14.12.2017

Dnešní zápasy UNIQA Extraligy mužů v režii favoritů

Třemi zápasy bylo dnes zahájeno 12. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2017/18. Favorité nezaváhali a celkem snadno si poradili se svými soupeři. Rozjeté Brno nedalo šanci tápajícímu Zlínu, zkušený Liberec neměl žádné problémy na palubovce mladíků z ČZU, v Ústí koncentrované Kladno přehrálo domácí.

VOLEJBAL BRNO – FATRA ZLÍN

Základní část volejbalové extraligy mužů se přehoupla do druhé poloviny, a tak si brněnští volejbalisté letos střihli se Zlínem už druhý zápas, tentokrát na domácí palubovce. Tým Ondřeje Marka po sérii úspěšných utkání znovu zabodoval, když v utkání zvítězil 3:0. Zlínským hráčům se naopak v sezóně 2017/18 zatím nepodařilo proti Brnu uhrát vůbec žádný set.

č.: 71 dne: 14. 12. 2017 v hod.: 18:00

Volejbal BRNO – Fatra Zlín 3:0 (26:24, 25:21, 25:17)

Rozhodčí: Peloušek J., Kavala T., Sedlák Z., Novák Z., Antušák J.

Počet diváků: 300

Domácí: Hrazdira, Klapal, Okosanovic, Handlíř, Pražák, Boula, libero Weber. Střídali: Mendoza, Stanislav

Hosté: Barták, Vašíček, Čechmánek, Adamec, Motyčka, Navláčil, libero Bláha. Střídali: Truong, Kolář, Uchytil, Čech

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal BRNO): Dnešní utkání jsme si zbytečně komplikovali, nefungoval nám servis ani obrana. Jsem moc rád, že jsme dokázali zvítězit navzdory ne moc dobrému výkonu. Možná se na nás podepsala trošku únava z poháru a ze všeho kolem.

Ondřej Marek (trenér Volejbal BRNO): „S výsledkem sice spokojený jsem, ale s výkonem dnes ne. Nepodávali jsme dobře, nebránili jsme, útočili jsme s chybami a vázla přihrávka a kombinační hra Bouly, takže máme co zlepšovat. Nicméně si odnášíme tři body, což je pro nás hlavní.“

Pavel Kolář (kapitán Fatra Zlín): „Dnešní zápas se mi komentuje těžko, prostě se nám nedařilo.“

Přemysl Obdržálek (trenér Fatra Zlín): „Utkání dnes rozhodla první sada, kdy jsme měli k dispozici setbol a ten jsme nevyužili. Ve druhém setu jsme se snažili ještě zabojovat, ale v tom třetím bylo Brno jasně lepší.“

První set byl jako na houpačce, hostující Zlín se sice na jeho začátku ujal vedení o čtyři body (4:8), brněnští hráči ale do druhého technického time outu srovnali krok (16:15). Sada se tak rozhodovala až v koncovce, ve které mohl z prvního setbolu těžit Zlín (23:24), ale nepodařilo se mu to. V následujících dvou výměnách naopak přesně zaútočilo Brno a byl to tedy domácí tým, kdo se radoval z vítězství 26:24.

Ve druhé sadě si sice hostující volejbalisté vytvořili mírný náskok, Brno ale rychle srovnalo a při podání Ondřeje Bouly šlo do vedení 14:10. Po time outu, který si pak Zlín vzal, ještě svěřenci Přemysla Obdržálka stáhli na 14:13, domácí ale vzápětí znovu odskočili na rozdíl tří bodů. Svůj náskok si už Brno pohlídalo a v druhém setu vyhrálo poměrem 25:21.

Ve třetím dějství pak domácí volejbalisté Zlínu prakticky nedali šanci na zvrat v utkání. Hostující se naopak trápili a ve druhém technickém time outu museli dohánět už sedmibodové manko (16:9). Brno si tedy doma dokráčelo pro konečný výsledek 25:17 a na svoje konto si připsalo pátou extraligovou výhru v řadě.

Autor: Barbora Mertová

VOLLEYTEAM ČZU PRAHA – VK DUKLA LIBEREC

Již po druhé v této sezóně se utká domácí tým ČZU Praha s volejbalovým klubem Duklou Liberec, který po jedenácti odehraných kolech drží první příčku. Liberečtí doposud prohráli pouze zápas s loňským mistrem, a tak to budou mít domácí v dnešním zápase těžké a pokusí se překvapit liberecký tým a nadělit si tak hezký dárek pod volejbalový stromeček.

č.: 67   dne: 14. 12. 2017  v hod.: 18:00

VolleyTeam ČZU Praha – VK Dukla Liberec  0:3 (15:25, 18:25, 22:25)

Rozhodčí: Trumpeš D., Horký P.

Počet diváků: 225

Domácí: Kuliha, Patočka, Démar, Šulc, Krajčovič, Kuboš, libero Kovařík, Kop. Střídali: Kočka, Pavelka

Hosté: Galabov, Janouch, Veselý, Štokr, Leikep, Správka, libero Kopáček, Kunc. Střídal: Indra

Démar Matyáš (kapitán VolleyTeam ČZU Praha): Bohužel děláme stále spousty nevynucených chyb, které nás srážejí dolů a proti týmům jako Liberec potom nemáme šanci.“

Malán Miroslav (trenér VolleyTeam ČZU Praha): „Mrzí mě, že jsme liberecké hráče nepotrápili trochu více. Spousta chyb v základních činnostech není akceptovatelná.“

Správka Aleš (kapitán VK Dukla Liberec): „Zápas jsme měli pod kontrolou. Domácí jsme zatlačili servisem a zaslouženě vyhráli 3:0.“

Nekola Michal (trenér VK Dukla Liberec): „Jsem rád, že jsem zvládli i zápas tady v Praze. Jeli jsme si sem pro tři body a to jsme splnili.“

Začátek setu domácím utíká po vlastních chybách na útoku. Po třech chybách na straně domácích se jde za stavu 8:5 pro Duklu do prvního TT. Hosté tvrdí muziku na servisu a domácí mají problémy s přihrávkou. V druhém TT to je 16:10 pro libereckou Duklu. První set neměl dlouhého trvání a první malé vítězství v tomto zápase si připisuje liberecká Dukla, která vyhrává 25:15.

