20.1.2024

Jako první v letošní sezóně dobyli domácí tvrz Jihostroje hráči Karlovarska

Sobota měla na programu kompletní 18. kolo ČEZ volejbalové extraligy mužů. Volejbalisté Karlovarska ukončili domácí extraligovou neporazitelnost Českých Budějovic, dramatickou koncovku tie-breaku zvládli  ve Zlíně lépe hráči Brna, dařilo se také Příbrami na palubovce Odoleny Vody. Pražští Lvi potvrdili roli favorita proti Liberci, stejně jako Kladno v utkání s Beskydy. Důležité body do tabulky si připsala Ostrava vítězstvím nad Ústím nad Labem.

VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE – VK ČEZ KARLOVARSKO

Podruhé v řadě byla na jihu Čech k vidění parádní pětisetová bitva, která trvala dvě a půl hodiny. České Budějovice urvaly koncovku třetí sady 29:27 a vedly 2:1 na sety. Jenže ve čtvrtém setu se jim ošklivě zranil blokař Taylor-Parks a Karlovarsko otočilo zápas. Jihostroj tak vůbec poprvé v extralize doma prohrál.

VK Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 2:3 (20:25, 25:19, 29:27, 18:25, 9:15)

Rozhodčí: Možnár M., Grabovský Z.

Počet diváků: 1290

Domácí: Luengas, Ondrovič, Carísio, Balabanov, Taylor-Parks, González, libero Kovařík. Střídali: Leština, Sedláček, van Schie, Emmer, Zelenka

Hosté: Olivier, Kock, Keemink, Ihnát, Carmody, Lamanec, libero Pfeffer. Střídal: Pastrňák, Baláž, Kočka

Josef Leština (smečař VK Jihostroj České Budějovice): „Karlovarsko nekazilo servis, ale nemělo ho moc nebezpečný. Myslím, že jsme se s ním měli popasovat lépe. My jsme se chvilkami trápili na příjmu. Měli jsme zápas dobře rozjetý, takže je škoda, že jsme poprvé doma prohráli.“

Andrzej Kowal (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Nebyl to z naší strany dobrý zápas. Musíme ale brát v potaz skutečnost, že jsme ještě nestihli dostatečně zregenerovat z předchozích zápasů. Speciálně poslední zápas s Guaguas byl také dlouhý na pět setů. Věřím, že budeme silnější.“

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Pro diváky krásný zápas, ve kterém bylo hodně zvratů. My jsme samozřejmě strašně šťastní za dva body, i když jsme tady podle mě jeden bod nechali. Ve třetím setu jsme vedli 22:17 a prohráli jsme ho, to se nesmí stávat. Chci popřát budějovickému blokaři co nejrychlejší uzdravení.“

Liam Sketcher (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Bylo to opravdu těžký zápas. My jsme podali náš nejlepší výkon a výsledkem toho bylo vítězství. Mrzí nás zranění Sama Taylora-Parkse. Přeju mu, ať je mu brzy lépe a co nejdříve se vrátí zpátky na hřiště. Pro nás to byl velmi důležitý zápas. Jsem spokojený s naším výkonem proti týmu s tak vysokou kvalitou, jakou mají Budějovice.“

Domácí Jihostroj vyhrál všech osm domácích zápasů extraligy, a i díky lepšímu postavení v tabulce byl favoritem. Jenže hosté překvapili rychlým nástupem do zápasu a hned si vypracovali vedení 8:2. Jihostroj musel zabrat, a především univerzál González vzápětí zlepšil efektivitu svého útoku. Domácí stahovali náskok, ale vlastními chybami si svůj výkon kazili. Trenér Kowal nakonec vystřídal nahrávače i univerzála, aby svůj tým nakopl, ale ani příchod Emmera a van Schieho nepomohl.

Druhý set byl od začátku vyrovnanější. Oba týmy se přetahovaly o vedení a i domácí publikum ožilo. Jihostroji výrazně pomohla dlouhá série při servisu Taylora-Parkse, při níž dal několik bodů produktivní smečař Luengas. Argentinec měl od nahrávače Carísia tradičně hodně naloženo a s nabídnutými příležitostmi si poradil skvěle. Domácí se dostali do slibného vedení 21:17, a to už nepustili.

