6.2.2017

Karlovarsko po boji zdolalo Kladno ve zkrácené hře a je o tři body druhé

Domácí vstupovali do zápasu se ztrátou 4 bodů na hostující Kladno. Jednalo se tedy o souboj o čelo tabulky. Celé utkání se hrálo před nádhernou kulisou zaplněné haly. Po velkém boji nakonec vítězství slaví domácí Karlovarsko, které zdolalo Kladno ve zkrácené hře.

č.: 107 dne: 06.02.2017 v hod.: 18:05

VK ČEZ Karlovarsko- Kladno volejbal.cz 3:2 (20:25, 25:22, 25:16, 21:25, 15:13)

Rozhodčí: Nedbálek A., Marschner R.

Počet diváků: 912

Domácí: Treial, Hudeček, Kriško, Široký, Končál, Zmrhal, libero: Pfeffer. Střídali: Málek, Štefko.

Hosté: Van Haarlem, Hietanen, Křesťan, Trojan, Zajíček, Hýský, libero: Sparidans. Střídali: Syrůček, Dillien, Lenc.

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Určitě jsme rádi, že jsme porazili prvního v tabulce. Byl to bojovný zápas, všem se to muselo líbit. Divácká atmosféra byla výborná, takže jsme si to všichni užili. “

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Výborná reklama na volejbal. Oba týmy se rvaly o vítězství v tomhle zápase. My dlouhodobě máme v domácím prostředí problém se servisem, takže jsme zas tolik netlačili, ale na druhou stranou nezměrnou bojovností jsme výsledek otočili na naši stranu a jsme za to nesmírně rádi. Naše výsledková pohádka pokračuje.“

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal.cz): „Myslím si, že zasloužené vítězství Varů, protože předváděli lepší volejbal než my. My jsme po prvním setu polevili na servisu, nevykryli jsme pár balónů, což nás stálo jakousi týmovou morálku. Myslím, že by to mohlo vypadat jinak, kdybychom hráli celý zápas jako v prvním setu, ale na kdyby se nehraje. Děkuji divákům za skvělou atmosféru.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „My jsme první set hráli skvěle v útoku, pak byli domácí o něco lepší a převrátili utkání na svoji stranu. Proto si cením, že jsme se zvedli ve čtvrtém setu, že jsme to nezabalili a v tiebreaku asi rozhodla naše menší taktická ukázněnost, domácí v tu chvíli hráli lépe takticky a to rozhodlo.“

Začátek prvního setu je vyrovnaný. Za stavu 8:6 jdou do technického timu hostující hráči z Kladna.  Hosté utíkají ve střední části postupně až na rozdíl 5 bodů. Rozdíl je především v úspěšnosti dohrávky bodový situací. Kladno bylo též účinnější na bloku, neboť se mu podařilo několikrát buď nadrazit útok domácích nebo ho přmo zablokovat. Kladno vítězí 25:20

Druhý set se odehrává v duchu prvního setu. Mužstvo, které v jednotlivých fázích zápasu lépe přihrává, resp. podává, se ujímá vedení. Nejprve Kladno, posléze Karlovarsko, které jde do druhého technického timeoutu za stavu 16:14. Karlovarsku se začalo dařit i na bloku. Za stavu 22:19 pro domácí si trenér Fortuník vybírá oddechový čas. Hosté nemohou otočit z postavení s nahrávačem v zóně 1. Za stavu 23:19 pro domácí, druhý time hostů.  Vzápětí se podobná situace opakuje i na straně domácích. Za stavu 23:21 time domácích. Hosté vzápětí kazí servis a Michal Kriško vytlouká blok. Konečný stav setu 25:22.

Třetí set je zpočátku opět vyrovnaný. Domácí však v průběhu setu lépe přihrávají a hrají na ztrátu. Na rozdíl od prvního setu se neustále daří lépe dohrávat bodové míče. V týmu Kladna se nedaří, především kůlovým hráčům. Kladenští hráči neudrželi v závěru 3. setu koncentraci a prohrávají jej 16:25. Stav zápasu je tedy 2:1 pro domácí Karlovarsko.

Do čtvrtého setu vstupuje daleko lépe Kladno. Za stavu 3:6 si domácí trenér Jiří Novák bere time. Ve střední části setu se postupně vyrovnává situace. Za stavu 14:13 z pohledu hostí time Kladna. Vzápětí zlepšují Kladenští hráči servis a utíkají na rozdíl 3 bodů. Za stavu 18:21 time domácího Karlovarska. Time pomohl domácí srovnávají na 21:21, ale tři chyby na útoku domácích znamenají srovnání stavu na 2:2 na sety.

Do pátého setu vstupují lépe hráči Kladna. Za stavu 0:3 si berou domácí time. V polovině setu se situace vyrovnává a za stavu 9:9 si hostující trenér Fortuník bere time. Hostům se teď nedaří skládat bodové situace. Domácí otáčejí stav setu na 12:11. Děje se tak po několikanásobném bloku domácích, kdy se neprosazuje dvakrát Hýský a vzápětí je zablokován Křesťan. Hraje se bod o bod a nakonec se štěstí nakloní na stranu Karlovarska, které vítezí 15:13 a 3:2 na sety

Celé utkání je reklamou na volejbal a domácí hráči děkují zaplněné hale a svým skalním fanouškům.

Autor: Filip Plášil