V druhém setu domácí nechybují na útoku, ale přesto dělají spoustu chyb na servisu a tak vzniká bodová propast mezi domácím a hostujícím týmem. Domácí sice zlepšili mezihru, ale  to dnes nestačí na rozjetý liberecký tým, který si i dnes pravděpodobně připíše výhru číslo dva proti ČZU. Liberečtí vítězí v druhém setu 25:18.

V třetím setu hrají oba týmy s obměněnými sestavami. Za domácí tým nastoupil nahrávač Kočka a univerzál Pavelka a za hostující tým Indra, který vystřídal Štokra. Změny v sestavách přinesly čerstvý vítr do hry hlavně u domácího týmu. I s trochou štěstí vedou domácí hráči o dva body až do poloviny setu, kde se projevila zkušenost hostů a do druhého TT už jdou liberečtí za stavu 16:14. Koncovku setu a vydobitý náskok si liberečtí už nenechali ujít a vyhrávají i v tomto setu 25:18. V celém zápase pak 3:0.

Autor: Mgr. Richard Dupal

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM – KLADNO VOLEJBAL.CZ

Kladno nic nepodcenilo, postavilo svoji hru na hodně razantním servisu, bezchybnosti v útoku a soustředěnou obranu na nejúdernější sílu Ústí universála Kramára. Domácí nenašli protizbraň, pokoušeli se bojovat v obraně, ale to na kvalitu Kladna nestačilo a tak je výsledek  jednoznačný.

č.: 68  dne: 14. 12. 2017   v hod.: 18:00

SK Volejbal Ústí nad Labem - Kladno volejbal.cz  0:3 (16:25, 20:25, 22:25)

Rozhodčí: Činátl René, Rychlík Dušan

Počet diváků: 453

Domácí: Tibitanzl Martin, Bartůněk Luboš, Bartůněk Vitěslav, Prajzler Matěj, Kramár Filip, Vanags Toms, libero Pondělíček Martin, Kořínek Jiří. Střídal: Voth Christopher

Hosté: Hýský Tomáš, Sobotka Vladimír, West Matthen, Šulista Petr, Zajíček Adam, Gromadovsky Marcel, libero Moník Milan. Střídal:  Kozak Adam

Kramár Filip (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Dnes zasloužené vítězství Kladna. Přehráli nás ve všech herních činnostech a  eliminovali nás  blokem v útoku.“

Brom Petr (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Kladno nás dnes přehrálo koncentrovanou a bezchybnou hrou na ztrátu. “

Zajíček Adam (kapitán  Kladno volejbal.cz): „Jsme rádi za výhru v Ústí, které se poslední zápasy zlepšovalo. Domácí nekladli moc odpor, jejich body si uhrávali sami, ale naším polevením jsme to domácím dovolili. Děkuji našim fanouškům za podporu.“

Fortuník Milan (trenér Kladno volejbal.cz): „Hráli jsme od úvodu utkání koncentrovaně, plnili taktický plán a měli jsme  Tomáše Hýského v důležitých situacích. “

Popis utkání

Hned začátek utkání naznačil kudy povede cesta Kladna za vítězstvím. Sobotka na servisu zahajuje  tvrdým smečovaným podáním, Kladno vede 0:4 a  je zde hned první time domácích.  Hosté nepolevují, nadále tvrdě servírují, s čímž má Ústí velký problém. Nedokáže si po špatném příjmu podání připravit kvalitní útok a ten naráží na kompaktní blok hostů. Kladno navyšuje vedení na pohodových 9:16 a dotahuje set bez komplikací k výhře 16:25.

Druhý set začal žlutou kartou pro domácí za technickou chybu a kvalitním podáním  ústeckého  blokaře Tibitanzla. Domácí vedou 5:1 a zdá se, že by mohlo dojít k obratu ve vývoji utkání. Ústí dobře brání v poli, ale nedokáže dohrávat všechny vybrané míče. Přesto jde do vedení 15:10. Na podání přichází Gromadowsky a tvrdým servisem srovnává na 16:16. Další tvrdý servis, tentokrát Sobotky, navyšuje rozhodující náskok Kladna na 16:20 a je  v podstatě rozhodnuto. Domácí nenacházejí patřičnou protizbraň a prohrávají druhý set 20:25.

Třetí set má nejvyrovnanější průběh. Domácí bojují v obraně  i v útoku, špatný přijem Kladna a tím dokáží udržet vyrovnaný průběh skóre do stavu 18:19. V koncovce  Kladno opět kvalitně a bezchybně servíruje, přidává neprostupný blok a nedá bojujícímu Ústí naději na zisk setu.  Závěr utkání je trochu zdramatizován dvěma esy Bartůňka L., ale na zvrat to nestačí. Kladno si odváží hladké, ale zasloužené vítězství podložené kvalitou hry.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav