bod. Do prvního TTO jdeme za stavu 8:6 pro domácí. Nepříjemný servis Ondry Bouly se daří zkrotit a bod získávají domácí útokem středem (Treial  10:8). Těžká část setu, obě družstva hrají na hranici rizika. Po technické chybě Brna (blok v sítí), jdeme do druhého TTO za stavu 16:13. Další bod přichází po bloku Filipa Rejlka 17:14. Po servisu Římala je u Karlovarska komplikace na rozehrávce a následném útoku. Brno snižuje na 17:16 a trenér Novák žádá přerušení hry TO. Následuje horší přihrávka Marka Zmrhala, který to vylepšuje na útoku 18:16. Na podání přichází Henri Treila a je z toho eso pro domácí. Trenér Marek zastavuje hru prvním TO a pokračuje střídáním. Po plachtícím servisu Treiala přichází blok Tomáše Širokého 20:16. Přichází na podání Brna Stanislav, který kazí 21:17. Kazí i Rejlek, ale jeho následný útok přidává bod na stranu Karlovarska. Další bod z ruky Hudečka 23:18 a trenér Marek žádá druhý TO. Karlovarský tlak není k zastavení a čtyři roky po sobě je Karlovarsko od svého založení v semifinále nejvyšší soutěže ve volejbale.

Autor: Tým Karlovarska