25.3.2017

Karlovarsko zdolalo Ostravu 3:0 a je třetím semifinalistou! Benátky zvítězily na ČZU

Třetím semifinalistou play off mužské UNIQA extaligy ročníku 2016/2017 se stali volejbalisté ČEZu Karlovarska, kteří vyřadili ve ČF Ostravu 4:1 na zápasy. Pátý duel svěřenci trenéra Nováka opanovali jasným poměrem 3:0 na sety. V sobotu se odehrály i dva duely play outu, Ústí přivítalo Zlín a ČZU Praha Benátky n. J.

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM – FATRA  ZLÍN

Zlín svou razantní hrou v útoku nedal domácím šanci na lepší výsledek.  Ti se sice ze  začátku utkání snažili tlačit servisem a bojovností, což jim, ale stačilo pouze k zisku prvního setu. V dalším průběhu utkání si už Zlín šel přesvědčivě za výhrou.

č.: 139 dne: 25.3.2017 v hod.: 17:00

SK Volejbal Ústí nad Labem - Fatra Zlín 1:3 (25:20, 16:25, 14:25, 15:25)

Rozhodčí: Dmejchal Matěj, Nedbálek Alxandr

Počet diváků: 214

Domácí: Tibitanzl Martin, Ulč Jakub, Šulava Marek, Vodvárka Jan, Böehm Samuel, Nesvačil Filip, libero: Kořínek Jiří. Střídali: Kohlmann Daniel, Nadazdin Sardian

Hosté: Truong Duc Luan, Kostolány Luboš, Čechmánek Michal, Kolář Pavel, Motyčka Jakub, Navláči Vojtěch, libero: Bláha Mirek. Střídali: Přikryl  Michal, Hupka Roman

Ulč Jakub (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Průběh jako vždy. První set vzdorujeme, další ne.“

Přikryl Miroslav (asistent trenéra SK Volejbal Ústí nad Labem): „Chceme získat sebevědomí do již jisté baráže o extraligu, ale tímto výkonem to asi nepůjde. Neúčinný útok, nevynucené chyby a nesehranost byly ostře v protikladu s razantní a účelnou hrou Zlína.“

Kolář Pavel (kapitán Fatra Zlín) „Jsme rádi za vítězství a za tři body“.

Macek Roman (trenér Fatra Zlín ): „Po zaváhání v koncovce prvního setu jsme se zlepšili a získali tři body“

První set byl pro domácí ještě nadějný. Tvrdý servís Boehma a Nesvačila pomohl před koncovkou vytvořit desetibodovou sérii, otočit tím nepříznivý průběh skóré a ziskat set  pro Ústí.

Ve druhém setu se začíná projevovat větší razance hostů v útuku i na servisu. Domácí začínají chybovat na servisu, vázne souhra a projevuje se bezradnost a nedůraznost v útoku. Průběh utkání se otáči. Zlín přebírá iniciativu. Snadno navyšuje vedení a jednoznačně srovnává sety na 1:1.

Třetí a čtvrtý set mají naprosto stejný průběh. Hosté jdou od začátku vždy do vedení, které postupně navyšují hlavně razantním útokem a účinným blokem. Domácí nedokáží odpovědět žádnou kvalitní herní činností. Pokoušejí se riskovat na servisu, ale Zlín i povedený tvrdý servis dokáže přijmout a připravit si útok, který domácí nedokáži ubránit na bloku ani v poli. Postupně začínají domácí působit bezradně a o vítězi utkání je jasno.

Autor: Zdeněk Helvich

VOLLEY TEAM ČZU PRAHA– VK BENÁTKY NAD JIZEROU

V předposledním domácím zápase přivítali hráči ČZU Praha hostující Benátky, se kterými mají letos zápornou bilanci (0:3). ČZU doufá a věří, že tuto negatovní bilanci dnes otočí.

č.:  140 dne: 25.3.2017 v hod.: 20:00

Volley Team ČZU Praha – VK Benátky n. Jizerou 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)

Rozhodčí: Marschner R., Kvarda P.

