31.3.2019

Kladno nakonec roli favorita potvrdilo a postupuje do semifinále

Favorizované Kladno stálo v sérii před hrozbou vyřazení. Brno sahalo po senzačním postupu do semifinále UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19. Před zaplněnou halou se očekával vyrovnaný souboj. V nezvyklém čase (začátek utkání 14:30) si nakonec fanoušci Orlů i hokejových Rytířů přišli na své. Kladenští volejbalisté narazí v semifinálové sérii na libereckou Duklu, pro Brno letošní sezóna v extralize skončila.

č.: 157            dne: 31. 3. 2019              v hod.: 14:30

Kladno volejbal cz – Volejbal Brno 3:1 (25:23, 25:19, 23:25, 25:21)

stav série 3:2

Rozhodčí: Tomáš Fink, Petr Kvarda

Počet diváků: 999

Domácí: Vemič, Zajíček, Baranov, Hýský, Sobotka, Habr, libero Moník. Střídali: Blažek, Marel

Hosté: Licek, Hukel, Římal, Okosanovic, Pražák, Truong, libero Weber. Střídali: Provazník, Jakubec, Handlíř

Tomáš Hýský (kapitán Kladno volejbal cz): Jsem nadšený, že se nám dnešní zápas povedl a že jsme postoupili do semifinále. Moc bych chtěl poděkovat fanouškům, atmosféra v hale nás hnala k vítězství, bylo to skvělé.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „V sérii jsme utekli hrobníkovi z lopaty, jsem rád za postup, asi nejtěžší série, jakou jsem v Kladně zažil.“

Tadeáš Handlíř (kapitán Volejbal Brno): „Škoda, že jen ve třetím setu jsme dokázali čelit tlaku domácích.“

Ondřej Marek(trenér Volejbal Brno): „Promarnili jsme šanci na postupový mečbol ve čtvrtém zápase u nás v Brně.“

Úvod prvního setu již pátého vzájemného utkání mezi týmy Kladno Volejbal CZ a Volejbal Brno začal vyrovnanou hrou. Domácímu týmu se podařilo odskočit až při servisu smečaře Miloše Vemiče na stav 15:13. Celému setu dominovaly chyby na servisu na obou stranách, díky kterým byl stav setu vyrovnaný až do koncovky. Na závěr setu se domácímu týmu, opět při servisu hráče č. 7 Miloše Vemiče, podařilo odskočit na stav 24:22, který domácí dokázali proměnit ve výhru 25:23.

I druhý set začal vyrovnanou hrou, domácím se podařilo získat náskok již za stavu 8:5. Kladno si náskok podrželo až do stavu 16:16, kdy díky vlastním chybám o něj přišlo. Hosté však především díky chybám na servisu nedokázali domácí družstvo udržet pod tlakem. Kladno využilo chyb hostů a set vítězně ukončilo 25:19.

Také třetí set se vyvíjel od začátku vyrovnaně. První, kdo dokázal odskočit od stavu 12:12, byli domácí. Od poloviny setu ale hosté podrželi svou hru kvalitním servisem, díky němuž dokázali od stavu 14:16 nepustit domácí tým k dorovnání skóre. Nepřesný příjem domácích pomohl Brnu získat třetí set za stavu 23:25.

Do začátku čtvrtého setu vstoupili úspěšně domácí a to díky servisu blokaře Vladimíra Sobotky, který svému družstvu pomohl ke stavu 10:4. Hostům se v průběhu setu nepodařilo náskok dorovnat, domácí tým dokázal úspěšné set ukončit za stavu 25:21 a tím také postoupit do další části play-off.

Autor: Jitka Kotrlová

FIVB Beach Pro Tour Challenge - Saquarema (BRA)

Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 0:2 (16:21, 17:21)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)