Po českobudějovickém vyrovnání na 1:1 se ve třetím setu pokračovalo ve vyrovnané hře. Domácí nehráli svůj nejlepší zápas a trenér vůbec poprvé v sezoně sáhl k delšímu vystřídání smečaře Balabanova, místo kterého chytil svou příležitost teprve 19letý Josef Leština. V průběhu setu šel na lavičku také kapitán Carísio a krátká pauza mu pomohla. Karlovarsko vedlo už 22:17 a mělo vynikající pozici na vítězství. Jenže Jihostroj drtivě finišoval. Série Leštiny na podání udržela domácí ve hře a celá koncovka zvedala diváky ze sedadel. Nakonec urval několikátý setbol Jihostroj – 29:27.

Bojovný výkon z obou stran pokračoval i ve čtvrtém setu. Karlovarsko si vytvořilo menší náskok a Jihostroj musel dotahovat. Vtom se stala nepříjemná nehoda u sítě, při které si ošklivě poranil kotník domácí blokař Taylor-Parks. Českobudějovičtí museli pokračovat bez své opory a prostřídali také hráče na postu univerzála, na kterém Gonzáleze nahradil van Schie. Ani tato změna však domácí nezachránila a Západočeši set ovládli 25:18.

Další parádní volejbalová bitva na jihu Čech tak dospěla až do pátého setu. Jihočeši začali lépe, ale Karlovým Varům skvěle fungovaly bloky a zvrátily vývoj setu na svou stranu. Českobudějovičtí udělali chyby v obraně a hosté tak vyhráli tie-break se slušnou rezervou 15:9. Karlovarsko získalo důležité dva body, díky kterým drží kontakt s předními týmy tabulky.

Autor: Matěj Mayer, foto Dan Kubát

VK OSTRAVA – SVK ÚSTÍ NAD LABEM

V jednom z klíčových utkání pro oba týmy z hlediska postupu do předkola play off zůstaly všechny tři body v Ostravě. Domácí byli po celé první dva sety lepším týmem. Ve třetí sadě bylo Ústí neustále ve vedení, ale domácí i díky polské dvojici legionářů Jarosinski / Pawlun uhráli veledůležité body v boji o účast v nejlepší desítce soutěže.

VK Ostrava – SVK Ústí nad Labem 3:0 (25:21, 25:23, 26:24)

Rozhodčí: Petr Kvarda, Petr Dušek

Počet diváků: 375

Domácí: Vancl, Dvořák, Tsmokalo, Jarosinski, Srovnal, Pawlun, libero Motyčka. Střídali: Olsen, Resl, Pelikán

Hosté: Pliasetskyi, Hýský, Martinez, Hulpach, Lank, Suhan, libera Kořínek, Martinák. Střídali: Fišer, Hendrich

Jakub Dvořák (kapitán VK Ostrava): „Z naší strany to byl dnes dobrý výkon. Potvrdili jsme to třemi body, které jsme potřebovali. Hráli jsme celé utkání docela chytře. Pomohli jsme si krátkými servisy i ulívkami, což jsme věděli, že na ně funguje.“

Dariusz Luks (trenér VK Ostrava): „Byl to z naší strany takticky dobře vedený zápas. Udělali jsme málo chyb na servise i v poli. Tým byl od začátku namotivovaný a chtěl vyhrát. Jsou to tři důležité body do tabulky, ale ještě nám zbývá hodně zápasů. Zvu naše fanoušky na další domácí zápas s Libercem.“

Jiří Kořínek (kapitán SVK Ústí nad Labem): „Gratuluji domácím ke třem bodům, Ostrava vyhrála zaslouženě. Musím část viny vzít na sebe, protože náš příjem a pole bylo hrozné. Musíme bojovat dál.“

Ondřej Žaba (trenér SVK Ústí nad Labem): „Ostrava byla lepší jak na servisu, tak na příjmu. Nepodařil se nám začátek zápasu a byli jsme tak pod obrovským tlakem, ze kterého jsme se už nedostali.“

V úvodu utkání se oba týmy prezentují výbornou obranou na síti. Po čistém esu Jarosinskeho vede Ostrava 6:4. Nesoulad domácích v útoku trestá dohrávkou Lank (6:6). Po nevynucené chybě Suhana a bloku Pawluna vede Ostrava 9:6. S Vanclem hraje při podání páska. Následně si se servisem ostravského smečaře neví hosté rady (15:9). Tsmokalo díky teči ústeckého bloku upravuje na 18:12. Hosté si dvakrát počkají blokem na útok Vancla, neúspěšný je také Olsen (19:16). Tsmokalo vrací Ostravě důrazným zakončením pětibodový náskok (21:16). Ústí snižuje po dvou blocích Hýského na 22:19. Pawlun posílá domácí esem do pěti setbolů (24:19). První set ovládne Ostrava po útoku Dvořáka středem 25:21.

