10.11.2021

Dnešním výkonem dala Příbram zapomenout na nedávný kolaps z Prahy

Středeční podvečer patřil v UNIQA volejbalové extralize mužů 2021/22 odloženému utkání 1. kola, ve kterém příbramští Kocouři hostily volejbalisty Brna. Podle předzápasových kurzů byla jasným favoritem domácí Příbram, všichni ale očekávali spíše vyrovnanou bitvu. V prvním setu Brno hrálo koncentrovaně a neprodukovalo tolik chyb, Příbram se ale dokázala zvednout a otočila třemi sety v řadě zápas ve svůj prospěch.

VK Euro Sitex Příbram – Volejbal Brno 3:1 (22:25, 25:16, 25:20, 25:16)

Rozhodčí: Rychlík D., Velinov E.

Počet diváků: 427

Domácí: Böhm, Trojanowicz, Johansen, Madaloz, Hobern, Dolgopolov, libero Verasio. Střídali: Ureš J., Hulpach

Hosté: Hrazdira, Domingues, Drahoňovský, Zmrhal, Klajmon, Truong, libera Lžíčař, Špelda. Střídali: Janečka,Toman, Fitz, Kočvara

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Výborně dnes zahrál náš univerzál German Johansen a smečař Lucas Madaloz, dobře zahrál i mladý Kuba Ureš. Myslím si, že první set byl vyrovnaný a měli jsme trochu smůlu v koncovce. Od druhého setu jsme celkem soupeře přehrávali a dneska jsme si to vítězství zasloužili.“

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): „První set jsme byli nervózní, bylo vidět, že ta prohra v Praze s námi zamávala po psychické stránce, ale pak kluci hráli naši hru, na kterou jsme zvyklí z tréninku. Byli jsme agresivnější na servisu, Kuba Ureš pomohl na přihrávce a najednou byla vidět ta rozjetá mašina. Byli jsme lepší než Brno, hlavně co se týče útoku a servisu, tam jsme na ně fakt tlačili.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Příbram byla dnes daleko agresivnější hlavně ve třetím a ve čtvrtém setu a zasloužila si vyhrát. Nehraje se nám tady v příbramské hale nikdy dobře, Příbram především skvělým servisem, ale i následnou obranou v zápase dominovala, blahopřeji k vítězství.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Nám se dnes podařil vstup do utkání, v prvním setu jsme Příbram trochu zaskočili a využili jsme toho, že se nedařilo jejich diagonálnímu hráči. V dalším průběhu Příbram skvěle podávala a my jsme měli velké starosti na přihrávce. Myslím si, že utkání se rozhodlo ve třetím setu, když jsme měli dvakrát odtaženého U-hráče díky dobrému servisu a nedokázali jsme ho ubránit a následně složit dvě bodovky. Gratuluji Příbrami k zaslouženému vítězství.“

Do prvního setu vstoupili aktivněji hosté z Brna. Předváděli koncentrovanou hru a také dokázali předvést několik tříbodových sérií, díky čemuž se jim podařilo držet nad domácími náskok. První tuto skvělou sérii dokázala Příbram tvrdým servisem Lucase Madaloze smazat ztrátu ve skóre, ale na další těsně před koncovkou již nedokázala najít odpověď a Brno šlo do vedení 1:0 na sety. Potvrdilo se, co se čekalo před zápasem a to, že tento zápas nemá jasného favorita.

Do druhého setu vstoupila jasně lépe domácí Příbram a po prvních pár výměnách vedla 8:5. Trenér hostů Ondřej Marek si vzal pro své svěřence oddechový čas a pokusil se své hráče motivovat, aby nevěšeli hlavy dolů a pokusili se předvést to, co předváděli v setu prvním. Ani to ale nepomohlo a Příbram postupně navyšovala skóre. Ke slovu se tak dostali i náhradníci hostujícího Brna, ale Příbram si tento set jasně pohlídala a ukončila set rozdílem devíti bodů.

Na konci druhého setu ukázali někteří hráči z Brna, že i oni mají v zápase co předvést, a proto do třetího setu nastoupil např. blokař Jakub Janečka, který domácí několikrát potrápil nepříjemnou plachtou. Došlo i k dalším změnám v postavení, např. kapitán Michal Hrazdira začínal v prvních dvou setech u nahrávače a do třetího setu ho trenér postavil od nahrávače. Možná i tyto zajímavé změny znamenaly to, že hosté dokázali v první části třetího setu vést a domácím trvalo nějaký čas, než se zorientovali a začalo se jim znovu účinně předvádět vlastní hru. Zhruba za stavu 10:10 se vývoj obrátil a Příbram šla do vedení. Na servisu dominoval opět domácí smečař Lucas Madaloz a pár es předvedl také univerzál German Johansen, naopak hostům se na servisu tolik nedařilo. Kromě pár přímých bodů dokázali domácí volejbalisté zdokonalit přihrávku a získávali pravidelně své ztráty a k tomu přidávali spoustu bodovek po skvělých obranách na bloku i v poli. Třetí set tak skončil rozdílem pěti bodů pro Příbram.

Do čtvrtého setu nastoupila Příbram velmi sebejistě a všichni hráči táhli cílevědomě za jeden provaz směrem k vítězství. Vývoj setu prakticky kopíroval vývoj druhého setu, kdy měla Příbram jasně navrch a přehrála Brno poměrně jasně bez jakýchkoliv problémů a získala před oslabeným domácím publikem (hrálo se ve všední den) všechny tři body.

Autor: Štěpán Chvosta