Počet diváků: 89

Domácí: Sobek, Hykš, Kuboš, Pavelka, Krajčovič, Patočka, libero: Pondělíček, Kovařík. Střídali: Záveský, Lohr.

Hosté: Celerýn, Sergeev, Moník, Malínek, Vachoušek, Nesvačil, libero: Sadílek. Střídali: Němeček, Bartoš, Dittrich.

Záveský (kapitán Volley Team ČZU Praha): „Dnes jsme selhali v koncovkách setů a to nás stálo vítězství v zápase“.

Malán (trenér Volley Team ČZU Praha): „Chybovali jsme ve chvílích, kdy se to nejméně hodilo a díky tomu jsme prohráli“.

Bartoš (kapitán VK Benátky n. Jizerou): „Cílem bylo vyhrát a tak se i stalo“.

Třešňák (trenér VK Benátky n. Jizerou):Chtěli jsme vyhrát za tři body, aby v zápase se Zlínem bylo ještě o co hrát“.

V prvním setu se stav přelévá ze strany na stranu. Po prvním TT domácí lehce ztrácí a hosty neustále dohání. To se jim povedlo až za stavu 18:18. Ke smůle domácím šel na servis Moník, který svým tvrdým servisem pozlobil přihrávku domácích (18:21). Získaný náskok hosté využili k výhře v setu 25:22.

V druhém setu oba týmy nastoupily v nezměněných sestavách. Jedinou změnou byla výměna liber v domácím týmu, kdy Pondělíčka nahradil Kovařík. Domácí od začátku setu mají mírný náskok, Do prvního TT jdou za stavu 8:6. I ve střední části setu si domácí drží dvou až tří bodový náskok (18:21). Po příchodu Bartoše na hřiště se skóre otočilo. Hosté najednou vedou 22:21. Domácí bohužel vydřený náskok ke konci setu prohospodařili a prohrávají opět 25:22.

Ve třetím setu domácí předvádí hru, se kterou by set už mohli vyhrát. Po celou dobu setu jsou o bod až dva výše, Do druhého TT jdou za stavu 16:14. Opět po pár nevynucených chybách soupeř skóre dotahuje (17:17). V koncovce setu mají naopak dvoibodový náskok hosté a pomalu si jdou za vítězstvím v setu i zápase. Domácí se však nevzdávají a snaží se prodloužit ještě tento zápas 23:24. Hosté k smůle domácích využívají hned první setball/matchball a vyhrávají v setu 25:23 a v zápase 3:0.

Autor: Mgr. Richard Dupal

VK ČEZ KARLOVARSKO – VK OSTRAVA, S.R.O.

Pátý zápas čtvrtfinále play off nabídl utkání UNIQA volejbalové extraligy mužů v Hale pro míčové sporty v Karlových Varech před kamerami ČT mezi VK ČEZ Karlovarsko a VK Ostrava, s.r.o. Karlovarsko bude chtít po dvou vítězstvích v Ostravě ukončit sérií, aby získalo čas na regeneraci. Což se podařilo a ČEZ Karlovarsko vítězí 3:0 a postupuje do semifinále. Na soupeře si musí, ale počkat, až se dohraje utkání České Budějovice – Příbram.

č.: 162  dne: 25.3.2017 v hod.:19:10

VK ČEZ Karlovarsko – VK Ostrava, s.r.o. 3:0 (25:14, 25:23, 25:23)

Rozhodčí: Hudík M.,Fink T., Kindermanová L., Kinderman M.

Počet diváků: 674

Konečný stav série: 4:1

Domácí: Zmrhal, Treial, Končál, Málek, Široký, Hudeček, libero: Pfeffer. Střídali: Štefko, Sukuba.

Hosté: Janků, David, Šmídl, Šulista, Kotas, Biernat, libero: Václavík. Střídali: Balon, Lach, Šoltys, Vašina.