Od prvního míče druhého setu je to vyrovnaná bitva, oba týmy poctivě ztrátují (8:8). Po bloku Tsmokala vede Ostrava 10:8. Ukrajinský univerzál zvyšuje chytrým podáním na 12:9. Svůj nejlepší zápas sezony hraje domácí smečař Vancl a jedním z mnoha úspěšných útoků upravuje na 16:13. Ústí sice na Ostravu tlačí, ale po esu Jarosinskeho mají domácí do koncovky stále k dobru tři body (20:17). Po přešlapu Jarosinskeho při útoku z pozice pipe snižuje Ústí na 21:20. Dvořák úspěšným útokem středem zajistí domácím dva setboly (24:22). Po sporné situaci na síti nařizují rozhodčí nový míč a Resl kazí podání (24:23). Druhý set ukončuje přesným útokem Tsmokalo (25:23).

Úvod třetího setu vychází lépe hostům. Po nevynucených chybách Srovnala a Jarosinskeho jdou do vedení 2:5. Polský smečař Ostravy následně po důrazné dohrávce napravuje svoji chybu (4:5). Lank zvyšuje čistým esem na 6:9. Po špatném příjmu Jarosinskeho ztrácí Ostrava čtyři body (7:11). Tsmokalo a Srovnal třemi body v řadě vrací Ostravu na dohled soupeře (12:13). Domácí srovnají na 17:17 po nevynucené chybě Suhana. Fišer posílá z dohrávek Ústí před koncovkou třetího setu do vedení 17:20. Jarosinski vrací Ostravu do hry nejprve dohrávkou na 20:21 a pak esem na stav 22:22. Po neshodě mezi hostujícím nahrávačem a blokařem má Ostrava mečbol (24:23). Druhý mečbol proměňuje esem Pawlun a ukončuje zápas (26:24).

Autor: Martin Němec, foto Jaroslav Obsadný

VSC FATRA ZLÍN – VOLEJBAL BRNO

V dnešním utkání 18. kola ČEZ extraligy mužů přivítali domácí hráči Fatry Zlín moravského rivala, tým Volejbal Brno. V prvním utkání letošního ročníku zvítězila Fatra na půdě Brna 3:2. Z tohoto důvodu přijeli hráči Brna s cílem tuto porážku oplatit. Ve velmi dramatickém, i když jen průměrném utkání, ve kterém oba týmy hodně chybovaly, se jim to nakonec podařilo a odváží si ze Zlína dva body.

VSC Fatra Zlín – Volejbal Brno 2:3 (22:25, 25:20, 25:23, 22:25, 14:16)

Rozhodčí: Vlastimil Kovář, Lukáš Spáčil

Počet diváků: 412

Domácí: Kozák, Čechmánek, Římal, Toman, Pražák, Truong, libera Viceník, Vodička. Střídali: Žák, Gálík, Šulc, Boyanov

Hosté: Janků, Janečka, Thiessen, Hrazdira, Marocchi, Dixon, libera Kop, Waclaw. Střídali: Bukáček, Novák, Havlíček, Vítámvás

Celý první set byl v režii hostujícího týmu, od začátku měl mírně navrch. Až za stavu 8:12 si vzal domácí trenér Sklenář první oddechový čas. Hra domácích se zlepšila, přesto však se jim nepodařilo stav vyrovnat. I přes druhý oddech domácích za stavu 20:22 si tým Brna vybojoval dva setboly. Hned první po nepřesném příjmu domácích zakončil Hrazdira nechytatelnou smečí.

Druhý set byl do poloviny vyrovnaný, pak se začalo projevovat jisté uklidnění ve hře hráčů Fatry. Odskočili na 15:12, na což reagoval trenér Marek prvním oddechem. Fatra si nadále udržovala vedení a po druhém oddechu hostující lavičky (22:19) si vypracovala pět setbolů. Druhý proměnil Pražák útokem ze zóny III.

