21.4.2018

Dnešní jasnou výhrou udrželo Aero Odolena Voda extraligu

Pátý rozhodující zápas baráže UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 se odehrál ve Sportovní hale v Odoleně Vodě. Vyrovnaný byl první set, kdy se AERO dostalo do vedení v polovině setu. Druhý a třetí set měli domácí pod kontrolou a zaslouženo vyhrálo 3:0, celou sérii pak 3:2. Extraligové týmy pro příští ročník budou stejné.

č.: 5       dne: 21. 4. 2018      v hod.: 18:00

AERO Odolena Voda – Black Volley Beskydy 3:0 (25:21, 25:18, 25:14)

Rozhodčí: J. Kořenek, R. Činátl

Počet diváků: 741

Domácí: Hladík, Vitiuk, Carabali, Licek, Mikula, Russell, libero Turis. Střídali: Kotrch, Holčík

Hosté: Jambor, Burrow, Seifert, Vašut, Plichta, Kubala, libera Dohnal, Kaloč. Střídali: Srkal, Holly, Pospíšil, Bohačík

Marek Mikula (kapitán domácích): „Pro nás existenční zápas v Extralize, který jsme koncentrovaně odehráli a potvrdili naší kvalitu. Škoda, že jsme takto nehráli dříve. Děkujeme našim skvělým fanouškům za úžasnou podporu po celý rok. Dneska byli úžasní.“

Martin Demar (trenér domácích): „Velké poděkování hráčům, fanouškům, vedení klubu a hlavně Lickovi, který odehrál famózní zápas na nahrávce. Pochvala samozřejmě i ostatním hráčům. Poblahopřál bych Beskydům, které byly důstojným soupeřem v této baráži.“

Tomáš Plichta (kapitán hostů): „Nejdříve by jsem chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří jsem za námi cestovali takovou dálku. Soupeř dnes dominoval ve všech činnostech a nedokázali jsme je zastavit.“

Michal Provazník (trenér hostů): „Dle mého názoru, tak jako v každém zápase, rozhodl první set. Na začátku jsme tahali za kratší konec. Domácí nám možnosti nabídly, kdy jsme mohli odskočit na tři až čtyři body, ale nedokázali jsme to. Ve druhém setu se domácí rozjeli a už jsme je nedokázali zastavit.“

Začátek utkání byl v bouřlivé atmosféře velmi vyrovnaný. Beskydy vedli o dva body při prvním technickém oddechovém čase a ztrátovalo se. Změna ve vedení se odehrála v polovině setu a Aero otočilo díky kvalitnímu servisu a dobré obraně. Set se dohrával ke spokojenosti domácích a ti se ujali po vyrovnaném setu 1:0.

Vstup do druhého setu mělo Aero velmi dobrý. Rychle vedlo až o pět bodů a hrálo v euforii. I v polovině setu se náskok navyšoval a Beskydy nehrály lehce. Náskok se v konci setu mírně zmírnil, ale Aero vedlo 2:0.

I třetí set začalo Aero dobře a vedlo o tři body. Polovina setu patřila domácím díky kvalitnímu servisu a kvalitní obraně. Náskok se vyšplhal až na rozdíl deseti bodů a hala bouřila. Aero vyhrálo 25:14, celý zápas 3:0 a udrželo extraligu i pro další ročník.

Vedení klubu, trenér s celým realizačním týmem a všichni hráči děkují všem fanouškům AERA za podporu po celou sezónu.

Autor: Tomáš Havlát