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „My jsme šťastni za výhru, protože se dá říci, že jsme první zapas v Ostravě prožili klinickou smrt. Navíc se nám tam zranil Kriši a než jsme se vzpamatovali, tak jsme ten zápas málem prohráli. Myslím si, že tam se to celé kvůli tomu otočilo a tím jsme měli psychicky navrch. I když to třeba dnes vypadalo jednoduše, tak to utkání opravdu nebylo jednoduché, Ostrava má mladý tým a když to trochu pustíte, tak ti talenti ukážou svoji sílu. Tak, proto si toho moc vážíme, že jsme to vyhráli. Chci moc poděkovat divákům, že nás takto podporují celou sezónu a tím bych je rád pozval na semifinále, i když zatím nevíme na koho narazíme.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Gratuluji celému týmu za celou sérii. Teď se zodpovědně musíme připravit na semifinále. “

Matěj Šmídl (kapitán VK Ostrava, s.r.o.): „Tak první set z pozice domácích výborně na servisu, my jsme nepřihráli vůbec nic. Udělali jsme strašné množství chyb, což vlastně byl nevětší kámen úrazu. Domácí udělali šňůru bodů a my jsme nebyli schopni to dotáhnout. Pak druhý set jasně pros**ná koncovka naší nepozorností a strach vyhrát, protože stav 17:12 a udělat 5 chyb a nechat to dojít do 18:18 to je prostě .. nezasloužili jsme si ten set vyhrát. No a třetí set, tam jsme se krásně vrátili my z 18:12 a tam nám trochu chybělo štěstí. Gratuluji Varům a přeji jim hodně úspěchů v semifinále.“

Zdeněk Šmejkal ( trenér VK Ostrava, s.r.o.): „Těžko se mi hodnotí ten zápas, my jsme přijel s tím, že se pokusíme vrátit sérii do Ostravy, to sám nám nepodařilo. I když jsme k tomu měli blízko ve druhém setu, kdy jsme vedli 17:11 a sérií nevynucených chyb, jak je naším zvykem, jsme ten set ztratili a pak dohánět manko 2:0, když Vary jsou doma, je hrozně těžké. Já myslím ale, že ti kluci udělali spoustu práce a že se nedali zadarmo, hold jsme doplatili trochu na to, že jsou mladí a většina jich hraje takovéto utkání poprvé v životě a já doufám, že se z toho poučí a příští play off zahrají lépe.“

Obě družstva do prvého setu vstoupili s opatrností. Karlovarsko opět táhne jeho kapitán Hudeček. Do prvního TTO jdeme za stavu 8:5 pro Karlovarsko. Po TTO Ostrava stahuje jeden bod, díky kvalitní hře na síti. Z stavu 11:10 obě družstva předvedli krásnou hru v poli, tento bod nakonec vybojovali hráči Karlovarska. Další bod Karlovarsko získává po technické chybě Ostravy ( míč mimo po smeči ). Ostrava snižuje jedním bodem, ale Marek Zmrhal hrou na síti zvyšuje stav na 15:11 a trenér Šmejkal žádá TO. Po TO hostí Karlovarsko zvyšuje skóre na 16:11 a přichází druhý TTO. Následuje další tvrdý servis Karlovarska z ruky Hudečka, který je hosty špatně zpracován a Henri Treial přidává další bod útokem středem. Další přidává Marek Zmrhal a trenér Ostravy žádá již druhý TO. Po TO pokračuje Ondra Hudeček tvrdým servisem a Marek Zmrhal se opět nemýlí ( 19:11 ). Na straně Ostravy dochází ke střídání ( přichází Vašina, odchází Šulista 21:12). Karlovarsko dnes velmi dobře servíruje a díky tomu smečaři Karlovarska mají jednodušší práci na síti, jelikož ‚hosté nemají dobrý příjem. Karlovarsko přichází do set ballu po technické chybě Ostravy – 4 odbití. Henri Treial kazí servis, ale Ostrava to Karlovarsku vrací stejnou mincí a set končí 25:14 pro Karlovarsko.