Třetí set byl jako na houpačce. Hosté vedli 6:8: 8:10 a za stavu 10:13 si zlínská lavička vzala první oddechový čas. Po něm se nakrátko ujali domácí vedení 16:15 a na to reagoval hostující trenér také oddechovým časem. A opět došlo ke změně ve vedení (16:18) a na řadu přišel domácí druhý oddech. V dramatické koncovce vybojovali hráči Fatry dva setboly. Hned první proměnili zkaženým podáním brněnského Havlíčka.

Čtvrtý set byl znovu velmi dramatický. Až do stavu 20:20 měli mírný náskok domácí borci. Samotnou koncovku však zvládli na výbornou Brněnští. Byli jistější ve všech herních činnostech a proměnili druhý setbol za stavu 22:24 esem z podání Hrazdiry.

Pátý set byl nejdramatičtější, ani jeden tým si nezajistil potřebný náskok ke klidu v koncovce. Tu zvládli nakonec lépe hostující hráči, kteří proměnili druhý mečbol a získali pátý set v poměru 14:16 a tím i celé utkání 2:3.

Autor: Ivan Dostál, foto Jiří Balát

AERO ODOLENA VODA – VK TROX PŘÍBRAM

V 18. kole ČEZ volejbalové extralize mužů přivítalo domácí AERO v souboji o šestou příčku Příbram. Kocouři byli ve všech činnostech lepší a zaslouženě si odváží z Odoleny Vody tři body a šestou příčku k tomu.

AERO Odolena Voda - VK Trox Příbram 1:3 (23:25, 23:25, 25:19, 16:25)

Rozhodčí: Rychlík D., Krtička J., lajnoví Červený V., Gill M.

Počet diváků: 377

Domácí: Chevalier, Blumbergs, Kern, Šulc, Carabali, Démar, libera Hadrava, Ježek. Střídali: Hladík, Bolčák, Svoboda, Srb, Jachnicki

Hosté: Benitez, Rosenbaum D., Franco, Šábrt, Toman, Lyzanets, libero Verasio. Střídali: Ureš F., Rosenbaum A., Tevkun, Toth

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voda): „Dneska za mě rozhodl první set, kdy jsme nesložili pár bodovek, a to nám vzalo strašně síly do dalších setů. Celkově jsme vypadali unaveně ze čtvrtečního zápasu. Každopádně makáme dál a jdeme si pro co nejlepší umístění do play-off.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda: „Myslím si, že to byl jeden z nejslabších výkonů v této sezóně, úplně jsme ho nezvládli. Rozhodl servis příjem, dostali jsme moc es a svým servisem jsme si nepomohli a myslím, že to bylo rozhodující v dnešním zápase. Gratuluji Příbrami, musíme se soustředit na následující zápas. Děkujeme fanouškům a je nám líto, že jsme doma ukázali takový výkon.“

Daniel Rosenbaum (kapitán VK Trox Příbram): „Věděli jsme, že dnešní zápas bude hodně těžký. Vodolka doma je hodně silná, dokáže předvádět převážně doma hodně dobré výkony. Řekl bych, že první dva sety byly s chybami, hlavně na podání z obou stran, ať už od nás nebo od Vodolky. My jsme byli v koncovkách malinko šťastnější a poslední set jsme se rozpodávali. Myslím si, že už jsme byli lepší.“

Lubomír Vašina (trenér VK Trox Příbram): „Samozřejmě jsme rádi za tři body, tady na Vodolce se hraje hrozně těžce. Hlavně Vodolka byla teďka posílená vítězstvím s Libercem v Českém poháru, ale my jsme odhodlaní zabojovat o to šesté místo, protože víme, co nás teď čeká za zápasy, takže ty bodíky nám přišly obrovsky vhod. Myslím si, že to bylo po výborném výkonu, protože kluci jeli naplno, odvážně, měli v sobě kus entuziazmu a byl to zápas všech hráčů.“

Úvod utkání byl vyrovnaný z obou stran a naznačoval, že se bude bojovat o každý bod velmi tvrdě. Příbram byla po většinu poloviny setu ve vedení, v polovině o tři body. AERO trpělivě ztrátovalo a dokázalo snížit na rozdíl jednoho bodu. Musela rozhodnout až napínavá koncovka, ve které byli šťastnější hosté a ujali se vedení 1:0 na sety.

