19.4.2021

Jihostroji se podruhé otočit zápas nepovedlo, letošním mistrem je Karlovarsko

V Hale míčových sportů v Karlových Varech se dnes v pátém rozhodujícím zápase finálové série o mistrovský titul UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21 utkala mužstva VK ČEZ Karlovarsko a VK Jihostroj České Budějovice. Po výborně odehraných prvních dvou setech se ujali vedení v zápase karlovarští hráči, ve třetím setu Jihostroj snížil stav na 2:1, ale ve čtvrtém setu se hráči VK ČEZ Karlovarska vrátili na vítěznou vlnu a vyhráli čtvrtou sadu a tím pádem se stali podruhé v klubové historii mistry české UNIQA extraligy.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (25:15, 25:19, 20:25, 25:22)

stav série 3:2

Rozhodčí: Krtička Jan, Rychlík Dušan

Domácí: Wilson, Ticháček, Vašina, Patočka, Indra, Wiese,libero Pfeffer. Střídali: Lux, Římal, Keemink

Hosté: De Amo, Michálek, Ondrovič, Rejlek, Stojlović, Todua, libero Kryštof. Střídali: Schouten, Piskáček, Zmrhal, Polák, Mach

Lukáš Ticháček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Dnes to bude krátké zhodnocení. VK ČEZ Karlovarsko - mistr České republiky ve volejbale.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Gratuluji celému klubu. Kluci to dnes zvládli výborně. Vítězství je to krásné, pátý zápas, navíc v domácím prostředí, co víc si přát.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Z naší strany jednoznačně špatný vstup do dnešního zápasu. Když hrajete proti takhle dobrému týmu, tak musíte začít s tím nejlepším hned od začátku, my se rozjížděli moc pomalu, a jak bylo vidět, tak už nám to pak nestačilo. Gratulace domácím hráčům, protože hráli výborný volejbal a myslím si, že celá ta série byla reklamou na českou extraligu, což ten náš volejbal potřebuje. Sice jsme teď trochu zklamaní, ale myslím si, že s odstupem času to budeme i hodnotit kladně.“

René Dvořák (trenér Jihostroj České Budějovice): „My jsme předvedli první dva sety dle mého nejhorší výkon v sezóně. Nevím, zda to bylo nervozitou nebo přemotivovaností, vůbec to nechápu, to si budeme muset zanalyzovat s hráči, proč se to stalo, aby se to v budoucnosti neopakovalo. Po dvou setech jsme se trochu zvedli, set jsme vyhráli, ale stále jsme nepředváděli náš standartní výkon. Ve čtvrtém setu nám po tahanici Karlovarsko v závěru odskočilo díky podání Vašiny a my pak už neměli sílu na obrat. Gratuluji Karlovarsku, dnes byli lepší.“

První set posledního finálového utkání začali lépe domácí. Díky skvělému servisu Lukáše Ticháčka se domácí dostali do rychlého vedení 4:0 a trenér Dvořák na to reagoval prvním oddechovým časem v utkání. Karlovarsko stupňovalo svůj tlak a skvělý servis Lukáše Ticháčka posunul domácí do sedmibodového vedení a za stavu 8:1 pro domácí si bere hostující trenér Dvořák druhý timeout. Ve skvělém podání pokračuje i Patrik Indra a připisuje domácím další dva body, 10:4. Domácí tým stále přitvrzuje a Budějovice zatím nemohou najít recept na skvělý servis Karlovarska a dostat se zpátky do úvodního setu, 18:8. Domácí vstupují do koncovky prvního setu s náskokem deseti bodů hlavně díky přesnému servisu Lukáše Ticháčka. Za stavu 21:12 si bere hostující trenér challenge, která však připsala bod domácím, kteří si nekompromisně kráčí k zisku první sady. První set končí za stavu 25:15.

Karlovarsko začalo druhý set ve stejném tempu. Hned v úvodu si díky skvělému servisu Lukáše Ticháčka vytváří domácí tříbodový náskok a trenér hostů Dvořák reaguje oddechovým časem a to za stavu 3:0. Kapitán domácích nepolevil a přidává další dva body pro svůj tým. Karlovarsko svou komplexní hrou odskakuje na rozdíl šesti bodů, trenér Dvořák si bere druhý oddechový čas, 11:5. Hráči Karlovarska předvádí výborný volejbal, díky tomu si drží příjemné vedení o pět bodů. Hosté ovšem přitvrzují na servisu a stahují náskok domácích a za stavu 17:14 si bere domácí trenér Novák oddechový čas pro svůj tým. Do koncovky druhého setu opět vstupují lépe domácí, kteří jsou ve vedení o šest bodů, 21:15. Hosté nepouští domácí tým do žádného dalšího útěku a stahují skóre na 17:22 z pohledu hostů, kaprál domácích na to reaguje oddechovým časem pro své svěřence. Druhý set končí za stavu 25:19.

Úvod třetího setu je zatím vyrovnaný, nezaznamenali jsme žádný bodový útěk a stav je 4:4. Za nerozhodného stavu si bere trenér domácích challenge, která ovšem připisuje bod hostům, ti ovšem kazí servis a stav je stále nerozhodný 6:6. Hráči Jihostroje byli úspěšnější při podání a utíkají domácím o dva body, 11:13 z pohledu domácích. Po tvrdém servisu Filipa Rejlka si trenér Novák bere oddechový čas a to za stavu 14:11 pro Jihostroj. Blíží se koncovka třetí sady, hráči Jihostroje si drží tříbodový náskok a trenér domácího týmu Novák požádal o oddechový čas pro své svěřence, 17:19. Hráči Jihostroje nepřipouští žádné drama, stále si drží čtyřbodový náskok. Třetí set končí vítězně pro Jihostroj 25:20.

Čtvrtý set začal opět vyrovnaně, poté ovšem domácí borec Patrik Indra přitvrzuje na podání a posílá svůj tým do vedení 6:4, trenér Dvořák na to odpovídá oddechovým časem. Hosté po oddechovém čase vylepšují útok, ujímají se vedení 9:8 a oddechový čas si bere i domácí trenér. Hosté stále drží domácí pod tlakem a to především díky servisu Filipa Rejlka. Jihostroj vede 15:13 a domácí trenér Novák je nucen si vzít timeout. Domácí ovšem nenechali Jihostroj dále unikat a otáčejí skóre ve svůj prospěch, za stavu 18:17 si trenér Dvořák bere svůj druhý timeout. Svěřenci kaprála Nováka se postarali o dramatický vstup do koncovky čtvrté sady, stav je opět nerozhodný 20:20. Lukáš Vašina svými dvěma skvělými servisy posílá svůj tým do dvoubodového vedení. První mečbol Karlovarska přichází za stavu 24:21, Jihostroj ho ještě odvrací, ale podání Filipa Rejlka do autu ukončuje utkání, ale i celou letošní sezónu UNIQA extraligy mužů.

Autor: VK Karlovarsko