Druhý set Karlovarsko nezačalo vůbec dobře. Ostrava vytlouká Karlovarské bloky, blokem ubránila Treiala a navíc Karlovarsko dělá 2 technické chyby. Trenér Novák zastavuje hru žádostí o TO ( 1:5 ). Po TO se nedaří hru zvrátit a tak jdeme do prvního TO po tvrdém servisu ostravského Šulisty za stavu 3:8 z pohledu Karlovarska. Po TTO Karlovarsku vůbec nejde příjem po ostravském servisu. Ostrava navyšuje skóre na 4:11. Následují dva body Karlovarska ( blok ) 6:11. Obě družstva následně dobře ztrátují, tím se dostáváme do stavu  9:14. V této části hry žádné z družstev nezískává zřetelnou výhodu a do druhého TTO jdeme za stavu 11:16 z pohledu Karlovarska. Po TTO Zdeněk Málek zavelel k útoku( eso ) a Karlovarsko snižuje na 14:17, to je signál pro trenéra Ostravy k TO. Po něm Zděněk Málek přidává další tvrdý servis a Ostrava dělá technickou chybu ( 15:17 ). Ostrava začíná dělat moc technických chyb ( Kotas servis do autu, Šulista smečuje do autu ) a trenér Šmejkal střídá Vašinu za Šulistu. Karlovarsko přidává další bod po bloku a trenér Šmejkal za stavu 18:18 žádá TO. Karlovarsko přidává další dva body hrou středem ( Treial ). Ostrava snižuje a David Janků přidává bod po svém servisu 22:21 a trenér Novák žádá TO. Po něm Karlovarsko vytlouká ostravské bloky 23:21. Následně domácí kazí servis, ale Henri Treil útokem středem přivádí domácí do setballu. Ostrava snižuje hrou středem. Poslední bod Karlovarsko získává díky chybě ostravského kapitána na servisu. Konec setu 25:23. Ale Karlovarsko to tentokrát nemělo jednoduché, ale včas se zvedlo a set dohrálo do vítězného konce.

Karlovarsko ve třetím setu začíná lépe než v setu druhém. Nejdříve Henri Treial zablokoval útok středem a poté Široký zvyšuje stav po útoku středem. Ostrava skóre srovnává za stavu 3:3. Karlovarsko zvyšuje na 4:3 a na podání přichází Zdeněk Málek a svým servisem rozhazuje obranu soupeře a karlovarští útočníci to mají jednodušší (5:3).  Oba týmy přidávají své ztráty (7:5) a servis přichází Hudeček a získává bod pro Karlovarsko díky esu. TTO 8:5. Další bod z podání získává pro Karlovarsko Marek Zmrhal 10:7 a trenér Šmejkal žádá TO. Následuje část hry, kterému říkáme „ ztrátování“, obě družstva získávají svoji ztrátu. Karlovarsko těží z kvalitního servisu. Za stavu 14:11 dochází ke kuriózní situaci, kdy Ostrava smečuje do pole domácích a trefuje nohu Zdeňka Málka. Míč následně směřuje k hostům, kteří hned z první útočí, ale Henri Treial kraluje na bloku 15:11. Další bod Karlovarska po špatné přijmu servisu a jdeme do druhého TTO ( 16:11 ). Další bod přidává Marek Zmrhal na bloku ( 17:11 ). Další kdo je dnes neudržitelný  útoku je Ondra Hudeček ( 18:11 ).  Ostrava zvedá hlavu a přidává 4 body a trenér Novák hru zastavuje TO ( 18:15 ). Chytrý útok Ostravy z „pipe„ a Ostrava snižuje na 18:16, trenér Novák žádá druhý TO. Karlovarsko je v útlumu, čehož Ostrava využívá a srovnává stav na 18:18. Následuje nepřesná hra Karlovarska a Ostrava je ve vedené 20:18. Stav snižuje Henri Treial 19:20 z pohledu Karlovarska. Hudečkovo podání pouze do sítě 19:21. Karlovarsko snižuje díky nepřesné hře v poli Ostravy.  Následují dva útoky Henriho Treiala, až druhý přináší bod Karlovarsku a stav je srovnán 21:21. Obě družstva přidávají po bodu a na podání přichází Marek Zmrhal a jeho rána přináší bod a zvrat ve skóre.  Konec zápasu mají domácí ve svých rukou a Karlovarsko vítězí 25:23 a končí i celou sérii 4:1.

Autor: Za tým Karlovarska Jan Meruna