22.4.2018

I druhý finálový tie-break ovládli volejbalisté Karlovarska

Jízda domácích v play-off UNIQA volejbalé extraligy mužů 2017/18 pokračuje. Poprvé v historii klubu je Karlovarsko ve finále. První utkání na Kladně sice vyhrálo, ale dnes to bude velmi těžké a nervózní utkání před neskutečnou návštěvou diváků. Všichni jsou zvědaví, zda David Konečný nastoupí.

č.: 172     dne: 22. 4. 2018    v hod.:17:00

VK ČEZ Karlovarsko – Kladno Volejbal cz 3:2 (30:32, 23:25, 25:18, 25:21, 15:8), stav série 2:0

Rozhodčí: Krtička J., Rychlík  D., Koutník P., Kindermanová L., Kinderman M., Tůmová M.

Počet diváků: 1 397

Domácí: Hudeček, Treial, Rejlek, Zmrhal, Široký, Ropret, libero Pfeffer. Střídali: Kriško, Prešinský, Štefko

Hosté: West, Bouza, Zajíček, Šulista, Hýský, Sobotka, libero Moník. Střídali: Trojan, Fortuník O.

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Jsme hrozně šťastni za výhru, jelikož se nerodila vůbec jednoduše a strašně jsme si to zkomplikovali v prvním setu, když jsme začali, jak jsme si řekli. Pak jsme dostali Kladno do hry, které si začalo věřit v té sestavě co nastoupili. Začali jsme ztrácet hlavu, vypadalo to na konec, ale naštěstí jsme to otočili, takže super. Musím, ale za kluky vyseknout poklonu fanouškům, jednak proto, kolik jich přišlo a jednak, jak nás hnali za každým bodem.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Finále je dřina. My jsme ze začátku výborně nastoupili, ale zapomněli jsme, že se to samo nedohraje. V prvních dvou setech nám v koncovkách chyběla agresivita. Pak se to odblokovalo a kluci to zdárně dotáhli do vítězného konce, za což jim patří obrovské dík. Musím samozřejmě zmínit, že to co předvedli diváci, bylo fantastické a věřím, že na to budeme dlouho vzpomínat.“

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Vypadalo to pro nás velmi dobře a nyní je to velké zklamání. Samozřejmě gratuluji Karlovarsku, protože si to vyhráli sami. My jsme jim k tomu pomohli. Skvělá kulisa, parádní reklama na volejbal a budeme se těšit na třetí zápas.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Velmi dobře zahrané první dva sety, pak se Karlovarsko rozjelo a my jsme nedokázali zareagovat. Musíme se připravit na třetí zápas, který jen tak nedáme.“

Nejvyšší návštěva v dosavadní kariéře karlovarského klubu. První set začal pro domácí velmi slibně. Díky obraně na síti a několika kvalitním podáním domácího univerzála Filipa Rejlka se Karlovarsko rychle ujímá vedení 8:4. Dlouhou dobu obě družstva získávají svoji ztrátu. První set se přiblížil koncovce a Karlovarsko začalo ztrácet. Na vině je velmi špatný příjem, z kterého domácí nahrávač není schopen připravit kvalitní útok. Ke srovnání stavu dochází při stavu 21:21. Od této chvíle je cítit z domácích mírná nervozita, díky které Karlovarsko není schopno set dotáhnout do konce, i když mělo několik příležitostí. Kladno vyhrává set za stavu 32:30.

Druhý set má úplně jiný průběh pro domácí, od samotného počátku setu Karlovarsko ztrácí. Domácí trenér se snaží hru zastavit TO, ale Kladno má mírně navrch, což dokazuje stav druhého TTO (13:16 z pohledu domácích). Další bod pro hosty nutí trenéra domácích zastavit hru druhým TO ( 13:17 ). Po vyhrané rozehře přichází na servis domácí Tomáš Široký a dějí se věci. Karlovarsko srovnává na 17:17 a trenér hostů Milan Fortuník si žádá první TO. Kladno získává bod a další přichází po špatném přijmu Marka Zmrhala (17:19). Po servisu kapitána Hudečka přes pásku je hra opět srovnaná 20:20. Obě družstva získávají svoji ztrátu (22:22). Na servis přichází domácí Filip Rejlek a hostující trenér Fortuník raději žádá druhý TO (22:22). Po servisu přichází technická chyba – dotek sítě a další chyba - útok do autu od Filipa Rejlka a Kladno jde do prvního setballu (22:24 z pohledu domácích). Trenér Novák střídá a na servis přichází Michal Kriško, jeho servis sice dělá hostům problémy, ale kladenský zpětný útok přináší bod a Kladno se ujímá vedení 2:0 na set.

