Reprezentace
26. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Lotyšsko
Reprezentace
4. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Bosna a Hercegovina
11.3.2020

Do konce základní části UNIQA extraligy mužů zbývá odehrát poslední kolo

Zápasy 22. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20, které se odehrají před prázdnými tribunami, mohou už jen „kosmeticky“ upravit konečné umístění po základní části. To nejdůležitější už známe - šestici týmů, která má zajištěnou účast ve čtvrtfinále, čtyři týmy, které budou bojovat v předkole play-off, ale i tým sestupující do baráže. V závěrečném kole půjde týmům hlavně o vylepšení pozice, důležité při nasazování do zápasů play-off. O tom, jak bude probíhat další část UNIQA extraligy bude rozhodnuto v nejbližších dnech po jednání AVOKU (Asociace volejbalových extraligových klubů). Bude se muset přihlížet k vývoji situace v ČR okolo koronaviru.

Už ve čtvrtek je na programu předehrávka mezi Kladnem a Ústím nad Labem. Domácí Orli již nemohou přijít o čtvrtfinálovou účast, osud Severočechů je také zpečetěn. Ty čeká baráž o udržení extraligy pro příští sezónu.

Další zápasy závěrečného kola se odehrají v sobotu. Šlágrem kola bude souboj prvního s druhým. Již jistý vítěz základní části Karlovarsko přivítá doma Jihostroj České Budějovice.

Nováček letošní sezóny, tým Black Volley Beskydy, si vítězstvím v pondělní televizní dohrávce v Ústí nad Labem zajistil jedenáctou pozici, ale hlavně účast i v příštím ročníku extraligy. V posledním zápase sezóny 2019/20 hostí celek Beskyd již jistého čtvrtfinalistu z Prahy.

Dalšími týmy, které si také zajistily přímou účast ve čtvrtfinálové sérii, jsou Brno a Liberec. Brněnští volejbalisté doma nastoupí proti mocně finišující Příbrami, která ještě může zamíchat kartami v umístění družstev pro předkolo play-off. Toho se zúčastní i Zlín, kterému i po odehrání závěrečného zápasu v Liberci bude patřit desátá příčka.

Vyrovnané utkání se dá předpokládat v Odoleně Vodě, kde proti sobě nastoupí mužstva, která bojují o lepší umístění v konečné tabulce základní části extraligy směrem k předkolu play-off. Průběžně osmé Aero ztrácí na sedmou Ostravu dva body.

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 1* - beachvolejbal

Muži – Poděbrady finále: Sedlák / Maňas – Šépka / Semerád 2:0 (21:17, 21:19) o 3. místo: M. Pihera / Šotola – V. Beneš / Havlín 2:0 (21:17,...

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Královo Pole Brno hlásí novou posilu, z portugalského týmu Leixoes SC přichází americká smečařka Cassie Baird.

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - chlapci

1. místo - Daniel Fabikovič / Richard Stružka 2. místo - Tomáš Červa / Jakub Tesárek 3. místo - Tomáš Křenek / Tadeáš Milichovský

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - dívky

1. místo - Noemi Jeřábková / Sabina Matoušková 2. místo - Žaneta Foxová / Michaela Vlčková 3. místo - Kristýna Koblížková / Alžběta Tomášová

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko – Česká republika 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13)

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Švédský univerzál Fredric Gustavsson po Řecku, Francii, Finsku, Japonsku, Belgii a Turecku, kde naposledy působil v týmu Inegol Belediyesi, okusí v...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018