I do druhého setu se vstoupilo vyrovnaně, vpřed byli hosté, ale AERO se s Příbramí několikrát vystřídalo ve vedení. A když už to vypadalo, že AERO převezme otěže setu do svých rukou, nevynucenou chybou darovalo Příbrami body, které rozhodovaly. Na druhý setbol dokázali hosté svůj útok složit a vedli už o dva sety.

Do třetího setu lépe vstoupili hosté, domácí trenér Kryś poslal do hry nového nahrávače Jiřího Srba, který do AERA přestoupil z Benátek nad Jizerou. Hra se velmi oživila, AERO šlo do vedení, a i nadále hrálo lépe. Nůžky ve skóre se stále více otevíraly a nakonec si domácí v poklidu došli pro vítězství.

Bohužel vstup do čtvrtého setu nebyl z domácí strany dobrý. Velmi rychle se Příbram dostala do čtyřbodového vedení. AERO se v jeden moment nadechlo k náporu a snížilo, ale dvěma esy za sebou v podání Filipa Ureše bylo bez šance náskok hostů dotáhnout. Příbram zaslouženě vyhrála čtvrtý set, tím i celý zápas 3:1 a odvezla si tři body.

Autor: Tomáš Havlát, foto Miroslav Zigo

KLADNO VOLEJBAL CZ – BLACK VOLLEY BESKYDY

Druhá konfrontace kladenských Orlů s družstvem Black Volley Beskydy měla naprosto odlišný průběh než první zápas, který se změnil ve dvouhodinovou přetahovanou. V Kladenské sportovní hale kralovali domácí a až ve třetím setu se svěřenci Michala Provazníka herně trochu vzchopili a dostali se nad dvacet bodů. Tříbodová výhra pojistila Kladnu druhé místo v tabulce, třetí Dukla Liberec ztrácí na Orly tři body a má odehrán i zápas navíc.

Kladno volejbal cz – Black Volley Beskydy 3:0 (25:12, 25:11, 25:21)

Rozhodčí: Marschner R., Dmejchal M.

Počet diváků: 734

Domácí: Seppänen, Kyjanica, Platačs, Gonçalves, Graham, Neves, libera Fernández, Šálek. Střídali: Čeketa, Villarreal

Hosté: Danylov, Hilšer, Koloušek, Gonçalves, Perry, Benda,libera Ptáček, Míček. Střídali: Klimeš, Mečiar

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Velká radost z poměrně přesvědčivého vítězství. Šli jsme si pro ten výsledek od začátku do konce, kluci k tomu přistoupili zodpovědně. Je pravda, že Beskydy nás moc nepotrápily, ale bylo to naším přičiněním. Máme radost z další výhry za tři body. Děkujeme našim fanouškům, že nás přišli podpořit a budeme se na ně těšit ve čtvrtek.“

Tomáš Samsely(asistent trenéra Kladno volejbal cz): „Dneska nám od prvního setu vycházel servis i obrana. Beskydům jsme nedali šanci. Od třetího setu ale začali riskovat na podání, což jim vycházelo, pomohli si obranou, trošku nám to zkomplikovali. Ale vrátili jsme se zpátky do setu a uhráli jsme zápas na 3:0. To je pro nás dobře a doufám, že budeme takhle pokračovat i příště.“

Marek Perry (kapitán Black Volley Beskydy): „Dnes nebylo co řešit, chci jen pogratulovat soupeři. Perfektně se na nás připravil. Ať se jim daří i do budoucna.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Gratulace domácím, protože to, co předvedli první dva sety, to bylo nastavení na play-off. Nevím, jestli nám chtěli vrátit ten domácí boj nebo odčinit zápas s Ostravou, ale hráli naprosto bezchybně. Tlačili na servise, my jsme nevěděli, co máme dělat. Do hry jsme se vrátili ve třetím setu, tak alespoň pro ty lidi to bylo zajímavější. Něco jsme ubránili, zablokovali, už to nebyla taková ostuda. Ale gratulace domácím, podali vynikající výkon.“

V Kladenské sportovní hale byl k vidění o poznání jiný volejbal než v minulém týdnu. Utkání charakterizovaly delší bojovné výměny, které končily, hlavně v prvních dvou setech, povětšinou ve prospěch domácího favorita. Ten do zápasu vlétl a za stavu 7:2 si musel brát Michal Provazník, trenér hostů, svůj první oddechový čas. Ten druhý následoval, když na tabuli svítil strašidelný stav 15:6. Kladenští hráči set dovedli do vítězného konce, stejně tak jako ten druhý, který měl obdobný průběh.