Na začátku třetího setu Karlovarsko rychle vede 3:1, ale po kvalitním servisu soupeře je srovnáno. Domácím se nedaří na přihrávce a do prvního TTO jdeme za stavu 8:6 pro Kladno. A to si ještě kapitán Hudeček vysloužil, po sporném rozhodnutí rozhodčích o dopadu míče, žlutou kartu. Srovnání stavu přichází po servisu domácího Širokého a dokonce Tomáš přidává tři body navrch. Proto za stavu 12:9 pro Karlovarsko přichází TO hostů. Další bod díky bloku Ropreta, Treiala a Hudečka. Další bod po útoku středem Henriho Treiala (14:10). Přichází slabší chvíle domácích a musí přijít TO od domácího trenéra Nováka (14:12). Dva body domácích a jdeme do druhého TTO (16:12). Technická chyba (dotek sítě) Kladna a bod pro domácí. Další chyba Kladna – útok do autu (Hyský). Kladno získává bod, ale domácí hned otáčí (19:14). Další bod pro domácí po útoku Marka Zmrhala. Eso z ruky Henri Treiala (21:14). Na podání přichází Marek Zmrhal a jeho tvrdé podání Kladno pouze přehazuje k domácím, kteří mají zjednodušenou cestu k bodu. Poslední bod získává pro domácí nahrávač Ropret na druhou přes (25:18).

Pokud chtějí domácí v dnešním utkání uspět, musí zvládnout i další set. Začátek setu, ale vyšel lépe hostům, kteří se ujímají vedení 4:2. Domácí přidávají na razanci a srovnávají na 4:4. Ale další hra je opět jak na houpačce. Dva body pro Kladno (6:4 pro hosty). Kladenský Hýský kazí servis a přichází na servis domácí Filip Rejlek a hned přidává dva body. Následně kazí servis (7:7). I hosté kazí servis a do prvního TTO jdeme za stavu 8:7 pro domácí. Obě družstva získávají ztrátu a na servis za domácí přichází Tomáš Široký. Karlovarsko po kvalitních servisech, díky tomu horší rozehře soupeře a velmi dobré hře v obraně domácích, vede 14:8. Následuje opět horší chvilka  domácích a za stavu 15:12 trenér Novák žádá TO. Bod po TO přichází na stranu Kladna, ale další bod díky Filipu Rejlkovi putuje pro domácí. Druhý TTO je za stavu 16:13 pro domácí. Přichází bod z útoku Marka Zmrhala a další bod po bloku Filipa s Tomášem 18:14. Plachtící servis Henriho Treiala a domácí vedou 19:14. Kladno získává bod po technické chybě Karlovarska (dvojdotek), ale další bod získává Karlovarsko po útoku Rejlka. Následuje eso právě z ruky Filipa Rejlka (21:15). Eso přidává i Kladno (Sobotka) 21:17. Další dobrý servis od Vládi Sobotky, který je dobře zpracováno Markem Zmrhalem, ale jmenovaný posléze útočí do anténky. Přichází druhý TO domácích, po kterém znovu útočí Marek Zmrhal a tentokrát se nemýlí (22:18). Na servis přichází Michal Kriško za domácí. Kladno získává bod z útoku z druhého sledu. Z problémů domácí dostává Filip Rejlek (23:21). Kapitán Hudeček přivádí domácí do setballu (24:21) a opět po kvalitní plachtě domácího Tomáše Širokého. Poslední bod v tomto setu pro domácí přináší bloky (25:21).

V pátém setu první bod přichází na stranu Karlovarska. Následují uhrané ztráty. Za stavu 2:3 z pohledu Karlovarska přichází eso z ruky Hudečka. Další bod z ruky Rejlka na útoku. A Kladno domácím pomáhají dvěma chybami na útoku (aut) a trenér Fortuník zastavuje hru TO (6:3).  Přichází chyba Karlovarska (dotek sítě).  Kladno dělá stejnou chybu (7:4). Na servis přichází Filip Rejlek, ale bohužel podává do autu. Bod přidává nahrávač Ropret - jak je jeho zvykem na druhou přes (8:5). Střídání stran a navíc střídá Marek Zmrhal, přichází Michal Kriško. Po jeho tvrdém servisu Karlovarsko získává bod, díky kvalitnímu bloku. Trenér Fortuník žádá druhý TO pro Kladno (9:5). A další blok Tomáše Širokého (10:5). Kladno ztrátuje a Michal Kriško odchází a vrací se Marek Zmrhal.  Po servisu Sobotky přidává bod na stranu Karlovarska Filip Rejlek. Další bod pro domácí po technické chybě Kladna (dotek sítě). Kladno nesouhlasí a jelikož již Kladno obdrželo žlutou kartu, přichází karta červená a bod pro domácí (13:6). Následuje bod pro Kladno z útoku (13:7). Další bod pro Karlovarsko a máme tu matchball. Kladno ještě odvrací, ale hala stojí a povzbuzuje dál. Poslední bod, zapas končí 15:8. Karlovarsko se ujímá vedení 2:0 na zápasy. Fanoušci jsou neskuteční.

Autor: Tým Karlovarska