22.8.2018

Dovolená hráčům extraligy skončila. Jak se týmy na příští sezonu připravují? 1. díl

„Konec prázdnin“ pro extraligové týmy nastal v průběhu začátku srpna, kdy se družstva v novém složení vrhly do přípravy na nadcházející ročník UNIQA extraligy 2018/2019. Trenéři nejprve hráčům naordinovali náročnou fyzickou přípravu, která bude pomalu přecházet v herní praxi. Až později se do týmů zapojí reprezentanti, kteří si plní své povinnosti u svých národních týmů. A co se nového událo u týmů Karlovarska, Kladna, Liberce, Českých Budějovic, Brna a Ostravy?

Mistrovské Karlovarsko začalo přípravu na Božím Daru. Vzhledem k jeho účasti v základní skupině Champions League se na přestupovém poli hodně činilo. Jako nahrávačská jednička přichází nizozemský reprezentant Daan van Haarlem, který již v minulosti českou extraligu okusil v dresu Kladna. Dalšími cizinci v sestavě budou americký univerzál Jalen Penrose a australský reprezentační blokař Trent O´Dea. Po několikaletém působení v rakouském Insbrucku se do Česka vrací blokař Marek Beer. Dalšími posilami je z Prahy příchozí blokař Vojtěch Patočka a nahrávač Matyáš Džavoronok, smeč posílí ostravský Lukáš Vašina.

Stříbrné Kladno (alias „kladenští Eagles“) se připravuje na Kladně, plánuje účast na turnaji v Příbrami, v Hradci Králové a na domácím turnaji „O pohár primátora města Kladna“. V půlce září se pak vydá na týden do Belgie a Francie, kde změří mimo jiné síly s belgickým týmem Lennik a švýcarskou Ženevou. Novým „dirigentem“ družstva bude nahrávač Filip Habr, který se vrací z Ruska. Cizineckou legii tvoří venezuelský univerzál Fabián Martínez, polský blokař Bartosz Cedzynski a srbský smečař Miloš Vemič. Z Příbrami přichází nahrávač Jan Hrdý, tým doplní mladíci Matěj Koloušek a Matyáš Jachnicki.

Bronzová Dukla Liberec zahájila přípravu tradičním přejezdem na kolech z Liberce do Harrachova, kde začala nabírat tréninkové dávky a odkud se na další fyzickou přípravu přesunula do Špindlerova Mlýna. Po odchodu dlouholeté nahrávačské jedničky Jakuba Janoucha angažovala na jeho post z Ostravy Mateusze Biernata, kterému bude krýt záda vlastní odchovanec Jiří Srb. Útočná síla přichází v podobě Petra Šulisty z Kladna a polského smečaře Bartocze Pietruczuka.

Jihostroj České Budějovice bude i nadále hrát ve své domovské hale. Příprava bude převážně probíhat v Českých Budějovicích a okolí (na Kleti, v Hluboké nad Vltavou). K „volejbalu“ se hráči dostanou až ke konci srpna. Kromě turnajů v Liberci a v Karlových Varech je ještě čekají přípravná utkání s Příbramí, Prahou a s rakouskými soupeři. Změny v týmu jsou minimální, o to kvalitnější. Přichází španělský reprezentační nahrávač Miguel Angel De Amo a australský reprezentant – smečař Max Staples.

Volejbal Brno je jako tajemný hrad v Karpatech. Dočkáme se nějakého velkého překvapení?

S novou dvojicí nahrávačů se představí Ostrava. Po dvou letech se z Karlovarska vrací ostravský odchovanec Jan Štefko a z Polska přichází Blažej Podlesny. Dalšími novými „plejery“ jsou reprezentační smečař Rakouska Anton Menner a americký univerzál Mitch Beal, který již působil v Evropě (Belgie, Švýcarsko). Tým dále doplní loňští junioři - libero Matouš Vancl, univerzál Jakub Dvořák a smečař Vojtěch Bauman. V přípravě jsou „naordinovány“ jak antukové, tak halové turnaje: Kojetín, Zwettl (Rakousko), Gliwice (Polsko), B. Biala (Polsko), Zlín Cup a Ostrava Cup.

 

Autor: Jiří Carba, foto VK Karlovarsko

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2018/19 ženy - 3. kolo

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:1 (25:13, 25:21, 21:25, 25:20),první utkání 3:2, postupuje Olymp, VK Brno – VK Prostějov 1:3 (26:28, 26:24, 16:25,...

 
Challenge Cup 2018/2019 ženy

VK Dukla Liberec – PSVBG Salzburg (AUT) 3:0 (25:23, 25:16, 25:21), první zápas 2:3 - postupuje Liberec

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Kladno volejbal cz – Montana Volley (BUL) 3:0 (26:24, 25:21, 25:22), první zápas 3:0 - postupuje Kladno

 
Challenge Cup 2018/2019 ženy

PVSBG Salzburg (AUT) – VK Dukla Liberec 3:2 (17:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:10)

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Montana Volley (BUL) – Kladno volejbal cz 0:3 (18:25, 24:26, 19:25)

 
Champions League 2018/19 - los základních skupin

MUŽI skupina A: Zenit Kazaň (RUS), Halkbank Ankara (TUR), Knack Roeselare (BEL), vítěz Paok Thessaloniki (GRE)/United Volleys Frankfurt...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018