Až ve třetí sadě začalo družstvo Beskyd riskovat servis a série Marka Mečiara vedla k vyrovnání na 12:12. Kuráž mu dodávalo i početné beskydské zastoupení v publiku, starší žáci klubu hrají o víkendu turnaj Českého poháru právě v Kladně a přišli podpořit své volejbalové vzory. Kladno ale v závěru podržela hlavně obranná fáze a následný útok a zápas dokázalo ukončit ve třech setech. MVP utkání byl po zásluze vyhlášen blokař Lukáš Kyjanica s 83% úspěšností na útoku.

Autor: Michaela Doležalová, foto Luděk Šipla

VK LVI PRAHA – VK DUKLA LIBEREC

Tři dny po postupu do vyřazovacích bojů Champions League nastoupili pražští Lvi k dalšímu těžkému střetnutí. A znovu uspěli. Ve šlágru 18. kola ČEZ volejbalové extraligy mužů přehráli libereckou Duklu 3:1 na sety. Patronka zápasu Lucie Svěcená dekorovala za MVP blokaře vítězů Fynna McCartyho. „Utkání se mi moc líbilo. Kluci dřeli, což je mně velmi sympatické,“ usmívala se česká olympionička.

VK Lvi Praha – VK Dukla Liberec 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:20)

Rozhodčí: Velinov, Buchar

Počet diváků: 418

Domácí: Madsen, McCarthy, Schouten, Čech, Crer, Janouch, libera Moník, Tláskal. Střídali: Kollátor, Thiel

Hosté: Suda, Trojanowicz, Jemeljanovs, Gomez, Urueňa, Bryknar, libera Maar, Pavlíček. Střídali: Démar, Johansen, Staněk

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „Bereme tři body s vítězem Českého poháru z minulé sezony. Jde o cenné vítězství. Víc než o volejbalovosti, to bylo tentokrát o bojovnosti. To se cení úplně stejně, jako když předvedeme parádní výkon.“

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): „Bylo to náročné utkání proti druhému týmu tabulky. Jsem rád za výhru. Důležité byly první a druhý set, ve kterých rozhodl servis.“

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): „Věděli jsme, že to v Praze nebude jednoduché. Lvi hráli výborně. Z naší strany to taky nebylo špatné. Trochu jsme si spravili chuť po Odolce, ale pořád to není ono a máme na čem pracovat.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec):„Lvi hrají výborně, potvrdili roli favorita. Nás mrzí první set, v němž jsme byli lepším týmem, ale Schouten se rozhodl, že to tak nebude, dal šest krásných podání a tím pádem Lvi vyhráli. Praha lépe podávala, ale my jsme se jí v polovině třetího setu v této činnosti vyrovnali. Dobrý zápas, pochválím hráče a Lvům držím palce v Lize mistrů.“

V minulých zápasech extraligy, které přímo navazovaly na Champions League, trenér Barrial šetřil největší opory. Tentokrát vyběhli Lvi do Unyp areny v plné síle. V úvodu jim ale možná právě nějaké síly scházely, především se dlouho nemohli „trefit“ do servisu. To se povedlo až Caseymu Schoutenovi za stavu 15:18. Čáru určenou pro podání opustil ve chvíli, kdy Pražané vedli 21:18, což se ukázalo jako rozhodující – 25:23.

V druhé sadě hosté drželi vyrovnaný stav jen do stavu 8:8, poté vévodili hře domácí – 25:19.

Kdo čekal, že to Dukla „zabalí“, mýlil se. Její volejbalisté přestali chybovat a výrazně zlepšili obranu. Zhruba v polovině třetího setu si vypracovali tříbodový náskok (11:14), který už uhájili – 21:25.

Lvi se ovšem o body nechtěli dělit. V úvodu čtvrtého dějství se znovu opřeli do servisu a rázem byli vepředu o dva balony – 9:7. Nešlo o vysoké vedení, důležité bylo, že jej stále drželi. A ještě důležitější bylo, že se pohnulo při podání Pablo Crera a navýšilo na 16:12. Hosté dřeli, ovšem domácí trpělivou hrou tiebreak nedopustili – 25:20.

Autor: David Nejedlý, foto Ladislav Adámek